"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 11:58

brrr paktofonika Karoleena

No právě proto jsem se ptala, abych nebyla odbyta s tím, že si to vymyslím. Jako důkaz mám v podstatě jen ty druhé džíny, které se nesrazily. 

Oki, tak já to zkusím.

A díky za reakce. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 11:59

wendulka No na mňa skúšali, že som to neoprala podľa štítku, ale nenechala som sa odbiť. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 03. zaří 2020 21:06

Jak vyprat kšiltovku špinavou od kaštanové šlupky?

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 23:53

baltik nazory jsou ruzne, ja se ockovat nechala a jsem presvedcena, ze mi to snizilo imunitu, uz do toho nikdy nepujdu. Bylo mi po ocko 2 dny strasne spatne, celou zimu jsem poprve v zivote promarodila. To jsem celkem proockovaci. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 10:00
Reakce na baltik:

Ma smysl ted presvedcovat sve starsi pribuzne z rizikovych skupin na ockovani proti chripce?

​Já jsem pro... když už nic jinýho, tak se při případným onemocnění dá rovnou chřipka vyloučit (a zaměřit se na koronáč nebo něco jinýho), a k tomu ještě jsou hlasy který tvrděj že to očkování byť na "pouhou" chřipku může kapku oslabit i ten koronavirus. No samozřejmě, jsou to zatím jen dohady.

Já jsem se nechala očkovat loni a nechám se zas, odnesla jsem zimu a jaro jen jednou virózkou, na rozdíl od jinejch let, kdy jsem brala i něco na podporu imunity a nebylo to nic platný, čapnu vždycky všechno Ale záleží na kondici jednotlivce, jak na tom ti příbuzní jsou, a taky kde se pohybujou...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 10:58

barbucha A neni to s ocko na chripku tak, ze vyrabeji vakcinu, podle predpokladu, jaky bude tu sezonu chripkovy vir..? Ze se nemusi trefit a naockovanej ji stejne muze chytit..? Neco takovyho mi povidala mudra...

to by pak snadne vylouceni chripky stejne neresilo..

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 11:14

Pavlena 

Jo, vycházej z předpokladu a snažej se trefit. Ale poslední dobou si to všichni dost pochvalovali, tak nevim. 

Vono taky je to pořád chřipka, není to zásadně jiná choroba, tak bych - laicky - řekla, že něco společnýho, na co vakcína zafunguje, nebo aspoň zmírní průběh, tam vždycky bude. 

A asi tomu taky člověk musí věřit

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 11:16

Pavlena občas se stane, že se netrefí, ale v té vakcíne bývá několik kmenů, tuším tři, takže ta pravděpodobnost je malá. Oni to dělají podle toho, jaké viry cirkulují na jižní polokouli, kde je teď sezóna. 

Od lékaře v rodině máme pokyn se nechat naočkovat, nevím jestli seženu vakcínu. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. zaří 2020 11:29

Já bych se taky chtěla nechat naočkovat, několikrát jsem očkovaná byla a bez problémů, to samé muž. Otázka je, jestli seženeme vakcínu. Chtěla jsem nechat i děti, ale ty by museli dostat 2 dávky, to mi doktorka úplně nedoporučila.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 12:06

continuity Nepíší mi nekterá pí.menka, ale vakcína .e dá objednat na netu.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 12:16

Mirka

Na netu kde? Vždyť to je na předpis. A nemusíto být v lednici?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. zaří 2020 12:19

continuity když se objednáš do očkovacího centra, vakcínu by ti měli zajistit. Ale naše praktická říkala, že vakcína ještě není dostupná, že ani oni nemůžou vědět, kolik jich budou mít.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:10

continuity videla j.em toto, ale víc to neřešila vakcinace, a neco na Benu, že mohou objednat.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:29

Dnes jsem měla dopravní shituaci..

Já jedu v levým pruhu a chlapík v pravým chtěl honem přede mě hodit myšku (blinkr ani o pikosekundu driv, nez zahajil manevr) měl tam dost málo místa, takže jsem intenzivně brzdila, kdyby přidal, tak se vleze, nicméně on si to rozmyslel a strhnul volant zpátky do pravého pruhu. Pro mě se teda signál přidat a udělat mu místo za mnou, v tu chvíli zas škubnul volantem doleva a malem do mě najel... Do levýho pak přejel až ob jedno auto za mnou, nicméně pak pravým zase předjížděl, až dojel na mou úroveň. koukla jsem na něj a čekala omluvné gesto, místo toho jsem si vysloužila pohled "co děláš ty krávo blbá..!" a poté i zdvižený prostředník (teda přiznám se, že ten už jsem tasila zároveň s ním). nebyl to žádný kloboučník, normální mladej borec v relativně novém autě. 
Od té doby přemýšlím, jestli jsem aspoň s minimální pravděpodobností mohla udělat něco špatně a nebo to mám zařadit do kategorie "kokoti mezi námi". 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:37

Pavlena kokoti mezi námi a nepřemýšlet nad ním. Nesnáším, když někdo dává blinkr na poslední chvíli (i v pozici chodce). Kamoš to vždy komentuje: takové drahé auto a ani blinkr to nemá

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:41

nonemy Tak do novych Audin uz blinkr ani nemontuji...

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:48

Pavlena blbec, asi bych neřešila. Já už mám místy pocit, ze ctu těm magorum myšlenky. Minule se v podobném případě rozčiloval muž a já mu říkám: vždyť to bylo jasné, že ti tam vleze. 

Já jezdím dost defenzivně, mě se tam někdo cpe pořád.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:50

continuity No moje auto vypada defenzivne, ale muj styl jizdy neni, to bude asi ten problem...!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 15:57

Pavlena vidíš to, jakej je to chudák

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 16:44

Pavlena V Brně bude takových kokotů plno. Stačil tenhle týden, kdy jeden rozjezdil na Nových Sadech nový travnatý pás a dalších několik tam jezdilo úplně normálně po chodníku, aby předjeli kolonu. Najeli hned na začátku u toho obchodu pro zvířata na chodník a u Ronda vyjížděli na silnici. Někteří se ještě do té chodníkové kolony připojovovali u obchod Komety, takže vznikal i ukázkový zip, jen teda na chodníku. Neskutečné.