"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:23

Lav Dík, to mě trochu uklidňuje, že třeba doktoři střílej naslepo. Dechový potíže ten můj puberťák nikdy neměl, tak se uvidí.

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:31

OliveOyl Pokud jde o puberťáka, tak je to taky pozitivní. Na závažné formy CF se obvykle přichází mnohem dřív. Tak držím palce, ať je vše v pořádku.

Offline Makara
Avatar
2218 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:34

Gellnerovammužů se zeptat jaké dokumenty posilas s časovým razítkem? V práci fungujeme se všemi úřady prostřednictvím datovky a nevim o tom, že bychom časově razítko používali. nebo že by nám nějaký úřad odmítl dokument kvůli jeho absenci.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:42

Lav Děkuju :)

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:05

OliveOyl držím palce

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:43

Makara mám za sebou dvě školení o spisové sl.a archivaci, na obou zdůrazňovali časové razítko jako povinnost. Posílám z OÚ, ale škola si taky musela pořídit po výzvě okr.archivu. 

Offline Makara
Avatar
2218 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 22:56

Gellnerova Pro archivaci to chapu, ale pro odesílání teda ne. Tem elektronickým dokumentum naštěstí moc nerozumi ani na uradech, tak když to projde jejich podatelnou, tak to úředníci nijak neřeší. Jen na Živnostenském ještě trvají na zaslání podepsaného naskenovaného dokumentu. Holt když tomu hash klíči nerozumí, tak to nemůže být důvěryhodné. Klikihak na papíře je prostě jistější. 

Offline JankaM
Avatar
2392 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 23:05

Gellnerova Makara děkuji, už jsem z toho úplně zmatená

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 01. října 2020 00:00

continuity Děkuju :)

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:04

JankaM podle me podpis a casove razitko nahrazuje prave to odeslani datovou schrankou. Posilam porad neco na ruzne urady, zdravotni pojistovny, socialku atd. A nikdy nebyl problem. Kdyz prijde neco nam a potrebuju to mit jakoze podepsane, necha se dokument zkonvertovat a pak na czechpointu overit, pokud s e-podpisem neprijde.

Doporucuju ulozit si dorucenku od podani datovou schrankou, uz me to parkrat zachranilo, kdyz mi protejsek tvrdil, ze jsem jim nic neposlala.

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:05

OliveOyl Taky ti i tvému puberťákovi moc držím pěsti, ať vám to dobře dopadne!

Offline Hanna6
Avatar
83 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:23

Zu Mohu poslat kvíz na dobové svatby. Měli jsme ho jako součast programu při jedné akci o historii svateb.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 01. října 2020 09:30

Hanna6 jee, budu vděčná za cokoliv, dobové svatby budou asi hodně těžké, ale nevadí, minimálně bude inspirace a trochu se vzděláme :) 

Offline Hanna6
Avatar
83 příspěvků moje polička 01. října 2020 11:33
Reakce na Zu:

Hanna6 jee, budu vděčná za cokoliv, dobové svatby budou asi hodně těžké, ale nevadí, minimálně bude inspirace a trochu se vzděláme :) 

​Posílám sz, není to tak těžké. Pojali jsme to spíše pro rozveselení.

Offline starámladá
Avatar
7 příspěvků moje polička 01. října 2020 12:20
Reakce na Torrah:

Zdravím, nevím, jestli už to není vyřešeno, ale já i celá rodina chodíme do CHirexu v Ušatém domě. Je to MUDr. Lovečková, je už v důchodovém věku, ale velice šikovná. Já, dcera i syn máme odstraněno několik znamínek v obličeji a jizvy nejsou vidět.

edit: Omluva, měla to být reakce na dotaz ISON

Nevíte náhodou někdo o dobrém zubaři/zubařce/stomatologické klinice/ v Brně, kde berou pacienty? Zubař, ke kterému jsme chodili, se odstěhoval do Polska, tam teda za ním jezdit nehodláme, i když byl opravdu šikovný... Já se teď rozhlížím a nějak nevím kam se vrtnout.

A nemyslím tím kliniky, které jedou bez smluv s pojišťovnami, těch jsem vypátrala dost. Jde mi o zubaře se smlouvou.

Pokud někdo máte tip, sem s ním, prosím...

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 01. října 2020 12:28

Malenge Děkuju. Na vyšetření byl dneska, výsledky by měly být v pondělí. To bude těžkej víkend.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. října 2020 13:20

OliveOyl ať to dobře dopadne, ale jak psaly dámy výše, na CF už by se zřejmě přišlo. Jsou to nemocné neprospívající děti, obvykle mají výrazné obtíže. Dceru polala na CF testy doktorka po ošklivém zápalu plic s následky. Říkala jsem jí, že to nemá cenu, že CF nemá, nedala si říct.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 01. října 2020 14:24

ako preložím winged eyeliner do slovenčiny? ani google mi nepomohol, podľa obrázkov si nie som istá, aby som nenapísala nejakú kravinu

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 01. října 2020 15:03

Líbí se mi všechny tyhle podkolenky, co nejsou úplně kolem nohy, ale vyskakují na mě jen z různých pofidernich obchodů na ig. Nemáte někdo tip, kde je koupit? 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 01. října 2020 15:12

Mirka Dík, já se tím uklidňuju taky, ale všechno může mít nestandardní průběh, nespecifický příznaky, klid budu mít až s negativním výsledkem.