"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline DruI
Avatar
3246 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:32

continuity Já ti nevím, když je to triko ztuhlé solí jak prkno, tak to pro ty vlákna taky nemůže být úplně ideální ;o)  Ale jako jo, já vám věřím, akorát mě to ještě nikdy nenapadlo a nejsem si úplně jistá, jestli mám morál skladovat a prát ty trika zvlášť. To bych mu asi musela ještě nějaká dokoupit, ať se v pračce netočí čtyři.

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 14:43

rasaNori ne, ale nebude postupovat dál. 

DruI mě se teda trika rozhodně nerozpadají tam, kde se nejvíc potim, ale tam, kde jsou nejvíc mechanický namáhané. 

A čtyři trika + nějaké ponozky jsou na vlnu do pracky tak akorát. 

Já teda radsi k vlně přidám ještě podvlíkačky a už se může prat. Kolikrát mi prádlo z víkendu vyjde i na dvě várky a to neperu svetry pokaždé. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 15:59

ja/my mame asi agresivni pot, na 30/v ruce se mi spodni triko nebo fusky fakt vyprat nepodari, proste by to smrdelo potem

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 16:19
Reakce na whiskas:

Len Díky za reakci.

Včera večer mi z inkrimimované oblasti trochu tekla krev, dnes se ta boule zdá menší, tak kéž by to vydrželo. K zubařce jsem objednaná za cca dva týdny (kvůli jiné záležitosti), tak jí samozřejmě budu informovat. Ten váček se mi udělal u poměrně poškozeného zubu (jeden kořen je totálně v p....), tak prý hrozí i že se zub bude muset vytrhnout :-/. Zvláštní je, že jsem byla u zubařky v pátek, nedělo se nic a cca dva dny od návštěvy toto.

Zvláštní by naopak bylo, kdyby tě to chytlo u zubařky. Tyhle věci chodí zásadně v pátek odpoledne po návštěvě lékaře.

A teď stížnost. O zuby se starám, čistím (zakoupila jsem agilně i elektrický kartáček, mezizubní sprchu), chodím na preventivní prohlídky, na dentální hygienu a přesto :-(. Asi blbý geny. Zuby, plotna ... poslední rok jsem častěji u doktora než ve fitku a už mě to fakt štve. Doufám, že tento scénář není platný až do důchodu .

​Tady musím souhlasit s @crazydaisy, o genetice to skoro není. Příčinou je zánět uvnitř zubu, a to jde vyřešit jen správným endodontickým ošetřením nebo extrakcí (vyndáním). Tak držím palce, ať tě to nebolí.

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 17:08

viktorka_od splavu umelinu na 30C nevyperes a smrdět to bude pořád, ale vlnu jo. Já mám teda program na vlnu, který umožňuje 40C, tak to nejhorší dávám tak, ale obvykle to neni potřeba. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:01

Nevite cim odstranit zazloutle nehty od tmaveho laku?Uz jsem to zkousela citronem a kartackem a nic moc,pritom jsem pouzivala podlak.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:48

kde koupit závěsy (nejlépe zatemňovací). Zkousím googlit, ale zatím jsem nenarazila na web, co by se mi líbil.

Online rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:55

Mulen ja pred peti minutama koupila svetle modrou metraz na latky mraz, svitici barvou dodelam hvezdicky, obzehlim to paskou a hotovo:D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 19:57

Mulen zatemňovací mají v ikea, už je tu někdo párkrát doporučoval, já bych je moc chtěla ale muž nechce:-(

Online letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:03

whiskas mne zubárka postupne opravuje koreňove výplne všetkých mŕtvych zubov, už ostal len jeden a význam to má.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:04

Zarinya za mě to prostě nejde a potřeba přelakovat:-) některý podlaky fungují a jiný ne:-(

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:07

rasaNori takže nic nešiješ? Vydrží to praní ta páska?

viktorka_od splavu kouknu se :)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:08

viktorka_od splavu no kdyz to prelakuju tmavym tak budu tam kde jsem byla,ja ted musim mit jen takovy lehce zabarveny,skoro pruhledny a ono to je pres nej videt.:-/

tak snad casem,nemyslim si,ze to musi odrost,jen jsem to chtela urychlit.

Online rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:16

Mulen ne, holky maji v pokoji atypicke okno. Ty ikea jsou dlouhe a uzke, ja potrebuju kratke a siroke:D a paska prani vydrzi. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:19

Zarinya jestli červený nemůžeš kvůli práci, tak nějaký nenápadný "tělový"?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:21

viktorka_od splavu no ten prave mam a ta zluta prosvita.

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:27

Zarinya myslím, že essence měla lak, který koriguje tu žlutou. Fungovalo to

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:39

rasaNori já potřebuju dlouhé a široké, aspoň jednu polovinu. Dík za tip na pásku, to mě nenapadlo

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:41
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. dubna 2021 20:43

Mulen Béžový zatemňovací závěsy Vilborg z IKEA máme a jsou hezký, nebo teda mně se líbí, ale jsou jen na ozdobu, tak nemůžu říct, jak dobře zatemňujou... :) Akorát jsem si je pak našpendlila, že je tak o třicet čísel zkrátím, a už jsou našpendlený skoro rok