"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 09:32

Garfie já teda vyciham noc, kdy mrzne i v Praze a povesim na balkón. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 09:35

continuity V zimě, kdy mrze i v Praze duchnu nutně potřebuju v ložnici!!

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 10:26

viktorka_od splavu Doporuceni neprat, ale vetrat plati zrovna treba u vlny stale. Pashminu ani kasmir taky neperu po kazdem noseni. Jako muzete si myslet, ze jsem cune, ale podle me to kvalitni veci bez umelotiny opravdu nepotrebuji. Oboji davam v zime vymrznout, stejne tak vlneny kabat. Navic mraz vlaknum dela dobre. 

Peri nevedu, smrdi mi vsechno uz na dalku. 

Offline JankaM
Avatar
2391 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 12:20

Potřebuji k elektronickému podpisu i časové razítko? Budu používat pro pracovní komunikaci se státní správou.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 12:54

Fiction nebo kdo je tu další doktor. Zjišťuje se vyšetřením minerálů z potu i něco jinýho než cystická fibróza?

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 15:59

V jakém cenovém rozpětí se pohybují šátky Hermes? Zajímala by mě tedy spíš ta nejnižší cena, za jakou se dají koupit.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:06

Lamicka Tak to doporučení pochází z doby, kdy se za prádlo,  nepovažovaly mini spodní kalhotky a podprsenka, ale  košilka, blúza s dlouhými rukávy, několik spodniček, nebo v případě pokrokových žen reformky ke kotníkům, do kterých se měl šanci vsáknout pot. Tím nerozporuju, že nepraná vlna vydrží déle v dobrém stavu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:23

slniecko jojo však to právě píšu, vyprat/vyčistit/vyklepat aby se to zbavilo nečistoty/prachu/kožních šupin... a když to nejde dost agresivně aby to roztoče zabilo, tak ten mrazák asi může být řešení. ale neže to špinavý šoupneš do mražáku a hotofka (tebe z toho nepodezírám teda)

​Jaj, tak ako vymraziť namiesto čistenia, to ma ako možnosť ani nenapadlo...

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:28

Stará existence na strankach maji normalne ceny, da se objednavat online

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:30

Isca no já obvykle kabát na holé tělo nenosím. A šaty treba peru po jednom nosení, stajne jako cokoliv, co je přímo na tělo. Jenom kalhoty to vydrží déle, ale ne o moc.

Ale vlněné a kasmirove svetry peru az když jsou ušmudlané, žádný vlněný mi nikdy nepachl potem. Já teda neperu ani polštáře a deky. Nemám ani kde. Vyperu povlečení a z polštářů ty obaly, ve kterých jsou a lůžkoviny dost důsledně větráme. Maximálně jsem prala dětem počůrané peřinky. 

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 16:48

711990 Díky, prozkoumám to.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:12

OliveOyl Vím jen ty chloridy a sodík z potu pro dg. cyst. fibrozy. Víc nevím, v mém oboru nevyužiji, sama bych musela googlit.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:24

Isca pisu o kabatech, svetrech, doplncich z vlny a treba i hedvabi, klidne i kalhotach z vlny. To proste neni treba pokazde prat. Jako at si to dela kazdy jak chce, ale ja rada o obleceni pecuju, chci, aby mi kasmirovy svetr vydrzel, tak se podle toho k nemu chovam. Verim, ze to funguje i u vlnenych satu, treba Eva z Nily to casto doporucuje, ale ty teda peru. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:30

continuity Však jo, klíčové je to "na holé tělo", čím víc na holé tělo, a na místa, kde se člověk zvýšeně potí, tím dřív peru. 

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 19:16

Prosím vás, neobjednávaly jste si tu někdo teď z Lindexu? A pokud ano, jak dlouho vám to šlo? Mně to jde už víc jak týden, už jsem to zaplatila, navíc je to něco, co jsem potřebovala co nejdřív, a k tomu na adresu do práce, kde za pár dní končím, protože mateřská. A zákaznický servis nereaguje

Edit: No, prave mi prisla zprava, ze zasilku prebira ceska posta, takze tak za tyden je to doma! 

Online Makara
Avatar
2218 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 19:32

JankaM myslím, že časově razítko nepotřebuješ. To se dává na dokumenty pro archivaci. Aspoň v minulosti mi pro zasílání daňových přiznání  na FU stačit El. Podpis. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 20:55

Fiction Díky, doufala jsem teda v něco jako: vyšetřuje se tím spousta banálních nemocí :) na modlení už jsem se dala, tak se uvidí

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:04

OliveOyl neznám tvou situaci a tudíž nechci zlehčovat, ale vyšetření na CF je např. na genetice ekvivalentem "tak si vezměte paralen" u praktika. Prostě tak trochu když se neví co, tak se pro jistotu vyšetří CF.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:16

Nedají se někde na internetu sehnat otázky a nápovědy k něčemu jako hospodský kvíz? Provozujeme to s kamarády, ale už jsem nějak vyčerpala zajímavý témata, o kterých něco vím a došla mi fantazie. Navíc třeba cokoliv hudebního nebo z mých koníčků dám, bude to vědět muž. Potřebuju nějaký zdroj

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 21:23

JankaM ano, cokoliv odeslané datovkou má mít časové razítko, neboť se v el.koreapondenci dělají ty ověřovací doložky...časové razítko leckde odpustí, ale mají právo dokument odmítnout, pokud není kompletní. Nevím, jestli to pak nezlobí při vytváření těch doložek. Každopádně já ho dávám ke všem datovkám, co posílám.