"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 20. června 2022 11:45

Prosím vás, teď na mě při "rychlém bankovním převodu" na eshopu spokojenypes, Comgate internetové bankovnictví KB, vyskočila hláška, že mám nějakýmu Kevinovi povolit na 90 dní přístup k informacím o mých účtech, a to prý až 2 roky zpětně zůstatky, historii transakcí a seznam trv.příkazů...

Co to je za novinku?! To mají všechny banky, nebo jen KB? Stalo se vám to už někomu?

Jsem objednávku stornovala a udělala novou s platbou VISA-kartou.

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 20. června 2022 11:52

Potrefenáhusa no, přesně. Zrovna ta marmeláda se snad v naší školce ještě nikdy neobjevila.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:03

RoSa kevina neznám, ale teď je hrozně in to všelijaké propojování bankovních účtů a platební integrátori. Vůbec to nepoužívám, platím normálně kartou a je klid. 

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:11

RoSa Kevin na mě taky vyskočil a taky jsem se lekla a nevím, co to je.

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:17

continuity Lav poslala jsem do KB snímek obrazovky s žádostí o prověření platební brány... už mi volali, je to asi nějaká novinka (klient musí být informován), ještě to budou prověřovat a příp. se mi ozvou, ale doporučili mi nepoužívat ty rychlý převody, ale platbu kartou... škoda, ty převody byly fajn, ale ten Kevin mě nasral, to fakt neodkliknu!

edit: aha, tak tady je ten Kevin... obchodníci ušetřej na poplatcích a zpracování plateb... takže je to volba eshopu a ne banky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 12:19

continuity hele, my jíme doma taky jinak než ve školce, ale syn tam jí skoro vše, žádné zvykání nebylo potřeba

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 12:23

rozarka popsala si to přesně. Naše babičky teda ještě pracují a zabezpečené jsou dobře, ale i tak mi přijde škoda, aby kupovaly desáté tričko, které se mi nebude líbit a děti to taky neocení. Takže si myslím, že pro všechny je prospěšnější, když dětem radši přinesou něco pro radost. 

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:25

continuity paní ředitelka v naší skolce se ráda pohorsuje, že děti nejsou z domova zvyklé na pomazanky a je pyšná, že je tam naučí jist všechno.

No jo, no. Doma svačil ovoce nebo zeleninu, pomazánky dělám jen takový ty z tvarohu nebo lučiny, paštikovou pomazánku ani šunkovou pěnu doma nevedem

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:33

žluťásek no přesně, svačily ovoce a jogurt, kousek sýra. Ve školce to teda nejedly taky, ale zas věděly, že nejpozději ve čtyři je někdo vyzvedne a hladové bříško vyřeší. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 20. června 2022 12:53
Reakce na Potrefenáhusa:

žluťásek vaše babička asi nerikala půlročnímu miminu: to je skoda, ze ti ta tvoje mama ještě nedává čokoládu, takhle ti nemám co přivézt! a nepta se neustále dokola, jestli už ji marmeladu a kakao, aby si zvykala na skolkovou stravu?

​A proto ji to tchyne nacpala za mymi zady. Ve 3 mesicich ji dala ke rtum zmrzlinu, aby ochutnala.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 12:53

Potrefenáhusa

Tlapkam, byla jsem ve stejné situaci a některé věci prostě nejde vysvětlit. A jestli ano, tak mě se to nikdy za ty roky nepodařilo.

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:00

continuity u nas sa doma chlieb je a dost ale starsi vyhradne s maslom, pomazanky odmieta okostovat, takze v skolke hladuje aj tak :)  

Offline DruI
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:21

Evaeva Já teda babičce říkám, že když z toho sama bude mít radost, tak ať ten kus oblečení koupí i když ho nepotřebujeme :) I babičky si občas potřebují udělat radost ;)

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:34

DruI

Dárek je dárek a splnil svůj účel v okamihu předání. Peněžitý příspěvek na boty není dárek. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:38

continuity jenže co s tím, když to nemáš kam dat/nemáš pro to užití/furt se na to ptaj, takže vyhodit to stejně nemuzes a kazdej takovej dárek zvyšuje pravděpodobnost dalšího takovýho darku? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 13:42

DruI jo, když syn po něčem touží, tak jí požádám, ať se po tom podívám nebo něco se mi blbě shání, tak se zmíním, kdyby to někde viděla. Ale jinak jsem ráda, že přinese nějakou drobnost pro děti, protože beztak to dělá kvůli nim a oni to ocení. Co vyrostli z mimin, tak teda oblečení nenosí ani jedna babička, sami chtějí potěšit hlavně ty děti:) Máma jim nosí knížky po ségře a koláče, druhá babička šťávu a bonbóny. Příspěvek na boty taky nechci, to by mi bylo až trapně, zajištění jsme dostatečně. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:46

Nebo takhle, vim, ze až tu jednou mama nebude, tak bych prstickem hrabala, aby kupovala největší ptákoviny sveta, ale teď je mi proste lito, ze vyhazuje peníze za věci, který vůbec nepouzijem 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 13:51

Potrefenáhusa já bych jim to fakt důrazně řekla, právě proto, že jinak ty věci budeš dostávat pořád dokola a dokola. Dcera už je větší, přes jedlé dárky by se babičky neuspokojily?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 20. června 2022 13:53

Zas ale v Praze nakonec to auto účel plni! 
my fakt bydlíme v díře po granátu, kde jsou buď polnacky nebo historická dlažba, je to celkem vopruz i s kočárem, nejsou tu žádný parky s cestickama, cyklostezky, nic takovýho. Naše zahrada je samej hrbol a kráter vyhrabanej od psu, stěží tudy protlačí tatru 

tak jesteze to máme kde skladovat...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. června 2022 14:04

Potrefenáhusa tohle je stejně spíš takové interiérové vozítko, k babičce bude super. Je teda roztomilá