"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Liesel
Avatar
1442 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:44

Krehutkaasi jsem to nenapsala správně, jsou tam 4 kombinace: první vakcina+placeno, obě vakciny, druhá vakcina+placeno, obě vakciny+placeno, tzn. že jedna vakcina bude použita vždy... 

edit: jsou to schválené vakcíny už spoustu let používané v ČR

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:45

SunEclipse zkus najít v místě bydliště nějakého sklare, co děla opravy laboratorniho skla. On se pravděpodobně bude cukat, protože se bude bát, ze karafu zničí. Ale třeba to vyjde.

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 03. března 2021 11:19

andulka01 no obavám se, že jo. Já mám radost, protože mi přidělili takové, co je celkem slušně zapamatovatelné, když si ho člověk vyťuká na klávesnici, naštěstí  ale možná by sis ho mohla nastavit na nějaké vlastní, aby to pro tebe bylo lepší, to jsem ale nezkoumala.

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 03. března 2021 18:25

Prosím, používáte někdo sypké prací prášky z dm? Je to k něčemu a hlavně nevoní to nějak? Dělám tam objednávku, tak bych něco přihodila, jelena mají jen gel a ty já nerada. Dochází mi prášek a nechce se mi ho objednávat samotný. Furt nějaké balíky, už toho mám dost. Díky!

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 03. března 2021 18:53

Malenge já jo, na bílé pradlo. voní tak nějak normálně, jako čistě prádlo. Třeba Ariel na barevné bez aviváže mi vyslovne smrdí. 

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 03. března 2021 18:58
Reakce na Liesel:

Nevím jestli se ptát tady nebo v "dětech" - včera mi, resp. 16ti leté dceři, přišla nabídka na účast v klinické studii Očkování proti meningokovým infekcím od dětské lékařky. Je tam několik variant kombinací 2 schválených vakcín (různé typy skupin B nebo kombinace 4 dalších) s placebem, sledování po dobu 18 měsíců. Nad očkováním proti meningokoku pro ni jsem už dřiv uvažovala. Zjišťuji zatím informace, názory... šly byste některá do toho?

​A co na to dcera? 

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 03. března 2021 18:59

Malenge ja mam denkmit sensitive, gel i prasek, a ten nevoni nijak, coz mi vyhovuje

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 03. března 2021 19:01

continuity Zuzuli super, to jsem potřebovala vědět. Díky oběma

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. března 2021 19:48

Malenge já mám dětský, ten nijak nevoní a na barevné (v takovém fialovém obalu) a ten voní trochu, v dtestu vyšel hodně dobře. Dej si pozor na dávkování, dávám míň než arielu, co jsem měla před tím.

Offline Liesel
Avatar
1442 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:00

Kan domluvime se spolu, tlacit v zadnem pripade nebudu. Zatim jsem ve fazi zajišťování informací...

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:00

Evaeva díky, obecně dávám prášku úplné minimum, mám vyzkoušeno, že to bohatě stačí.

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 03. března 2021 20:04

Liesel To je dobře, ať vyberete to nejlepší.

Online JankaM
Avatar
2395 příspěvků moje polička 03. března 2021 21:32

Měla bych blbý dotaz na Tak Betty nebo další, které už nechodíte do práce. Co děláte? Potřebovala bych nějakou inspiraci pro mamku, okolí bydliště má prochozene, sníh na běžky už není, jezdit se nikam teď nedá (maminka neřídí), kultura není, zahrada je zazimovana, barák uklizeny, na kolo je ještě zima. My děti a vnoučata daleko, táta ještě chodí do práce.  Žije na malém městě, vždycky byla aktivní, ale teď je to naprd. Dekuji.

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 03. března 2021 21:38

JankaM Umí na PC? Mám je kolegyňlne trávila spoustu času na jednom zahradkarskym webu. Teď by měla přípravu;-). Jsou tam diskuze, no prostě jak tady, drbarna ale o rajčatech:-D

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 03. března 2021 21:47

JankaM No ted je to dost naprd. My bydlíme na vesnici, muž taky chodí do práce, kamarádky mám mimo. Ale já jsem se naučila chodit na procházky sama, nic jiného nezbývá. Mám pár okruhů. Dokonce jsem už i pracovala na zahradě. Děti jsou od nás pár km a já teda řídím. Zrovna včera jsem jela do města měla jsem sraz se snachou a vnukem. Už jenom tímhle jsem porušila pár zákazů. U okýnka kafe, v  McDonald do krabiček oběd a pak k nim. A my jezdíme každý víkend na chalupu. Ted tedy nevím, je to jinej kraj. Jinak klasika sudoku, televize. A já tedy moc moc aktivní nebyla nikdy.

A pak vedeme dlouhé tlf. hovory s kamarádkou. Prostě já žádná inspirace nejsem.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 03. března 2021 21:54

JankaM už má registraci na Parfumánii?

Offline Pinot Noir
Avatar
24468 příspěvků moje polička 03. března 2021 22:18

JankaM já už týden na zahradě pracuju, denně teda jen chvilku, když mladší spí, ale to zase fakt makám, kdybych měla čas, mohla bych se tam s tím crcat celá odpoledne. Jestli zahradu mají, tak ty zahradní činnosti už klepou na dveře, rozhodnutí je teď ten výhled v tomto směru pozitivnější než třeba před měsícem.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 03. března 2021 22:23
Reakce na ankou:

JankaM už má registraci na Parfumánii?

moje mama miluje parfemy, ale existenci Parfu ji tak trochu tajim

Online continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 03. března 2021 22:23

Liesel a o co vám jde? Jestli je to kvůli penězům, většina pojišťoven na očkování dost priplácí. Já mela obě děti naočkované na meningokoky doslova za pár stovek.

Jestli je to ve jménu všeobecného blaha, je to zas úplně jiná diskuze. 

Online JankaM
Avatar
2395 příspěvků moje polička 04. března 2021 07:27

Karja Tak Betty ankou Pinot Noir děkuju. S PC jako bývalý ekonom/účetní umí, ale tím trávit čas nebude, ani na "tlachání" jakoukoliv firmou není. Zahrada u nás ještě čeká, je to podhůří. Koupila si nový šicí stroj, tak bude semtam šít. Sudoku má každý den v novinách. Už dostala první úkol, nasusit mi jablka na kostičky