"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:36

jinx Ty dziny jsem omrkla, jsou hezky, musim napred nejaky vyhazet. Objednavat se mi prave nechce, kdyz vidim ty materialy. Pockam az na dovolene asi, nic ukrutne nepotrebuju, je to jen rozmar. Takze diky! haha

999 to znam, hehe. Jeste pak mi desne zere magnesko nedostatek spanku!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 23:55

Skat děkuji :) je to ono! v mém filmu to používají ruští partyzáni vůči němcům ve smyslu ani se nehni (nebo je po tobě).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 07:28
Reakce na jinx:

0zero7 ze zary bych na slepo neobjednavala. Byla jsem tam po sto letech o vikendu a celkove jsou to hadry fakt neskutecne. Jedine, co tam obcas maji fajn, jsou dziny, mivaji slim boyfriend bez elastanu. Typove nejlepsi dziny, ale sehnat je vetsinou nemozne, tak sem tam mrknu prave do zary. Jinak se to fakt neda :-) jo a dziny samozrejme nebyly. 

​Súhlasím. Bola som tam míny týždeň a čudovala sa, že čo tam ľudia kupujú keď majú plné tašky. Ako ono sa tam dajú nájsť celkom obstojne veci, ale väčšinou tomu nezodpovedá cena. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:30

používám emulzi s vit. C. je na ní napsáno, že je nutno mít spf, pokud se to nosí přes den.

je to opravdu třeba, pokud přes to mám vrstvu makeupu? nebo je to myšleno na holý obličej?

Online baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:45

Jiná Realita ja bych rekla, ze je to potreba, pokud nemate v make upu spf

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:48

Jiná Realita já bych céčko na slunce netahala vůbec - ani s překrytím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:56

Jiná Realita budeš flekatá bez SPF, z mý zkušenosti i přes SPF...nechala bych to na podzim nebo to dala spíš na noc

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:56

Jiná Realita naprosto souhlasím s @RoSa

vit. C na sluníčku degraduje, takže to budou jen vyhozené peníze za použitý krém s Céčkem, pokud nic horšího

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 10:00

Jiná Realita No minimálne faktor 50,ale aj tak je vhodnejšie a väčšinou to aj výrobca doporučuje, že používať v noci. Niektoré silnejšie prípravky, napríklad kyseliny by sa nemali používať už tak týždeň pred plánovanou expozíciou na slnku. Spf makeupu by mala byť len dodatočná "extra" ochrana, nemala by to byt jediná ochrana. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 10:32

RoSa paktofonika prďola Mutziputzi ono na tom krému právě je napsáno používat ráno i večer. 

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 10:48

Jiná Realita no dyť jo! výrobci je zjevně jedno, že někdo za jeho produkt zbytečně vyhazuje peníze

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 10:55

Jiná Realita a pigmentový skvrny pak můžeš reklamovat na lampárně

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 12:09

Jiná Realita 

Čo je to za emulziu? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 12:31

paktofonika dermalogica biolumin c. asi je to sérum, nevím, ta konzistence je všelijaká.

btw - zatím jsem to použila tři noci a zdá se mi to velmi fajn, ale samozřejmě nemůžu hodnotit, moc krátká doba.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 12:45

Jiná Realita No tak pokiaľ ho chceš používať aj cez deň tak určite SPF a nespoliehať sa na makeup, ale od marca sa snažím tieto veci dávať na pleť len na noc, môžeš sa kľudne aj spáliť a ešte sa ti vyhodia aj škvrny čo je presný opak toho čo chceš. Kúry na rozjasnenie pleti sa doporučujú hlavne od októbra až do marca. Ale keď máš dobré spf 50 tak by si problém mať nemala.

Online baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 13:52

Jiná Realita taky jsem to na nejakem cecku mela napsane (asi Kiehls) a dost me to prekvapilo, ale davala jsem radsi jen na noc

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 15:44

Jiná Realita na Ordinary produktech s vit.C teda pisou, ze jedine na noc, pac hrozi ze zflekatis. Vit.C dela s pleti zazraky, ale fakt bych byla opatrna.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 18:38

Jiná Realita Jak pravi ostatni, urcite jen na noc, nema cenu to pokouset, zalezi jaky je tam derivat vit C a kolik %, ale osobne bych fakt mazala jen na noc, ono neni ani dobry mit to na obliceji porad, plet si potrebuje odpocinout. Cecko trochu slupuje (proto i ten dobry vysledek) a neda se to delat kontinualne. Fakt to nech na noc. Jo a jestli nezkouselas alpha lipoic acis od Ordinary tak zkus, mozna by se ti libila, ale max 2x tydne na noc! 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 20:28

0zero7 Teď jsem se trochu vyděsila - mám od TheOrdinary krém Magnesium Ascorbyl Phosphate 10% (with stabilized Vitamin C Derivative) a normálně ho používám na den a žádné SPF na to nedávám, teda make-up ano, ale ten moc vysoké SPF nemá.  Měla bych ho přestat na den používat?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 20:34

Černá kočka tenhle ma 15% to jeste neni takova hruza. Muzes i na den, ale SPF bych na to dala a nebo nechala jen na vecer. Taky kazdej fototyp je jinak citlivej, jestli se ti dela pigment snaz, tak urcite jen pres noc. 

Vyhovuje ti? Ja tento jeste nezkousela.