"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:08

Garfie Taky tak. Dítě za svobodna, po svatbě ( možná i před svatbou) mi matrikarka sebrala dítěte rodný list a poslali mi pak nový se změněným příjmením. Musím říct že se mi to hodně nelíbí. když se rozvedu a znovu vdam to jako budou pokaždý měnit? Přijde mi to na hlavu.  Zkušenost 5let zpátky.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:12

Kokoska Manzel má taky znovu vdanou matku a v rodném listě taky původní příjmení. Dřív se to asi nechávalo, teď řeší každou kravinu. Že se z rodného listu člověk teď  nic nedoví je už jenom tresinka na dortu. Když vidím kolik informací měla na rodném listu babi

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:38

Kokoska Kdyby mi řekli předem, co chtějí udělat, tak jim ty RL snad ani nedám!

rysamona  Tak se úplně shodneme, taky se mi to vůbec nelíbí!

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:49

LadyMary ja bych sla, ale uziju jen jeden listek. Kdyby se treba pridala jina singl parfumaniacka?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:36
Reakce na Garfie:

Kokoska Mně taky ne, ale když jsem se vdala (po narození dětí a změnila si jméno), matrika si vyžádala rodné listy a změnila tam moje jméno, byla jsem dost překvapená a vlastně i naštvaná, musím se přiznat! No a včera právě přišla debata, jestli se to musí, i když se třeba rozvedeš a přijmeš jméno za svobodna, nebo vdáš za někoho jiného než otce dítěte. 

​Nic takovýho u mě neproběhlo. Přece je v tom rodným listu i jinej údaj než jen tvoje příjmení, aby dokázali matku případně identifikovat... a navíc v tom nevidim ani logiku - v ten den, kdy se dítko narodilo, jsem se přece jmenovala tak a tak... a ne jinak

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:39

barbucha No přesně! V tu dobu jsem se jmenovala  nějak, děti se mi narodily a basta! Fakt mě to rozčílilo!

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:41

barbucha Garfie v rodném listu je snad i rč rodičů, pokud ho mají, ne? Mě fakt vůbec nenapadlo, že by bylo třeba se tím zabývat. A protože už je to 25 let, co mám jiné příjmení, a nikdy nikdo nehlásil žádný problém, pouštím to z hlavy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:41

Jo a dodatečně se přidávám k odpůrcům nakupování jídla v eshopech. Nejen že mám v okolí spoustu supermarketů, že si můžu vybírat, ale hlavně ten nákup i s docházkou (pětiminutovou max) mám výrazně rychlejší, než když brouzdám po internetový nabídce a čumím kam nemám. To v sámošce mi ty lidi tak lezou na nervy, že jedu jak brus, sázim do košíku jedno za druhým, abych už byla venku. Kdepak internet, kde visím i hodinu

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:43

barbucha kdybys měla nejbližší obchod 4 km daleko... Běžně taky nakupuju normálně v obchodě, stejně někdo z nás skoro každý den někam jede, tak se to vezme při cestě. Ale někdy se hodí i ten dovoz.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:46

Kokoska 

Tak samozřejmě, tam bych pro zapomenutý mlíko/chleba/flašku neskočila. Ale jak píšeš, takhle se pak holt nakupuje cestou.

Mně jen ty internetový přišly strašně zdržovací.

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:48

barbucha mě jídlo na internetu nebaví, to mám hned. Boty a hadry dokážu hledat a prohlížet o trochu dýl

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:52

barbucha on to člověk za chvilku nacvičímě teď nákup na internetu zabere chvilku, respektive za stejný čas nakoupím na víc dní a to nepočítám cestu. Nemám to ráda úplně stejně, takže i na internetu se snažím to odbýt co nejrychleji.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 14:02

barbucha My to zacali hodne hodne vyuzivat, kdyz jsem otehotnela (prvni trimestr kvuli IVF a hematomu rizikova), kdyz jsem byla v 7. tydnu, manzel si utrhal vsechny vazy v zapesti dominantni ruky, takze ja ja nesa nikam a on nic neodnesl (a protoze mu pri operaci do ruky doktor zanesl MRSA ale na reoperaci bylo furt dost casu, tak na ni doslo az tri tydny pred porodem a manzel tak funguje s bidou 14 dni, predtim mel ruku v orteze, takze dceru nebyl schopny treba abi prebalit)

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:29
Reakce na moora:

LadyMary ja bych sla, ale uziju jen jeden listek. Kdyby se treba pridala jina singl parfumaniacka?

​Já ti ty lístky pošlu, jo? Třeba někoho seženeš ;-)

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:31

LadyMary tak jo :)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:33

LadyMary Tady by jeden zájemce byl, jestli už moora nemá jiného.

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:33

mirajo super!!!

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:34

Prosím milé slovenky, jméno Janka je normální tvar jména co je v občance, kalendáři nebo ne? Děkuji.

Online Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:36

JankaM nie, normálny tvar je Jana. 

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 09:36

moora mirajo Super, tak mi pak napíšete, jaké to bylo :-)