"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:40

711990 No ja ju práve len trochu striekam rozprašovačom, raz som ju skúsila zaliať viac či to nepomôže a nič. V múdrej knihe sa práve píše, že zalievať len jemne a nie často. Nehnojím, v zime by sa ani nemalo či? Substrát má suchý, v prievane nie je, stojí medzi oknami, ale mala som ju na opačnej strane a nebolo to lepšie. Zdá sa mi, že by teoreticky malo byť všetko ok a i tak...Stonka hnedne a pomaly sa asi blíži koniec

Potrefenáhusa No ale ako tyčka ovplyvní zvesené a nepekné listy? 

Offline 711990
Avatar
17117 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 11:58

paktofonika No a tak neni na ni chladno? Mne se presne takhle zkroutily ty listy a byl konec. Ale myslim ,ze proste byla prelita:( 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 12:12

paktofonika A nemáš ji v průvanu? Resp. v místnosti, kde občas otevřeš okno do mrazu?

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 13:31

Já se s očkováním přesunu sem. Na 13 leté prohlídce jsme dostali dvacet letáků k pročtení. Nějak  jedem v rámci povinných, navíc mají děti jen žloutenku A a encefalitidu. Teď máme teda rozhodnout, zda HPV viry a meningokoka. Kterou vakcinu a proč jste nechávaly svým puberťákům píchnout vy? Finančně tam ty rozdíly nejsou zásadní, takže spíš řeším - důležité/ méně důležité, ale farmaceuticky výhodné. Dík :)

Offline Candance
Avatar
5345 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 13:36

paktofonika pres leto jsem chtela platit € a neslo to

Offline 711990
Avatar
17117 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 13:48

Gellnerova ja jsem rocnik 90, takze se me tykaly obe tyhle ockovani v nadstandardu a mam obe. Obe bez reakce. Dulezitejsi je asi ten meningokok, ale ja bych dala obe, kdyz bych ted rozhodovala o starsim diteti. Mimochodem HPV dam i klukovi, pokud se to jeste bude davat az bude v tom veku.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 15:57

Gellnerova meningokoka urcite, je to potencialne smrtelna nemoc a prubeh je dost rychly. Jsou to ale dve ruzne vakciny, Bexsero kryje mene kmenu, ale ty castejsi v CR. Kamaradky lekarky, co maji deti, maji naockovabe obe.

HPV bych pak dala az se dcera zacne vazne zajimat o kluky. Ty ji znas nejlepe. Jde o to, aby byla chranena ve veku, az si bude hledat partnera.  

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:39

711990 Zaujalo mě, kolik kluků ve škole mi hlásilo, že se očkujou "proti děložnímu čípku"... tam teda neváhám. Tu základní asi ne, spíš řeším, jestli všechny ty viry nebo jestli je dostačující zlatá střední. Nebo jestli je to stran reakce a zátěže jedno.. pak asi není o čem. 

continuity hm, to je docela fajn postřeh. Teď jsou všichni kreténi, tak asi se úplně pár let.. doufám aspoň tři ... nic dít nebude. Tak to asi počká zatím. 

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 00:49

Gellnerova Mám pocit, že zdravotní pojišťovna ( nevím jestli každá) přispívá v současné době na ten papyloma virus pouze mezi 13. a 14. rokem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 04:36

Isca 711990 Dala som ju teda na teplejšie miesto a uvidím no. Všetkým kvetinám sa darí, len tejto nie.

Candance Aha, ďakujem. Až tam pôjdem I tak sa opýtam a dam sem potom info. Možno sa niečo zmenilo. 

Offline dupali
Avatar
372 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:29

Já se právě rozhodla, že dceru očkovat nenechám. Byla jsem na vážkách již po odpovědi dětské lékařky, která připustila, že tato vakcína spouští autoimunitní onemocnění. Dorazil mě případ z blízkého okolí, kdy 13ti letá zcela zdravá dívka po očkování do dvou dnů ochrunula na nohy (snad dočasně, momentálně rehabilituje). Po bližším pátrání jsem zjistila, že v Japonsku je tato vakcína již dva roky zakázaná. Jinak se očkování nebráním a děti mají i některá nepovinná (encefalitidu, žloutenku). 

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:35

Gellnerova Taky jsem rozhodně pro meningokoka, sama ho mám jako 711990

Offline Anema
Avatar
829 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:49

dupali to s tím zákazem vakcíny v Japonsku mě zaujalo, prosím o zdroj, díky! Já teď hledáním strávila jen chvilku a víc se mi nechce, proto bych ocenila tu pomoc:-)  Ale na stránkách Science v rok a půl starým článku (tady) píšou, že to "jen" přestali doporučovat. 

A hlavně, co mi přijde podstatné je, že ten můj zdroj je zpráva o tom, že stahují vědecký článek, který údajně tu škodlivost dokazoval a proč ho stahují jako nevědecký: v té stažené publikaci se snažili dokázat škodlivost pro nervový systém tak, že myším píchali v přepočtu 1000x větší dávku než se dává lidem u toho očkování a ještě jim k tomu přidali látku, díky které se to vůbec mohlo dostat do mozku. To se lidem neděje. Fakt se nedivím, že ten článek stáhli.

Offline dupali
Avatar
372 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 11:42

Pokusím se získat odkaz, mám to z druhé ruky právě přes známého (biochemik). 

Offline dupali
Avatar
372 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 11:46

Nicméně nám toto očkování (proti HPV viru) nedoporučila ani naše dětská lékařka, máme v rodině nějaké atopické ekzémy, astma a potravinové intolerance. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 12:19

No, tak neviem, nám HPV odporučila tak detská, ako aj môj gynekológ - pre dcéru a aj pre syna, a ešte sa rozčuľoval, že keby boli českí chlapci čistotnejší (chodím za ním do Čiech a má dvoch synov ), že by to bolo podstatne menej nutné:)))

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 12:58
Reakce na paktofonika:

999 Jediný vegan adventný kalendár v OC má asi Lush. 

​Lush má advenťák? A je aj online? Ja hľadám a mám vlčiu tmu...

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 13:08

slniecko Mne gynekolog nedoporucoval.

Offline Candance
Avatar
5345 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 13:37

Karja slniecko ani mne, detske se chci zeptat

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 13:55

slniecko ee jak cistotnejsi?