"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 23:23

Černá kočkaJenže ty ten list papíru vůbec do lékárny ani k ničemu nepotřebuješ. Když už ho teda nutně musí vytisknout v ordinaci, většinou kvůli neschopnosti zacházet s technikou, než kvůli ceně, tak stačí přečíst do telefonu. Můj otec si stejně z e-mailu opíše jen ten kód na papír, když nemá chytrý telefon. V SMS mu taky přijde jen 12 písmen a čísel, které v lékarně přečte. Nic jako QR kód nebo papír není nutné. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 23:34

Renusatko Ano já vím, že ten papír do lékárny nepotřebuju, o tom, že by byl potřeba jsem nepsala. Psala jsem o tom, jak k e-receptu přistupují některá zdravotnická zařízení.

Jak píšeš, nutný je buď QR kód nebo alfanumerický kód.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 23:39

Černá kočka Ono je to i na pacientech, aby věděli na co mají nárok, to nemyslím špatně. 

My máme doktorku, které je přes 70 a zvládla to celkem dobře, ale i tak se nám často stane, že musíme ty recepty po ní nějak upravovat, přeposílat nebo diktovat a když chytne nervy, tak neposílá nic

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 00:02

711990 no ja by som tu možnosť schovania pod gauc zvazila, nase deti mu davaju fakt dosť zabrat :). 

Inak mam niekde ulozene video ked bol starsi este maly a sa na roombe vozil. Na xiaomi to nejde :)

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 00:42
Reakce na Kokoska:

Ava to myslim nejde, melo se to resit jako jedna z novych veci, ale nejak to usnulo.

​Ajaj, to jsi mě (a mé OCD) nepotěšila...  ale děkuji za odpověď!

Online letfenixa
Avatar
7967 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 06:35

U nás e- recept pre mňa ako pacienta znamená nadiktovať v lekárni rodné cislo.

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 06. dubna 2020 06:57

Renusatko Ja pokud pisu recept pro vlastni potrebu/rodinu, tak sobe ho vytisknu a ostatnim jej bud vyfotim anebo poslu formou sms, staci i cislo. Formou papiroveho klasickeho (pokud lekar nema elektronicky podpis treba, jsem odbornost lekare ktery recepty pacientu nikdy vlastne nepise) to pry lze pro vlastni potrebu tez, ale to dlouho nevydrzi.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 07:18

Jiná Realita dobra zeleninova kucharka je tato, ale bojim se, ze por otce to bude moc alternativni

https://www.kitchenetteshop.cz/the-green-kitchen

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:14

Poprosím o radu, chtěla bych bráchovi koupit takový univerzální ??? (a právě nevím, jak se to jmenuje :) pomocník na kempování. Kdysi jsem něco takového viděla, v jednom bylo kladívko a nůž a otvírák možná. Víte někdo, jak se to jmenuje, nebo nemáte někdo konkrétní tip? Děkuji.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:40

nonemy My měli od colemana, byl to dárek ke stanu, ale nepřišlo mi to moc prakticky, byly v tom kleště, který se zlomily.ale už je to hodně let, třeba se to dela teď lepší 

hledala bych asi v outdoorovych obchodech

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:44

Potrefenáhusa Když já netuším, pod čím to hledat

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:46
Reakce na Jiná Realita:

711990

otec by podle mě vůbec neměl jíst mléčné výrobky ani maso, protože mu to dělá zle. a když vyloučím mléčné, kuře, celkově maso, věci jako knedlíky, všechna jídla a la šunkofleky (což by jedl, ale neměl by), těstovinová jídla, po kterých mu "nedrží" cukr...tak mi nějak nezbývá žádná inspirace, co mu vlastně vařit. asi bych potřebovala něco jako indickou kuchařku. nevím, jak bych to popsala, prostě výživné, ale přitom lehké jídlo, které je i dobré. a je vařené. tzn. ne studené zeleninové saláty. napadají mě luštěninové saláty, nějaká zeleninová rizota...ale hodila by se nějaká vyloženě kuchařka, kterou má někdo ideálně vyzkoušenou. možná nějaký vegan. abych měla najednou víc receptů a nemusel brouzdat po netu a zkoušet.

