"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:34

tzaziki průmyslový design je oděvní styl?

Já doteď myslela, že je obor tvorby, například oděvní design řeší návrh oblečení, průmyslový návrh třeba nábytku nebo předmětů denní potřeby. Jak by v tom šlo namalovat šaty mi uniká. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:35

tzaziki jo máš to správně, ale co s tím má společného oblečení

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:41

tzaziki u oblečení mi to taky trochu uniká, jinak v Liberci v knihovně uměleckoprůmyslovýho muzea maj úžasnou sbírku vzorníků právě průmyslovýho designu, zaujaly mě secesní vzory pro truhláře nebo zedníky, aby to pak mohli sekat u sebe v dílnách jak Baťa cvičky, třeba takový kredence, různý typy sloupků, zakončení, pro zedníky různý ty fičury na fasády...

u oblečení teda nevim, asi fakt nějaký úplně užitný oblečení, stejnokroje, co já vim? 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:46

tzaziki prumyslovy prumyslovy design je uzitny, nema nema byt jen krasny, ale hlavne funkcni a snadno vyrobitelny ve velkem. nejsou to tvorilky z fleru, co delaji designove nausnice v jednotkach kusu, ani designeri,co delaji uzitne umeni pro par lidi, ale ti, co pripravuji veci pro masovou vyrobu. svitidla, nadobi, dekorace, nabytek, obleceni, ale treba i  elektricke zasuvky, vypinace, sklenice pivo pro pivovary... veci pro denni potrebu. nebo treba i zubarske a chirurgicke nastroje , aby byly prijemne a funkcni a ekonomicke.  napada me treba maxim velcovsky, rony plesl, tymy designeru pro ikeu, lasvit, ton. zrovna treba lasvit ma na svych strankach u produktu videa, jak proces navrhovani a vyroby probihal. 

u oblečeni by asi stacil jakykoliv nakres 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:47

viktorka_od splavu mohla by namalovat ochranný oblek pro lékaře.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:48
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:49

tzaziki 

Ať navrhne ROUŠKU, nic jinýho už není potřeba.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:54

To je domaci ukol ze ZUS. Meli probirat prumyslovy design a pan ucitel by je nasmeroval. Jenze takhle jen poslal hlavni tema a zpracovat jako navrh nabytku, domu, kuchynske potreby ci obleceni. No a protoze dcera je holka, tak se hned chytla navrhu obleceni. Nasla jsem ji vysvetleni co je prumyslovy design, ale uz mi neselo dohledat zadne obleceni jako inspirace. Vycucla si z toho jednoduchost, bez barev, bez picicand a sla cestou nejmensiho odporu. 
Vysledek: 

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:55

Každopádně všem děkuji za rozšíření obzorů.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 19. března 2020 14:14

tzaziki Nevím jestli průmyslový, ale design to určitě je!  Dcera je šikovná!!

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 19. března 2020 14:17

MP Meri četla jsem prohlášení několika obcí na Šumavě že právě tohle přejížděni je porušení nařízení (Kvilda, Borová Lada...)

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 19. března 2020 14:22

no  vesnice se už bojí víkendové invaze městskejch.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 19. března 2020 14:37

tzaziki je sikovna 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 19. března 2020 14:39

tzaziki ještě by tam mohla přidat nějaký střihy, nebo u tý boty rozkleslení podrážka, podpatek, svršek, u klobouku a teď nevim, dýnko? krempa? 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:00

Kokoska no to je to, co píšu od začátku, podle mne je to úplně neefektivní opatřeni, jenom to komplikuje život všem.

A úplně mě dostal nemocný mladík, který má vycházky. Doufám, že má zlomenou ruku a ne chřipku. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:05

Kokoska já si říkám, jestli to fakt nepochopili, že jindy nesměj? 
A bojim se, aby je lidi nešikanovali, když půjdou jindy 

Offline RoSa
Avatar
8193 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:13

Potrefenáhusa ne, dneska mezi desátou a dvanáctou jsem telefonovala se svojí tetou a řikám, jaktože nejsi na nákupu?!

"můžu kdykoliv přece!"... vědí to moc dobře!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:20

RoSa tak snad je tvoje teta reprezentativní vzorek