"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 18:07

Malenge hra pro malý je ve Vojanovych sadech, od knihovny, ode mě pošlu odkaz doma

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 18:18

whiskas Mě právě zvala obvodní s tím, že už mi to propadlo a tak 3 injekce a doktor u nás mi řekl ať si vezmu ty protilátky. A jelikož jich mám dostatek, tak mi řekl ať to jen obvodní dám a ona si to napsala. To zas ne, že bych se na to vykašlala úplně. Jen se mi do toho moc nechce a jsem ráda, že nemusím. Minule jsem měla dost šílenou reakci, vysoké teploty a 3 dny jsem nechodila.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 18:28

Renusatko Mam to uplne stejne. Tetanus vic nez 20 let, protilatek porad dost, ockovat, kdyz to neni nutny, se nenechavam

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 19:32
Reakce na whiskas:

Renusatko Ty se s tím nemažeš . Já bych si také ani nevzdechla, kdyby mě obvodní lékařka neupozornila. Myslím, že mi doporučovala ještě černý kašel a snad zarděnky/záškrt ? Už nevím. Ale nebyla jsem na žádném z doporučených přeočkování ... Korona a vůbec ..., nějak mi to vypadlo z hlavy .

​pravdepodobne doporucovala trojvakcinu proti zaskrtu, tetanu a cernemu kasli. Kdyz uz se clovek musi nechat preockovat na tetanus, tak to muze vzit jednim vrzem proti vsemu

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 19:32

Pinot Noir no to je zlý  já teda v nouzi spoléhám na takové ty "telefonní" budky na desetikačku. Netvrď mi, že ty jsou taky zavřené!

žluťásek díky, odkaz nemusíš, už jsem si to našla na stránkách knihovny, kde jsme teda dnes byli asi letos poprvé a byl to s tou dvouhodinovou otvíračkou teda mazec, fronta přes půl sídliště, vevnitř jsem takový nátřesk snad ještě za ty roky nezažila. Ale máme mlsné myšky, tak jsem spokojena

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 19:53

Koupila jsem si merino svetr od Icebreakr, a ted tapu v cem ho vyprat. Ma nekdo zkusenost s pripravkem na merino a vlnu od Jelena? 

Offline continuity
Avatar
33793 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 19:54

rasaNori já všechno merino peru v perwollu na vlnu - je to ten růžový. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2021 20:04

rasaNori Ja teda v lanolinovem pripravku a v ruce. Prijde mi, ze ta vlna je pak i hebci. Ale merino tricka uz parkrat omylem prezila klasicky cyklus v klasickem prasku

Offline 711990
Avatar
17171 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 20:05

rasaNori ja kupuju pripravek na vlnu Ecover. Ale mam dobrou zkusenost i s ruzovym na vlnuz DM, jejich znacka

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2021 20:06

Malenge v okolí toho Petřína to s WC jde. Otevřeno bylo v horní stanici lanovky a taky v obchoďáku na Andělu u výlezu do parku.

Offline Ginger
Avatar
1100 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 20:07

Malenge jeste muzete jet vlackem z Masarycky do Dejvic po nove zrekonstruovane historicke trati, pak pesky bud na Letnou nebo do hradnich zahrad a na Petrin a lanovkou dolu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:01

rasaNori vlnu a peří peru v šamponu:-)

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:51

Pinot Noir ah, chudinka kamarádka. Já jsem teda už několikrát poprosila v kavárně, kde jsme si něco dali u okýnka, zda mě pustí i na WC a nikde to nebyl problém.

Na Petříně a v Kinského sadech, na Letné, ve Stromovce, jsou kdyztak wc na hřištích se správcem :) 

Offline Isca
Avatar
4470 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 21:51

rasaNori Přímo s Jelenem zkušenost nemám, ale pokud konkrétní přípravek deklaruje,  že je přímo na vlnu a /nebo hedvábí, tak bych se  to v něm nebála vyprat (mám vyzkoušenej Perwoll na vlnu, DenkMit (DM) na vlnu, cosi italskýho, kde bylo slůvko "lana"..)- všechno cajk) .  Je teda dobrý mít v pračce přímo program na vlnu.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:04

rasaNori perwoll mi dost smrdí, kupovávali jsme Frosh na vlnu, ten byl příjemnej, ale teď už byl k dostání jen Ecover a taky dobrý. Merino trika na sport jedeme a pereme druhý rok, v zimě každý týden, přes chladné léto taky a drží perfektně.

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:09

Zu ja ty merino trika peru normalne na 40 se vsim ostatnim, ale tenhle svetr je fakt echt svetr, tak se bojim ho nejak oprat blbe:) 

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:14

rasaNori já u věcí kolem a nad tisícovku už to praní dodržuju podle cedulek ale fakt, že třeba fjallravení svetr jsem prvně prala dost se strachem

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:18

rasaNori

Všechny icebreakry, smartwooly a další merina peru ve Woolite na 30 na program Vlna a drží leta. Ale ne s jiným prádlem, vždycky si nashromáždím jen to vlněné.

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:21

Mohučanka ja mam 3 trika s dlouhym a 4 pary ponozek, z toho 2 pary lyzarskych:D takze bud prikoupit vrsty a nebo zapinat pracku s malo kouskama

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 19. dubna 2021 22:26

rasaNori určitě se ti víc vyplatí prát míň kousků, než kupovat pořád nový