"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. července 2019 19:32

jako lidi, já ještě nejedu, jo!

zatím jen uvažuju. důvod asi neříkám, určtě byste se mi smály, ale mám nutkavou potřebuju jet do normandie.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. července 2019 19:59

Jiná Realita tak teraz to myslím bude každého zaujímať

Ja myslím, že Normandia je super voľba, ja by som tam ale asi nemohla ísť len tak "relaxovať", na to som videla moc filmov o vylodení a strávila moc hodín hraním Call of Duty

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:08

Jiná Realita v normandii teda ne, ale byla jsem vedle v Bretani a bylo to strasne moc bozi!!!! Krajina velmi malebná, leč civilizovana s kavarnou, obchodem a hektolitry cideru v každý ty malebny díře

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:09

Wanda von Dunajew no, ehm, já tam právě nechci relaxovat. já asi potřebuju jet na omahu a prostě tam.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:14

Jiná Realita to úplne chápem... a tipovala som, že to nebude práve za relaxom 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:17

Wanda von Dunajew a mám teda blbý dotaz - nepoužívá se ve slovenštině veĺa? resp. to "moc" se používá běžně, nebo je to nějaký příhraniční čechismus? pardon za blbý dotaz

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:20

Jiná Realita haha, no asi áno, bude to čechizmus... ale ja už som v ČR 12 rokov, takže k spisovnej podobe slovenčiny už sa radšej nevyjadrujem...

Offline evuch
Avatar
94 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:25
Reakce na Jiná Realita:

Wanda von Dunajew no, ehm, já tam právě nechci relaxovat. já asi potřebuju jet na omahu a prostě tam.

​Já jsem se v té oblasti vyskytla jedno léto spíše náhodou a ani mě tohle téma nějak zvlášť nezajímalo, ale přesto mám do teď silné vzpomínky. Hodně mě bavil památník v Caen a pak jsou muzea a připomínky v podstatě v každém malém městečku podél pobřeží. Úplně si vzpomínám, jak jsem se v jakémsi pidimuzeu dmula pýchou, protože tam byla nástěnka věnována české letce. A Normandie má svoje kouzlo i jinak. Cider tam frčí stejně jak v Bretani, mořské plody luxusní a pekárna s kávou v každé díře. Akorát na pláž jsem chodila ve svetru i v červenci. 

Online Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:30

Jiná Realita No ted uz jet musis a po prispevkuevuch  musis ty rybarny a pekarny vyjist I za me!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:43

Jiná Realita 

Já kdybych neměla s kým jet, jela bych sama. Několik výletů a dovolených v zahraničí jsem kdysi sama podnikla, to tak nějak vyplynulo, a bylo to moc fajn. Na cestách vždycky potkáš lidi, kteří sami cestují a mě moc baví si s nimi povídat.  Vlastně jsem tam moc času sama nakonec nestrávila. Mám z těch dob přátele i výborné zážitky. Jdi do toho, když tě to nebude bavit, prostě to otočíš.

A ty pamětihodnosti doufám taky jednou navštívím.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. července 2019 20:56
Reakce na Jiná Realita:

jeli byste sami do normandie autem?

​podľa toho, odkiaľ

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:01

Jiná Realita Určitě, jen bych si napůl cesty zajistila přespání. Ta cesta je hrozně nudná, ale Normandie

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:04

andulka01 no já to vidím na přespání v praze, někde uprostřed německa a kus za hranicemi francie :D

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:05

Jiná Realita ja bych asi zvazila dopravit se tam letecky a tam si pujcit auto a tak nejak celkove usetrit cas a neunavit se uz cestou, pokud do te normandie opravdu chces dojet (road trips bez nutnosti dojed do predpokladaneho cile jsou taky super, ale chapu, ze to neni to, co ty hledas...) no ale pokud te to laka a muzes, tak urcite jed...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:07

nolita já už právě přemýšlím, že bych to využila na to, abych se třeba uprostřed německa stavila za svými oblíbenými amatérskými filmaři, akorát nevím, jestli by měli čas

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:09
Reakce na Jiná Realita:

Wanda von Dunajew no, ehm, já tam právě nechci relaxovat. já asi potřebuju jet na omahu a prostě tam.

To je dobrej plán. Byla jsem na D-day před deseti lety s klubem druhoválečnejch jeepařů a byl to naprosto neskutečnej zážitek! Bydleli jsme přímo na Omaha, projeli maximum co se dalo a potkávali se s veteránama. Neváhej a jeď, už jich moc není. Muzea a památníky jsou skvěle zpracovaný a teda je to pěknej nápor. Kdybys chtěla tipy, dám ti do SZ i nějaký kontakty.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:16

Jiná Realita tak to je jina, pokud mas plany i cestou...

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:16

nolita  Jiná Realita Letecky je komplikovaný a ta cesta není tak hrozná, jen nudná. A pokud budeš mít dostatek času, v pohodě. Je fajn mít vlastní auto. My jeli s jedním přespáním těsně kus za fr hranicemi.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:19

Jiná Realita Určitě bych jela a užila si jak tu cestu, tak cíl. Jestli potřebuješ sdílet zážitky, dojmy a fotografie, tak tady na fóru stejně pořád někdo visí, sama nebudeš.

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:26

Jiná Realita A cestou je toho ještě spousty... třeba Verdun (pro mě celoživotně nejsilnější válečný památník). A co se týká kultury - Bayeux, Caen, Strasbourg. Remeš - katedrála a šampaňské. Ach...

Kdy že jedeš? Bych se přidala...