"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:09

SunEclipse 

Tablety TAKO

Mám s nimi víc než 20-letou zkušenost (a kupuju v PEMI).

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:10

SunEclipse Ja léta přidávám k prášku nebo gelu na praní dvě lžíce jedlé sody. Vždy. Kdysi mi to ooradil manželův kolega chemik.  

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:33

SunEclipse místo octa bych poradila kyselinu citronovou, nesmrdí. Do pračky jsem přidávala ocet, ale ta jedlá soda bude určitě fungovat taky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33596 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:34

SunEclipse Ocet, davam tak jednou měsíčně (plus teda já davam místo avivaze ocet redenej vodou) nebo kyselinu citronovou, dava se hrnek, dávkování je na obalu, i do mycky čas od času 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45985 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:39

černá káva taky pouzivam kyselinu citronovou, ne na kazde prani, ale tak jednou mesicne vyperu sprchovy zaves s velkym sackem kyseliny 

pokud mam, pridavam k pracimu prasku sodu, ne teda jedlou, ale praci https://pemi.cz/tatrachema-luxon-krystalicka-soda-na-zmekceni-vody-1000-g/p/519515

ocet mi smrdi. 

Offline Mulen
Avatar
4220 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 09:45

Aranel díky, podívám se na to :-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8769 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 10:26

SunEclipse pridavam riedeny ocot do kazdeho prania, umyvacku mam nastavenu na najtvrdsiu vodu (co mame), kúpeľňu cistim bud octom (ak je uz vela kamena) alebo sanytol do kúpeľne na vodny kamen funguje dobre, este chcem vyskusat aj tu spominany frosh octovy cistic. Proste ten ocot je asi najlepsi ale asi nie vhodny uplne na vsetky povrchy.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 10:46

Mám dotaz ke zkušenostem s jazykovou výukou. 
Chtěli bychom jedenáctiletému dítku dopřát nějakou angličtinu navíc. 
Máte někdo dobrou zkušenost s nějakou jazykovou školou/individuální výukou v Brně? Představa je asi hodina týdně, popř. i přes Skype, cenově do 400 Kč/hod.
Díky. 

Offline continuity
Avatar
33408 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 11:03

bosibori já to letos budu znova zkoušet, jak teď jazykovkam vypadli klienti, tak to třeba půjde. Loni mě dvě jazykovky vyhodily, že děti neučí. 

Sehnat lektora naprimo může být výzva, pokud někoho neznáš. Většinou jsou to bývalé nebo stávající učitelky a připomíná to spíš doučování než jazykový kurz. 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 11:35

continuity Jak velký děti? Já vim o jipce, že má i dětský kurzy, myslim od 7 let. 

Offline continuity
Avatar
33408 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 11:47

Ounz

Díky za tip na jipku, zkusím tam napsat. I kdyz já nechtěla kurz, ale individuální vyuku a tu ma jipka docela drahou oproti glosse třeba. 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 11:51

continuity chápu. Já mám u jipky ten individuál, předtím jsem ji měla přes bonmot nebo jak se to jmenovalo a ta kvalita je lepší, myslím teda tu výuku, jipka má občas trochu rezervy ve stylu 'je nám jedno, že nám platíte majlant, prostě sme na vás zapomněli a nezbyla na vás učebna' nebo 'nezapomněli sme na vás, ale skupinová výuka má před vám přednost, máte smůlu'. Což se teď vyřešilo kurzem na dálku, panč ta moje lektorka to jinak teď mít nemůže. 

Offline continuity
Avatar
33408 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 11:58

Ounz já mám zkušenost se dvěma jazykovkami, s glossou výbornou, s tou druhou takovou horší. Ale za mě je to hlavně o tom, jak si člověk sedne s lektorem. 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 12:02

continuity jj, je to tak. Já teda dělam jinej jazyk, ale mám ještě dobrou zkušenost s Goethe institutem, imho je něco takovýho i pro anglický jazyk? Ale nevím jak moc malý děti berou, v Goethe se na mě ale vždy vyvalili ze třídy i docela maly děcka. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 12:35

SunEclipse Všade dávam ocot, na kuchynskej linke a na sprche mám filter, takže napríklad kachličky v kúpeľni sa neznášajú, v kuchyni zase drez či rýchlovarná. No a ten filter pomáha i na stav pleti a pokožky, po tvrdej vode ma koža hrozne svrbí. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 12:42

na jazyky jsou rozhodně nejlepší ty oficiální jazykové  instituty, jednu dobu - je to teda už dýl - jsem jazykovek vyzkoušela v praze víc a teda ta úroveň v nich a v těch institutech je nesrovnatelná... 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 12:54

nolita Jj, v tomhle máš pravdu. Já měla štěstí, že sem narazila na tu soukromou, co teď mám, ale předtím mě učila holka, která uměla německy sice skvěle, ale učit moc ne (myslím, že ji hlavně chyběly zkušenosti, ne že by na to pekla). Goethe je ale fakt dobrej, minimálně v tom, že cíleně připravuje na případný certifikáty a dost často tam učí rodilý mluvčí

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 13:41

continuity No právě. Chci, aby to byl jazykový kurz, ne doučování... Ideální by asi byl British Council, chodila jsem tam a byla to profi výuka, jenže do Brna ta vymoženost ještě nedorazila. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 18:50

Bývajú počas Ona dnes nákupov alebo dní Marianne zľavy vo Fjällrävene? 

Offline SunEclipse
Avatar
3099 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 19:20

dík všem za porady