​Na jidla tip nemam, ale pokud budete cyrazovat snad vsechny zivocisne proteiny (maso a mlecne vyrobky), budete urcite potrebovat navysit ty rostlinne..... Doporucuju z tohoto duvodu zaradit konopna seminka, daji se dat do salatu anebo klidne jist i samotna, chutnaji jak orisky a maji proteiny. Taky bych uvazovala nad zvysenim podilu zdravych tuku (orisky, seminka, oleje, avokado). kdyby nebyla soucasna situace, doporucovala ybch si najit nejakeho vyzivoveho proadce, protoze uhlidat, aby mel clovek fakt vse, co potrebuje, je pri vyraznejsich omezenich narocne (sama s tim mam zkusenost)

Doufam, ze to neberes jako prednasky/poucovani, spise je to ze zkusenosti, dlouho mi trvalo vyladit jdielnicek a to nemam cukrovku.... ted (protoze nedelaji dechove testy) po gastroenterolozka chce vysadit mlecne vyrobky (nastesti jen na tyden) a ja fakt netusim, jak ty proteiny nahradit Lusteniny nemuzu...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:52

nonemy Outdoorové nářadí 

https://www.rockpoint.cz/strata

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:58

Potrefenáhusa Super, děkuji moc

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 15:43

Jiná Realita Doporučuji kuchařku Citlivá kuchyně od Šichtařové. Lehká ale dobrá jídla a většinou v pohodě i pro rodiče. Klidně pošlu par fotek na ukázku (sz prosím) Ale jinak souhlasím s tím, co píší ostatní.

Aha, teď se dívám, že ani maso, tak to nepomohu :(

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:03

Mám dotaz na Lamicka : Jde mi o metodiku provádění testu na covid.
Dnes jsem na tom v poledne byla a doteď mne teče krev z nosu a bolí od kořene nosu kolem oka do dutin.
Já obyčejně nejsem žádný fňukal, bolest celkem snáším, ale tohle jsem nečekala. Nejdřív mi paní vrazila tu špejli do jedný dírky až pomalu do mozku, nebylo kam uhnout, byla jsem zapřená o sedadlo auta, už když to vyndavala, tak byla špejle krvavá (citlivým povahám se omlouvám), pak mi tu samou vrazila do druhý dírky, taktéž jak drátem do voka. Z krku mi nic nebrali.

Po  cestě domů už jsem krvácela do roušky z obou dírek. A teď mě bolí oko, slzí mi, dutiny cítím až do čela a dostala jsem z toho migrénu. A z nosu mi furt ještě teče krev.

Tak jsem taková citlivka, nebo co? Dyť já si dávám běžně dělat zákroky bez umrtvení. Jak tohle můžou zvládnout děti? To bych radši 50 odběrů krve.

Jak to probíhalo v tý UVN? Já byla na Vinohradech.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:19

Jennyfor 

Nevím, jestli je rozdíl mezi standardním výtěrem z nosu a tím covidovým, jednou jsem zažila necovidový. Sice mi netekla krev, ale spustil se mi totální rýmotok, který nešel docela dlouho zastavit, slzy z očí, totální humus. Pamatuju si, že po mně snad chtěli, aby mezi výtěrem z nosu a krku jsem nesmrkala či co a to vůbec nešlo udělat, jak to ze mě lítalo.... Pardon. Asi ta sliznice v nose na takové zacházení není dělaná.

Online Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:28

Jennyfor já něco podobného viděla na videu, paní fakt ležely oči z důlků a dítě teda řvalo šíleně. Taky by mě zajímalo jak to teda je.

Offline Ireth
Avatar
7 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:30

nonemy Nebo ještě pod pojmen multi-tool.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:35

Jennyfor Nemam porovnani s odebiranim jinych vzorku z nosu, az ted tech na covid, ale neprislo mi to nijak drasticke. Jako tlacilo to dost, zajeli hodne hluboko, ale zadna krev, to ani u ditete, ktere na krvaceni z nosu trpi (tam jsem se trochu bala). Deti to zvladly prekvapive dobre. Ja nemela hlavu oprenou, rekli mi, at drzim a deti mely hlavu oprenou o me a ja je drzela jako pri ockovani (jednou ruku kolem tela pres ruce, druhou rukou celo).

Tak snad to brzy prejde, to je naprd.