"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. února 2020 16:10

JankaM Mala som tento problem u 1460. Moje číslo mi v mieste prišitia jazyku takmer amputovalo nohu, vzala som väčšie a zároveň made in neviem kde, len viem, že vložka bola trochu iná. Špička je trochu voľnejšia ale je to tak akurát, že sa daju nosiť i s vlnenou vložkou a i bez. Noha mi nelieta. Moje číslo mi bolo na doraz. Ale ja som divná, i Birkeny mam väčšie a pritom mám bežnú veľkosť 36.Pochybujem, že ich rozchodíš.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 17. února 2020 17:51

paktofonika trochu jsem si to myslela. Díky

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. února 2020 04:35

...dám sem asi fakt blbý...

Prosím Vás, kdybych si vzala černý "vršek" a černé boty, byly by skiny vzor leopard

(klasická barevná kombinace - černohnědobéž)

hodně blbé.?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. února 2020 08:03

Miru jsem si téměř jistá, že hodně blbé

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. února 2020 08:04

Mutziputzi 

Dík

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 19. února 2020 09:08

JankaM mám stejnou zkušenost s 1460 jako paktofonika mám o číslo větší nez běžně nosím a mám je půl roku a nepovolily ani trochu a to jsem v nich brutálně zmokla...

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:02

paktofonika prosim, mam blby dotaz na polstinu, pracovni. Kasza jaglana - jsou to cesky jen jahly (jako vyloupane proso) nebo je to opravdu kaše z jahel??

dekuji moc za ochotu

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:17

baltik Su to jáhly, čiže vylupane proso, ale používa sa to i ako pomenovanie kaše z jahel .  

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:18

paktofonika aha, takze to muze byt oboji, tim se teda nic nevysvetlilo, ale diky moc

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:33

baltik Pre klasické jáhly da používa i len pomenovanie Jagły, sama v tom mam trochu problem.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. února 2020 14:55

baltik Na krabicích v obchodě bylo kasza i když v krabici byla jen plodina. Na všech krabicích, obdobně třeba bulgur.

edit a pohanka jako příloha v jídelně byla taky kasza a nebyla to pohanková kaše. Tak nevím, jak to přesně mají, ale kasza není nutně kaše.

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 19. února 2020 15:37

Mirka diky :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. února 2020 16:28

baltik Ja som to predtým nikdy neskúmala prečo sa tomu hovorí kasza, ale tak keďže si sa pýtala, nedalo mi to. 

Všetko lúpané, prípadne drvené alebo ináč spracované suroviny sa nazývajú kasza. Múka už nie. Suroviny opracované len povrchovo sa nazývajú krupy. 

Mne ale vždy prišlo, že z kontextu sa dalo pochopiť, či danému človeku ide o surovinu, alebo hotový pokrm. Takisto i v reštaurácii ked si vyberáš prílohu, tak je jasné,že nedostaneš kašu.

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 20. února 2020 08:04

paktofonika diky moc, ja to tak nakonec po prochazeni internetu taky chapu - ze jsou to proste vyloupane suroviny

zkoumali jsme konkurencni obal, kde jednu surovinu polska firmy i do cestiny prelozila jako "kaše", ja jsem prave zastavala nazor, ze je to chyba v prekladu a kolegove uz to videli jako reseni, ze musime zkusit vyrabet z kase

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 21. února 2020 14:54

Prosím prosím, urgentně bych potřebovala radu, nějaký osvědčený recept. Tento týden jsem kvůli chorobě přišla o hlas a rychle bych potřebovala hlasivky zas “nahodit”. Zatím už několik dní: stříkám Vincentku do nosu, inhaluju Vincentku, jím citron. šťávu s medem, mám Priesnitz na krk, kloktám Tantum Verde, cucám lišejník. Od včerejška mám i antibiotika. A nic, ani se to nehne. Už si zoufám, protože zítra potřebuju mluvit a mluvit, asi 4 hodiny. Nemáte někdo radu, recept co funguje? Jen česnek a cibuli bych asi nezvládla, jinak snad všechno. 

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 21. února 2020 15:53

Ginevra nechci strašit, ale nemůže to za tebe někdo vzít? Podle mě bys si ty hlasivky mela alespoň  týden šetřit, je to dost citlivý orgán, lehce se poškodí. A pokud potřebuješ mluvit častěji, nestojí to za to.

Upřímně to byla u mne poslední kapka v jedné práci, když me s podobným problémem poslali školit. 

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. února 2020 16:28

Ginevra 

Je to blbý, podle mé zkušenosti, jestli to do té akce povolí, budeš tam stejně hrozně chrchlat. Jinak bych zkusila něco, co rozpouští hleny a hodně pít.

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 21. února 2020 17:34

Ginevra Na skrabani v krku mi uzasne pomohly pastilky Isla s lisejnikem. Driv jsem je kupovala jen dceri (nejsou uplne levny) a ona dokazala baleni vycumlat za 2-3 dny, podezirala jsem ji, ze je ma misto bonbonu, ale pak jsem zjistila, ze fakt ucinkuji..! 
...ale teda nevim, jak primo na hlasivky.. nicm. pisou, ze jsou i na chrapot..

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:48

Pavlena 

Díky, lišejník už mám taky vycucaný.

dynda continuity 

Díky za rady, asi jsem to potřebovala od někoho slyšet. Nejde to jinak, sjednala jsem si zástup, i když je mi to kvůli kolegům blbý, tento tyden už to nastalo vickrát. Taky jsem, po pravdě, o ten kšeft nechtěla přijít. Ale nedá se nic dělat, asi to chce čas. 

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. února 2020 21:51

Ginevra 

Mně snad 20 let všechno lezlo na hlasivky, mám bohaté zkušenosti. Čím víc mluvíš, tím víc chrchláš a tím víc dráždíš. Jo a tím dýl trvá to úplně vyléčit. V tý akutní fázi se podle mě souvisle několik hodin mluvit nedá bez pořádnýho odkašlávání. Jako přála bych ti, aby to tak nebylo, ale...