"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Kokoska
Avatar
28243 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:29

continuity na chripku snad doktor vychazku nenapise, ne?

Online Kokoska
Avatar
28243 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:31

RoSa no jak kdo, moje mama z toho byla zmatena jak lesni vcela v NY. Ze pry chodi pomalu a v obchode bude moc lidi a co kdyz to za ty 2 hodiny nestihne. 

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 19. března 2020 17:11
Reakce na dynda:

Myslíte, že za týden napíšou, že pomáhá žrát řepku? 

​Samozřejmě, že žrát řepku pomáhá - ale jen jako přílohu ke kosteleckým uzeninám nebo k vodňanskýmu kuřeti

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. března 2020 18:19

tzaziki ZUŠky majú domáce úlohy ?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. března 2020 18:34

slniecko Samozrejme. Ja som na hudobnej mala domáce úlohy uz pred 20 rokmi.

Online Kokoska
Avatar
28243 příspěvků moje polička 19. března 2020 18:43

paktofonika no to bylo samozrejmost, ze doma se budiu cvicit etudy! Ovsem se necvicily a pak jsem dostala vynadano.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2020 19:12
Reakce na slniecko:

tzaziki ZUŠky majú domáce úlohy ?

jo. synovi poslal pan učitel tohle, přijde mi to moc pěkné: 

 
Úkol:

Je rozdělen do úrovní, které na sebe navazují. Každý udělá nejméně úroveň dle svého ročníku a podle chuti bude stoupat výše :)
úroveň 1: Najděte svůj klarinet/saxofon/flétnu a zahrajte si pro radost. Vymýšlejte si a bloumejte po nástroji, nechte se unášet. Nebo si složte jednoduchou melodii. Nebo hrajte, co už znáte a co máte rádi. Pokud stále nevíte co, tak hrajte to, co jste měli za úkol od poslední hodiny. Cílem tohoto úkolu je objevit a pěstovat radost z toho, že vůbec hrajete.
úroveň 2: Zapište ručně do not píseň "Skákal pes přes oves" nebo jinou jednoduchou lidovou píseň, kterou dobře znáte. Je povoleno použít jen papírovou notovou osnovu, psací potřeby, vlastní hlavu a jakýkoliv hudební nástroj. Buďte poctiví a odnikud to neopište :). Počáteční tón je na vás. Vyfoťte váš notový part a pošlete mi ho. (Rada: ne všechny písně začínají od základního tónu zvolené tóniny/stupnice).
úroveň 3: Napsanou píseň z 2. úrovně se naučte na svůj nástroj, nahrajte se (jak nahrávat - viz dole) a pošlete mi nahrávku.
úroveň 4: Transponujte píseň z 2. úrovně o celý tón výše a také o čistou kvartu výše. To znamená, že ty původní noty zapíšete znovu, ale posunuté o celý tón vzhůru. Pak ještě znovu původní noty posunuté o čistou kvartu vzhůru. Pozor na správné předznamenání a rozdíly mezi půltónem a celým tónem.
úroveň 5: Po splnění úrovně 4 máte vaši píseň ve třech tóninách. Naučte se tyto 3 verze zpaměti, nahrajte mi je všechny hned za sebou do jednoho záznamu a pošlete :).
úroveň 6: Vymyslete jednoduché aranžmá na píseň, kterou už z předchozí úrovně umíte ve 3 tóninách. Můžete ty tóniny střídat jak chcete, rozkouskovat či poupravit melodii, také měnit tempo, rytmus a případně si vymyslet a vložit vlastní pasáž. Mělo by však být rozpoznatelné, z jaké písně to vychází. Cílem je udělat z toho takovou koláž, která dává smysl jako celek, jako jedna zahraná píseň. Toto můžete, ale nemusíte psát do not. Bude to trochu taková improvizace na dané téma, jejíž strukturu a formu si musíte předem naplánovat. Nahrajte a pošlete mi to :).

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:23

slniecko 

Jo, jo, maji, ale vysledek prace vidis nahore. Zase na druhou stranu, bylo snazsi dceru dostat k tomuto ukolu nez ke cvicenim z ceskeho jazyka.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:27

paktofonika tak jasné, hudobka (áno, Kokoska úplne presne ), ale výtvarka?

bosibori to je pekné!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:28

tzaziki tak áno, určite, ale aj tak, ešte by som to pochopila u ôsmakov-deviatakov, ktorí sa chystajú na umelecké stredné, ale inak...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:36

HELP!!! Neznáte prosím někdo účinnou metodu, jak rychle pomoci nosní sliznici, aby splaskla a šlo dýchat nosem??? Akupunktura, jogín. pozice, výplach...Mám s ní velký problém a potřebuji se zbavit závislosti na kapkách - působí mi velké zdravotní potíže Děkuji za jakoukoliv radu.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:39

Korsičanka Co inhalace mentolu treba? Nebo aspon hermanku? (teda zavarit bud bbylinky nebo eo a vdechovat pary s rucnikem pres hhlavu

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:43

Solathis Já jsem klaustrofobik a nějak se to horší, tak si hlavu nepřikryju:) Ale děkuji, dříve jsem dělávala

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:48

Solathis jezus, četla jsem "inhalace metanolu"

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:55

Korsičanka Mne pomáhá konvicka se solnym roztokem, ale zázraky necekej. Nebo Clarinase, ale asi bylo nejlepší to probrat s ORL doktorem.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. března 2020 19:55

Korsičanka výplach konvičkou. To mi pomáhá nejvíc. Slaná voda o teplotě 37 stupňů, slaný roztok by měl být 9%. Když si koupíš konvičku, je tam na to přesně odměrka. Pokud máš akutní potíže, může být i 10%.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2020 20:05

Tulipe bram Díky za rady! Nevím, jak naše sůl, ale mořská sůl ve vyzkoušených sprejích(např. Stérimar)mi sliznice vysušuje a lepí se mi k sobě(pocit, že je nos dál ucpaný.). Myslíte, že kuchyňská sůl to nebude dělat? O konvičce jsem s magistrou mluvila...Někde jsem četla, že proplachovat mlékem - ale postupně přidávat k vodě

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 19. března 2020 20:05

slniecko My teď dostali úkol z výtvarného kroužku pro děti 2-4 roky ;) ale teda naše učitelka k tomu psala, že je to spíš námět na domácí zábavu, když pořádně nesmíme mezi lidi.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 20:10

Korsičanka mne ty solne spreje delaji vsechny to stejne, sliznice jeste vic netecou. pouzivam to jenom jako prevenci infekci, ale kdyz uz se mi to rozjede, cesta to neni. 

pokud jsi zavisla na kapkach tak idealni by bylo nechat si napsat sprej do nosu s kortikoidy. oplaskne to taky a po par dnech nebudes potrebovat uz nic. 

s tim ale ted muze byt docela problem, tak druha moznost je, kapat si to ted par dni do jedne dirky a dychat alespon tou a az bude ta druha dobra, tak prestat uplne.

nevim jak to mas dlouho, ale pokud je to ted par tydnu, toto by melo zabrat v radu dni, maximalne do tydne. 

jinak pro priste doporucuji bylinne kapky, ktere neosahuji zadne lecive latky - zabira to temer stejne dobre. RymaStop a pod. ono by to trochu pomohlo mozna i ted, musis vyzkouset. zavislost na to nevznika.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. března 2020 20:10

Korsičanka ony ty morsky spreje moc nepomahaji. Ale do konvicky se dava klasicka sul, neni treba nic speciálního.

Jezis, napsala jsem to blbe, ma to byt 0,9%!!!!!!!!