"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 19. března 2020 08:50

711990 Beru. Ptala jsem se na to gyndařky a říkala, že když to neberu často, tak že je to OK. I jsem to googlila a našla jsem nějaký článek o medikaci v těhotenství, kde psali, že paracetamol je OK i v kombinacích, ta kyselina se může do nějaké dávky, kdy v tom migralginu je to méně.

Neměla bych to brát?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. března 2020 09:10

Co si myslíte o těch přesunech na chaty, chalupy apod.? V Praze sednout před barakem do vlastního auta a odjet na místo, kde nikdo není? Na nakup člověk musí tady i tam ... ?

Nechci nikoho ohrožovat, ale pere se to ve mě, bojím se dalších restrikcí a úplného zákazu vycházení. Na druhou stranu bych tady v tom samba musela nechat samotného a to mi taky nepřijde fér. 

EDIT

Tak nic, koukám, že se má dost pokazit počasí, na pohodnlý bydlení v autě to nebude ... tak snad za týden dva bude přesun možný. 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. března 2020 09:11

Sairon nee to ja nejsem expert, jen jsem myslela ze ty kombinovany leky by se nemely. Pokud doktorka rika ze jo, tak super! je dulezity hlavne ulevit od bolesti:)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 19. března 2020 10:00

tak to vypadá, ze ta informace o škodlivých vlivech ibuprofenu proti Covidu nebyla pravdivá (podložená)

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 10:14

Tulipe WHO už v tomto coronovirovem zmatku udělala dost bot, toto mě nijak nepřekvapuje. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. března 2020 10:50

Jak funguje rohlíkpoint? Dostanu ještě nějakou zprávu, nebo ve vymezeném čase kdykoliv vyzvedávám?

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:16

Tulipe situace se mění každým okamžikem, koukám 

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:19

dynda chodila ještě zpráva, potřebuješ Kod, abys to otevřela. Ale už jsem to dlouho nepoužila. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:21

Magráta 

To je farmalobby, teď vykoupíme všechny zásoby všech možnejch ibuprofenů. Myslíte, že za týden napíšou, že pomáhá žrát řepku? 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:23

continuity 

Nojo, to mi nedošlo, díky za nakopnutí.

Offline Kokoska
Avatar
28242 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:37

dynda kysaný zelí už někde padlo, ale ani jsem to nerozklikávala :D Ale obecně přísun céčka škodit nemůže.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:39
Reakce na dynda:

Magráta 

To je farmalobby, teď vykoupíme všechny zásoby všech možnejch ibuprofenů. Myslíte, že za týden napíšou, že pomáhá žrát řepku? 

V ČR určitě , Andrejova média 100%

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:57
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. března 2020 12:28
Reakce na MP Meri:

Co si myslíte o těch přesunech na chaty, chalupy apod.? V Praze sednout před barakem do vlastního auta a odjet na místo, kde nikdo není? Na nakup člověk musí tady i tam ... ?

Nechci nikoho ohrožovat, ale pere se to ve mě, bojím se dalších restrikcí a úplného zákazu vycházení. Na druhou stranu bych tady v tom samba musela nechat samotného a to mi taky nepřijde fér. 

EDIT

Tak nic, koukám, že se má dost pokazit počasí, na pohodnlý bydlení v autě to nebude ... tak snad za týden dva bude přesun možný. 

​Já vidím problém v tom,ž e se míchají skupiny obyvatel, takže se prostě riskuje zavlečení nákazy někam, kde nebyla. Ano, nakupuješ tady i tam, ale tady jezdíš pořád většinou do těch samých krámů, takže jsi stále teoreticky v podobné velké skupině lidí. Když odjedeš na chalupu, stýkáš se i při nákupu s lidma, které bys jinak nepotkala a tuhle skupinu obměníš. Což pak trochu snižuje smysl karantény.....

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 19. března 2020 12:36

MP Meri s. Tim pocasim je to pro me docela rana, ted jsme fakt od rana do vecera venku, dite je mokre az za usima a hlavne celkem spokojene, a ted nas to zase zavre doma, budu muset topit v krbu atd atd:(

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. března 2020 12:57

A666 Chápu, ale my jsme všichni už 12. den v karanténě, takže předpokládám, že já bych odsud odjížděla jako v podstatě prokazatelně zdravá ... Navíc bych jela do Děčína, což je po těch uzavřenejch obcích a Praze asi největší ohnisko nákazy, takže osobně bych se za zdroj ohrožení nepovažovala ... Ale chápu to a jak říkám, to počasí mi do toho stejně hází vidle, v autě sice máme i vytápění, ale je to energeticky náročný a vyrovnávat venkovní nulu, která má bejt, to zas ne. Tak přemejšlim, jestli držet karanténu (jako tu opravdickou) dál a modlit se za hezký počasí a pak odjet, ale zase teoreticky nám to může z práce kdykoli zavléct sambo ... No je to těžký. Buď bych asi musela odjet hned po skončení karantény, nebo už nikdy, no. 

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:15

CML jak vysvětlit devitilete madame co je prumyslovy design a pokud ma v tomto duch namalovat navrh obleceni, jak ji navest? Predem dekuji.

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2020 13:18
Reakce na tzaziki:

CML jak vysvětlit devitilete madame co je prumyslovy design a pokud ma v tomto duch namalovat navrh obleceni, jak ji navest? Predem dekuji.

​jako první mě napadly obrázky steam punku, takového oblečení i šperků je spousta (viz google), ale jak o tom tak přemýšlím, vlastně nevím, jestli je to "průmyslový design"

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2020 13:21

MP Meri Ja to taky nevidim jako problem, kolik lidi na chate realne clovek potka,ze. Na nakup chodi jen jeden...pokud clovek byl navic v karantene a ta konci, prijde mi logicke zmizet nekam, kde neni takova koncentrace lidi. Ale ziju v (zatim) nejmene postizenem kraji, kde uz na socialnich sitich probiha skoro lync na prazaky, jak nam to tu zamoruji atd. Podotykam, ze tu v mem okoli zije pouze JEDEN uplne puvodni obyvatel a zbytek je naplava. Tohle obdobi v nekterych lidech probouzi ty nejhorsi charakterove vlastnosti. Osobne mi prijde, ze klidne jedte, chovejte se rozumne a kaslete na to, co lidi rikaji.  

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 19. března 2020 13:26

bosibori Ja to mam prave hozene do takovych tech  jednoduchych crtu, prvotnich navrhu, uzitny design, prototypy apod. , ale jista si nejsem a google radi ruzne.