"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 10. února 2020 21:40

continuity pošlu ti odkazy, když najdu co jsem myslela. Budu editovat postupně tenhle příspěvek, aby se mi to nesmazalo, jo?

Ptala se Františky Marta 

Shel Silverstein - Bordelář

Ještě je tam jedna skvělá s únosem, ale nemůžu ji najít nikde online. 

Pavel Šrut - Lichožrout

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 10. února 2020 21:42
Reakce na žluťásek:

Ptala se Františky Marta 

​to se mi líbí hrozně moc:D

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 10. února 2020 21:43

žluťásek Ptala se Frantisky Marta je vyborna! to ji ukazu. ji se to libit bude urcite

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:06

žluťásek diky moc, jsi strasne hodna. me se ta Ptala se ... hrozne libi, zitra ji to ukazu a uvidime. 

zitra stejne chtela do knihovny, tak ji reknu, at se podiva po necem. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:15

žluťásek Ptala se... je moc pěkná. Jsem ji hned musela přečíst dceři, ale kupodivu ji to neuspalo :)

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:19

continuity Ještě mě napadly z prózy Půlminutové horory, když by chtěla ty drasťárny. Našla jsem online jen jednu ukázku. Jsou všechny kraťounký, různí známí autoři. Ale to by chtělo určitě sehnat knihu a projít doma celý.

Na tu Ptala se Františky Marta se radši ještě někde podívejte v knize. Zdá se mi, že tam v té ukázce autocorrect možná upravil nějaká slova - jestli si dobře pamatuju, má tam být chomáč slepenejch kadeří a pařáty modrý od šmolky, natáhnuly se nad holky. Ale nejsem si jistá, už jsou to víc jak tři roky, co jsem dělala tu akci v knihovně naposled :-)

Edit: kdybyste nesehnaly knihu, napiš mi. Poprosím aby mi to v práci ofotili a pošlu ti to třeba na mail. V knihovně bude určitě nějaká prezenční.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:32

žluťásek jj, ja tu basen nasla jeste v nejakem pracovnim listu a tam je to spravne. tak hlavne doufam, ze to dopadne a ucitelku presvedci.

no zas se mi rozsirily obzory, minimalne koupim domu toho Radka Maleho, ztahla jsem pdf a je to krasna knizka. 

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:37

continuity Je, má nich několik. A s těmi ilustracemi od Čecha to je úplný skvost.

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 10. února 2020 22:57

žluťásek tak ti velice dekuji, uz je mam v kosiku:D

Mame doma nove spalicek pohadek, ne od hrubina, ale nejaky jiny, tak uz jsem prihodila i ten od hrubina:D me by ty internety meli zakazat.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 10. února 2020 23:08

continuity Ještě by šlo něco od Miloše Kratochvíla, ale to je na těch soutěžích dost častý (teda zkušenost jen z JM kraje). Radek Malý je , pro děti i dospěláky.

Online žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 11. února 2020 00:22

rasaNori já už moc nečtu poezii pro dospělé, ale pro tu hezkou dětskou mám velkou slabost. Ty svoje oblíbené sbírky bych si nejraději pokoupila domů všechny, ale nemáme to kde skladovat.

Tuhle jsem chtela synovi číst ze svých oblíbených dětských Je nám dobře na světě a Zlaté slunce, bílý den a nějak ho to ještě nezaujalo mně se strašně líbí ty ilustrace od Zábranskeho, ale mám pocit, že jsem se nad nimi jednou rozplývala na MP a nějak tehdy nezaujaly.

Offline MP Marge
Avatar
5747 příspěvků moje polička 11. února 2020 00:25

žluťásek Mne se velmi libi

Pro Zabranskeho mam od detstvi slabost...

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 11. února 2020 08:49

žluťásek moje děti tyhle krátke říkanky, basnicky milovaly. to byla doba, kdy jsem jim četla hlavně slovensky.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 11. února 2020 08:57

continuity neter se asi pripravuje na stejnou soutez, rikala mi minuly patek, ze ma basnicku od Zacka Jak napalil taškář taškáře, tak jsem ji ptala, jestli vi, kdo je to taškář a nevedela... Budu doufat, ze jim to ucitelka rekla a ze si to jen nezapamatovala.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 11. února 2020 09:07

baltik to nevím ani já, kapsář?

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 11. února 2020 09:12

continuity Šprýmař, ale spíš negativně. Vykuk.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 11. února 2020 09:20

continuity ne, šprýmař, ee to moc nepomuze.. tak jednoduse: taskar je clovek, ktery si z tebe dela legraci. muze byt, ze te tema legrackama chce nejak osidit, obalamutit, ale nema to nic primo s taskama ani kapsama:-) vyraz pro tu srandu je pak taškařice

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 11. února 2020 10:52

continuity vtipálek jsem ji řekla já, člověk, co si dělá z druhych legraci

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 11. února 2020 11:15

díky vsem, šprýmař znam.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 11. února 2020 11:39

continuity A v té sbírce Magor dětem je víc hezkých věcí. Já jsem jednou recitovala... asi tu pohádku pro Martu k svátku, už přesně nevím, ale jednak to není tak ohrané jako Žáček a jednak se to fakt pěkně recituje, je to trochu hororové a zároveň tam jsou vtipná slova a vazby.