"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. října 2020 12:00

continuity To každopádně. On si R. určitě vydupal.

Jinak tenhle podzimní covid je fakt podivnej. Na jaře byly ty hnusný těžký zápaly plic s ARDS, kdy se obtížně ventilovalo, otáčelo na břicho. Teď je to většinou ventilací celkem dobře ovlivnitelný zápal plic, ale plus celkové těžké postižení organismu, často se selháním ledvin, u lidí, co jim je tak 70 a víc, často mají imunosupresívní léčbu /nejčastěji stavy po transplantaci/ anebo mají jiné chronické onemocnění. Tím chci říct, že to ničí nejen lidi v různých ústavech, kteří se ani ventilace nedočkají (a ani na ni nepatří svým chronickým stavem, jsou třeba v paliativní péči),  ale i lidi, kteří jsou chronicky nemocní, ale stále byli soběstační. A je jich takových teď opravdu hodně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 03. října 2020 12:47

Fiction 

A právě ta podivnost, jak se nejdřív vrhal na plíce a když se to jakžtakž vyřešilo (a nevymřelo půl národa), tak teď útočí na zbytek pajšlu... mě vede občas k pochybnostem, jestli ta Peková neměla nakonec pravdu

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. října 2020 12:58

barbucha Já se do toho nechci úplně zamotat. I TEĎ je ten zápal plic těžkej a způsobuje respirační selhání. Jen ta ventilátorová terapie u VELKÉ části pacientů nevyžaduje agresivní ventilaci, otáčení na břicho, ECMO a tak. A je jich opravdu moc. A personálu málo.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:03

Fiction díky, já jsem i myslela na to, jak se ti ted daří. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:10

continuity Jo, já to tu čtu, jen už se do toho nechci ponořit tak jako na jaře, kdy jsem se nadměrným sledováním médií a tak, vystresovala více než bylo nutné .

Mám ráda tvé racionální postřehy zde

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:22

Candance mám piano Yamaha, pomohla mi ho vybrat jedna uživatelka MP. Je skvělé. Moje učitelka klavíru si pak totéž koupila taky a říkala, že od té doby už na klasické doma nehraje, protože zvuk je zkrátka přesnější. A po vyzkoušení u nás si ho koupila i kamarádka, která hraje na klavír celý život, svůj má ale u rodičů. S jinými značkami samozřejmě nemám zkušenosti, ale Yamahu můžu doporučit.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:24

Fiction

zrovna sa bojím, že v tejto chvíli nie sú moje postrehy prilis optimistické

Ale je urcite rozumne sa v tom příliš nepatlat. 

Offline Candance
Avatar
5353 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:46

Pinot Noir a ktere cislo /typ prosim? 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 03. října 2020 14:40

Candance My máme taky Yamahu, už víc než 15 let, tehdy byla drahá (cca 50 tis.), ale je opravdu výborná a dosud bez jediné závady. 
Je to Yamaha Clavinova CLP-240. 

Osobně bych koupila spíš něco dražšího, ty nástroje jsou lepší v dohmatu, který by se měl co nejvíc blížit akustickému klavíru. Jde o to, aby nebyl příliš tvrdý a tupý a aby se na tom klavíru dobře hrála dynamika (právě dohmatem). 

Tady to popisují https://imusicdata.sk/InShop/Scripts/Shop.aspx?Action=ViewTemplate&Path=../layout/stranky/info/pruvodci/jak-vybrat-digitalni-piano/2-kapitola

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 03. října 2020 14:50

Candance YDP S52, ale už se asi neprodává, vyhledávač nabízí S54, asi to bude podobné. Byl to tehdy "balíček" s židličkou a sluchátky asi za 30 tisíc.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:02

continuity Jj, nejsou optimistické, ale bohužel reálné.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:41

Fiction drz se a dávej na sebe pozor. Budu na vás myslet.

Mám na intenzivce dvě kámošky a teta tam dělala, takže jenom čeká až ji zavolají. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:33

continuity Děkuji

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 03. října 2020 21:04

Máte někdo zkušenost s objednávkou na klikni a vyzvedni v IKEA? Předpokládám, že po zaplacení přijde email s potvrzením. Nebo se pletu?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:46
Reakce na Karja:

žluťásek Kdyz jsme u toho aliexpresu. Je mozny tam koupit znackovy veci vyrazne levneji? Kamoska ted vytahla nejak zimni tusak Ellodiedetails snad o 2000 levnejsi nez na ceskych eshopech. Tak to snad musi byt fake ne? Ale jako na pohled a omak je to hodne kvalitni, ale jiny jsem nikdy nevidela

​Já ho v létě koupila na (doufám) oficiálních stránkách taky o 2000 levnejc, než na ceskejch eshopech, měli velkej výprodej 

teda aspoň doufám, ze to není fake

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:53

Potrefenáhusa Tak to asi na oficiálních stránkách nebude;-). No prý je to snadno poznat, stačí porovnat s obrázkem originálu. Ten kamarádky je teda taky moc hezký, ale třeba je originál mnohem hezčí!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 04. října 2020 10:57

Karja Tady

https://www.elodiedetails.com/cs/

a teď už ho tam maj zas za těch 3,5

Offline žluťásek
Avatar
7642 příspěvků moje polička 04. října 2020 11:11

Potrefenáhusa aah, to jsou krásný fusaky! Proč já měla hnusnej emitex? (protože do hnusnýho kočáru inglesina byl tak akorát

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 04. října 2020 11:14

Potrefenáhusa Jo, to já už takhle nepoznám a je mi to vlastně jedno, kamarádce taky nic říkat nebudu. Spíš jsem si na to vzpomněla, když tu někdo zminoval ten aliexpres, ale stačilo hodit dotaz do googlu a ty fejkový tam prodávají no. Já dosud moc nevěděla, co to je za stránku, tak mě to zajímalo. Stejně je to ale za plnou cenu hrozná pálka, když vezmeš v úvahu, že to nejde pak třeba prodloužit a použít do sportáku. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 04. října 2020 11:27

žluťásek krásné? Mně to připadá všechno na jedno brdo, drahý, levný, nakonec do toho stejně vrzneš děcko v zablácených bagančatech, nadrobí tam rohlík a nalije džusík