databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Coco (Eau de Parfum) Chanel

Coco (Eau de Parfum)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 1984
určení: pro ženy
hlava: sicilská mandarinka, piment, koriandr, plumérie
srdce: absolut růže, absolutní jasmínu, ylang-ylang z Mayotte, tuniský pomerančový květ, skořice, kosatec, andělika
základ: tonka z Brazílie a Venezuely, pačuli z Indonésie, opopanax ze Somálska, benzoin, kadidlo, ambra, pižmo, med, cibetka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Zpočátku trochu ostrá, pak sametové kytičky (růže s jasmínem?). Pak mírně štiplavé mýdlo posypané pudrem. Ale bojím se bolehlavovosti.

Avatar
Dalia (07.3.2020 )

Jsi se mnou od počátku času

a podob máš na tisíc

jsi tím, co duši dává spásu … láskou bez hranic.

A tak jsi třeba vůně a krásná natolik, až srdce z toho stůně. Zahřeješ sladkým kořením a omámíš mysl dechem růže ve chvíli, kdy staneš se touhy zrozením, kdy prvně se dotkneš mojí kůže. Pak zlehka mě hladíš jako oblázek mýdlový a konejšíš hebkostí stejně tak, jak byla bys okvětní plátek růžový … jsi láskou bez hranic a dokud jsi nepoznána, pak duše nezná nic.

Coco je elegantní, jemně kořeněná, květinově sladká a trošku mýdlová kráska. A pro mě je vůní podzimu.

Avatar
wendulka (17.2.2016 )

Kombinuje osvěžující mandarinku se špetkou koriandru a s ruličkami lehce živočišné skořice, k nimž se vzápětí připojí květinový buket. Ten čítá medově nasládlý jasmín, sladký pomerančový květ, tropicky hřejivý ylang ylang s podtóny banánových slupek a růži, která díky dobře zapracovanému pačuli působí příjemně sametově. Ambra a pudrově pryskyřičnatým opopanaxem v základu potom vůni dodávají jemný orientální nádech. Jen tonka s vanilkou a santalem v dojezdu na mé kůži oproti dřívějšku občas působí až přeslazeně mléčně.

Avatar
slniecko (26.3.2015 )

Nádherná hrejivá vôňa, dosť prierazná, ale dôstojne, nie vtieravá, dlho som rozmýšľala, ako sa im podarila taka krásna ambra v základe, kým som nezistila, ze tam vlastne nie je...výdrž je neuveriteľná a ma krásny drydown, svetre nou nasiaknuté mám problém sa prinútiť vyprať...
19.4.2020 - nové skúšanie. K predchádzajúcemu asi len dodám, ž medzitým som teda zistila, že tá ambra tam predsa len je:))))....no inak je to nádherná dančasová vôňa, zvlášne skombinovaná troška aldehydov s teplými tónmi škorice, ambry, kvetov a živíc. Je zaujímavé, že hoci sa veľa zložiek zhoduje s päťkou a aj je tam akoby v náznakoch cítiť jej odlesky, toto je úplne iný typ vône, pocitovo skutočne koňakovohnedá.