"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 02. března 2021 15:51

Díky, už jsem to vyřešila, zaplatí manžel, on poctivě čte všechna sdělení, návody, příbalové letáčky aby byl -připraven- (jeho slova) Někdy je ta  moje laxnost dobrá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. března 2021 15:52

Karoleena ja to vzdycky obejdu ale furt se chystam stavit na pobocce at mi to vysvetli, bud nemam obcanku, nebo cas, nebo tuhle jsem se sice octla ve spravny cas na spravnem miste i s doklady, ale na dverich cedule prijdu hned

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 02. března 2021 15:53

Kan ja kvuli tomuhle vymyslu musela osobne do banky

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 02. března 2021 16:08

ježiš nestrašte, ještě minulý týden jsem normálně zaplatila

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. března 2021 16:50
Reakce na JankaM:

Semtam se mi stane že mi přijde zpráva o zmeškaném hovoru, přitom telefon mám u sebe a vůbec nezvoní, žádný zmeškaný hovor, jen ta zpráva. Co to? Mám Vodafone. 

​Ano, jsem taky u Vodafonu (ale asi už nebudu dlouho ) a stává se mi to. Naposled asi před hodinou

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. března 2021 16:53
Reakce na Mermaid:

Kan bez e-pinu nebo aplikace v mobilu už nezaplatíš nic, moje banka to tak má od půlky února, ostatní banky k tomu přistoupili už dřív. Je to nějaké nařízení EU či kýho výra z důvodu zvýšení ochrany před zneužitím karty

​Tak EU, jo? Moje banka mi podstrčila nějakej ten e-pin už dávno, ale od tý doby jsem platila vesele bez něj už mnohokrát. Naposled včera Taliánům (Itálie snad v EU je?), tam to pro jistotu nechtělo ani kód ze sms. Zadala jsem číslo karty, lup lup a děkujeme za váš nákup

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:12

Garfie já jsem jankovo bombonieru kupovala mamce k svátku a do poznámky jsem jim napsala, že chci jen hořký, sice mi kvůli tomu volali jestli jako opravdu, ale poslali to tak, jen tu jablečnou tam šoupli mléčnou, tu hořkou nedělaj..jinak myslím, že si člověk může vybrat i konkrétní kusy..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:16

moora já taky platím normálně kartou beze změny..s potvrzením sms..tak se mám připravit ne něco horšího?

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:27

moora No to já taky, minulý týden úplně v pohodě. 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:27

Zase netřeba se hrozit, ten epin je jedno další číslo, které si holt člověk musí zapamatovat, ale je furt stejné a nemění se, osobně jsem se ho u Monety dozvěděla po přihlášení do internetového bankovnictví. Takže při platbě se naklape 6 čísel epin a pak pin, co přijde sms. Teda někdy, některé platby vesele platím jen zadáním čísla karty, dosud jsem nerozklíčovala, proč tomu tak je.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:27

Ounz Já vím, objednávala jsem ty hořké právě na Mikuláše, ale v tom adventním kalendáři sis vybrat pochopitelně nemohla. :-(

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:28

Malenge 

Proč? Je to výší částky?

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:30

Ounz Neviem, ako v Čechách, ale aj na Slovensku sú od januára zmeny pri platbách kartou cez internet v rámci EÚ. V zásade ide o to, že platby by mali byť autorizované viacerými prvkami, nie iba sms. Každá banka si tieto prvky upravuje inak, niekde treba zadať pin v aplikácii, príp. odtlačok prsta, niekde sms + pin atď. Súvisí to s nariadením EÚ, cieľom je zabrániť zneužitiu karty a podvodom. U nás o zmenách pri platbách kartou cez internet banky informovali klientov už koncom minulého roka, rozoberalo sa to aj v médiách. Ale banky na ten systém nabiehajú postupne, pred týždňom som platila kartou, ale zatiaľ mi stačila na potvrdenie platby sms. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:30

Garfie jo tak! Tak já bych ten kalendář nevyužila z tý alkoholický ćásti a teda pralinky už sem taky měla lepší, ale imho pořád slušnej průměr, oproti orionu třeba  ale zas maj prima kakao a sehnala sem u nich kakaový máslo v porcích, ne v kuse.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:31

Pinot Noir ňam, kinder čokoláda

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:32

dorota no já to četla, ale právě se u mě nic nezměnilo, tak nevím..asi si moje banka dává načas

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:33

barbucha nemám tucha, teď objednávám dětem dárky k narozeninám a je to tak půl na půl, odhadem. Rozdíl netuším

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:37

barbucha Pokiaľ viem, nezávisí to od výšky sumy, čo sa platí, ale od obchodníka, resp. banky. Ak je obchodník z Európskej únie, tak by mal zabezpečiť silnú autentifikáciu klienta. Zavádza sa to však postupne, tak je možné, že nie všetci to už uplatňujú. Mňa o potvrdení platby dvomi prvkami banka informovala už pred cca 3 mesiacmi, ale zatiaľ im pri platbe kartou stačilo potvrdenie formou sms. Ale neustále mi to vyhadzuje upozornenie, že čoskoro to stačiť nebude + info, aké ďalšie prvky na potvrdenie platby môžem použiť - aplikáciu v mobile a nejaké notifikácie, príp. sms + špeciálne heslo.

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:43

A když mám u Alzy přednastavenou kartu, tak je to jak? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 02. března 2021 17:49

Garfie mě to nemile překvapilo, že tam byla převaha mléčných. Ale moc mě nenadchly ani ty náplně, i když v hořké čokoládě bych nad nimi nejspíš přimhouřila oko.