"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 10:26

0zero7 ty prvni cerveny sem si zkousela(cerny tedy)nejsou spatny,ale opravdu jen pres plavky,protoze maji vystrih az na bricho a nezakryji ani prsa....nechala sem je tam,protoze z plaze chodim bez plavek.

ty druhy sem nevidela.

Online lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 11:55

0zero7 vďaka, skúsila som zadať ešte raz mail na odber, tak už snáď niečo príde

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 13:06

Ja mam uplne debilni dotaz, ale ke 30 uz mam jen krok,  a kdyz mi nekdo starsi zacne tykat tak jaa jako co, mu mam tykat taky nebo vykat nebo co? Treba na novem cviceni mi vsichni starsi tykaji a to nevim, jestli jsem jako kamoska a mam jim tykat nebo jsem brana za skvrne a mam jim vykat:-D. 

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 13:19

Karja na cviceni urcite tykat.

Ja bych teda ve 30 tykala oplatkou uz kazdemu bez rozdilu.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 13:20

Karja tykat... jako tak malá (mladá - pardon :-) nejsi, aby ti oni tykali a ty jim vykala... takže bych to brala jako konkludentní nabídku tykání a podle toho se řídila... 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 13:23

continuity Joo, ja to tak taky zatim resila;-), jenze ja nekdy vypadam jak ze stredni, kdyz jsem takova neupravena, ale tak to stejne neni duvod pro vykani z moji strany, ze;-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 13:27

Karja taky bych jim tykala, když ti tykaj

docela dobrou historku měla jedna moje známá, dcera hodně známýho a hodně váženýho tatínka, že si jednou její sestra přivedla na oběd nápadníka, tatínek mu začal bez optání tykat a nápadník mu na to taky začal bez mrknutí oka tykat, celá rodina prej trochu ustrnula, ale tatínek úplně v pohodě :-))

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:19

Potrefenáhusa Tohle jsem udělala tchánovi (ostatní partneři jeho dětí mu vykali, léta). Ale prostě se mě neptal, neomaleně mi tykal, bylo mi 33 a jejich moravské zvyky jsem fakt v malíku neměla. Čekal ode mě vykání, takže byl hodně v šoku. Nicméně já na tom trvala, buď vykání oba nebo tykání oba. Od té doby mu tykali i ostatní. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:37

andulka01 inac takto je to zvykom aj u nas, svokrovci (skutocni alebo potencialni) tykaju a nevesta/zenich vykaju pokial ich svokrovci k tykaniu nevyzvu. Ale co iny kraj,..

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:44

Mrakoplas tohle mi prijde, ze je pozustatek dob, kdy se lidi brali kolem dvacitky, proste jeste jako cerstve odrostla decka. Jen je proste jiny tykat cloveku, kterymu je 18, a cloveku, kterymu je pres 30. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:47

Friga jj ja teda kamaradum kluku tykam, pac maji cca tech 17, ale reciprocni tykani mi nevadi, s prateli dvery bud tykame navzajem, nebo vykam. ale v muzove rodine je to jak pise andulka

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:53

Mrakoplas Já to udělala i trochu naschvál, on se ke mě tchán choval poněkud přehlíživě (to on ale ke každému) a já potřebovala narušit ten zajetý patriarchální systém v jejich rodině, jinak bych to nedala vůbec a asi bychom se rozhádali. Tohle hned od začátku vymezilo role a bylo to ku prospěchu věci. 

Online continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:55

Muj tata mel se svoji tchyni vyborny vztah a strejda jeste lepsi a oba ji vykali az do smrti. Ja teda uz tchanum tykala, ale umim si tu situaci nejak predstavit .

Taky porad vykam kamaradum mych rodicu, kteri me znaji od mala a tudiz mi tykaji. Ale to je trocha jina situace nez fitko. Taky v praci bych trvala na symetrii.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 17:09

continuity no vono v tom příběhu ani tak nejde o tykání a vykání jako takový (mně teda taky je příjemnější starším lidem vykat a mně osobně nevadí, když mi tykaj, když se ale zeptaj), spíš že je to takový neomalený někomu, ať je to kdokoli, dospělýho věku začít tykat bez nějakýho dotazu, byť čistě formálního .....pak už to je Jak vy k my, tak my k vy - kor na tom cvičení, u budoucího tchána já osobně bych na to asi takhle drsně koule neměla

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 17:42

Potrefenáhusa JJ přesně, kdyby tam předcházel dotaz zda mi může tykat, zvážím tchánovi vykání. Ale holt nebyl, no.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 18:45

je tu nějaký ruštinář?

co může být za slovo něco, co zní foneticky jako něďorgajsja, a je používáno zřejmě ve smyslu nehýbej se?

jsem si skoro jistá, že to není tohle двигаться, prostě to zní jinak.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:20

andulka01 ako ja ta uplne chapem, v podstate je to neslusne zacat cudziemu dospelemu cloveku tykat ale z jeho strany ocakavat vykanie. Ale ako som na to cely cely  zvyknuta, tak mi to vobec nedoslo divne, az teraz :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:25

Moji rodiče nabídli manželovi tykání po svatbě, tak to tchán udělal asi jen kvůli tomu taky. Švagrovi, který je součástí jejich rodiny déle, to nikdy nenabídl. Je to občas hodně divné. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:25

Mrakoplas ono kdyz se s tim zacne jak jsou ten zet/snacha mladi tak to muze byt celkem prirozeny, ja se vdavala hodne “dospela” a to uz neslo. ale jsem vyjimka:-)

Offline Skat
Avatar
46 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 19:25
Reakce na Jiná Realita:

je tu nějaký ruštinář?

co může být za slovo něco, co zní foneticky jako něďorgajsja, a je používáno zřejmě ve smyslu nehýbej se?

jsem si skoro jistá, že to není tohle двигаться, prostě to zní jinak.

дёргаться

cesky asi ‘nevrt se’