Hučák

09. ledna 2024 13:49
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. února 2024 17:43

Lama_z_Lana Já když čtu stížnost od tebe, tak fakt přemýšlím, že ta naše sousedka je chudák. Ale z pohledu obráceného si myslím, že to lidi nebudou chtít řešit, protože to neslyší a ty můžeš fakt působit, že ti hrabe, jak ta sousedka. U nás se to táhne snad 5 let, odhlučnila se kotelna, spousta nezávislých měření hluku, spousta návštěv a nic. Ona už se s nikým z domu nebaví, my jí máme za blázna, když to neslyšíme a já si říkám, že to teda musí být fakt na hlavu, jako pro tebe.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 13. února 2024 17:51

Renusatko jo, myslím že aspiruju na místní bláznivku

Možná zkusím alobalovou čepičku! 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 04. března 2024 21:56

Hmmm...tak po období relativního klidu teda jedem už asi 4 den nonstop. Už budu asi fakt sousedka magorka, co po nocích chodí po tmě po baráku a poslouchá zdi. Jako je to zrádný, tady se to nese fakt na celkem vzdálenost ty zvuky...přijdu si furt na začátku. Chvíli jsem přesvědčená že je to z baráku, pak zas jsem si 100% jistá, že je to zvenčí

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 24. března 2024 22:53

Šla jsem se podívat, kdy byl tady můj poslední záznam.Takze už je to tři  týdny, kdy nebyl ani jeden dobrý den .  Co to sakra může být, na něčem tousi být závislé a dneska je to fakt peklo, je to jakoby měl někdo nonstop zapnutou zdimacku...já to vnímám extrémně nahlas, že nechápu, že to nejde nahrát. Třeba hudbu, kterou vnímám o hodně tiseji mi to nahrálo. 

Já vůbec nevím, jak mám jít v tomhle spát

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 24. března 2024 22:59

Lama_z_Lana se ochladilo... nemůže to mít spojitost? já např. dneska po dlouhý době topim v kamínkách - nehučej, si myslim teda...

Online Catherinne
Avatar
9875 příspěvků moje polička 24. března 2024 23:13

Lama_z_Lana a když v tom pokoji budete dva, tři, slyšíte to oba, všichni, nebo jen ty? Tenhle jednoduchý test vyřeší jednu část. Pokud to slyšíš jen ty, tak je jasné, že jsi prostě mimořádně citlivá a jiný byt by to asi ani nevyřešil, protože všude je něco a ty slyšíš i trávu růst. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:23

Lama_z_Lana 

Tak jestli to nejde nahrát, máš tinnitus

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:28

barbuchaLokální?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:29

barbucha to by musel nějaký extrémně selektivní tinitus, který zmizí jak za sebou zavřu dveře bytu. A co jsem si tak načítala, tak ten tinitus je spíš pískání a vysoký tóny

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:37

Lama_z_Lana tinnitus může být úplně cokoliv. Já ho mám selektivně, když zalehnu do postele a spíš mi v tom uchu šumí než píská. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:41

continuity jo, to mi dává větší smysl (změna polohy hlavy, vliv na sluchová aparát) než na místo. 

Já se začínám klonit, že to musí být něco z venku, jinak nechápu, proč by to bylo slyšet v bytě úplně všude.

Minulý týden jsem chtěli zkusit, jestli to nedělají vodovodní trubky, ale hlavní uzávěr vody je tak zarostlej, že s ním nešlo hnout .

Číhám večer na sousedku na patře, jestli by mě pustila aspoň na chodbu si "poslechnout", ale nějak na ni nemám štěstí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:56

Lama_z_Lana 

Tak v bytě máš klid, to jest když vyjdeš ven, ten okolní cvrkot ti to přehluší... jinak by to přece muselo jít nahrát, ne? 

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 25. března 2024 10:59

Lama_z_Lana tinnitus mám už roky a slyším ho jen když se na to soustředím, takže pokud každej den vejdeš domů a myslíš na to, jestli to zas budeš slyšet, tak to slyšet budeš, bohužel

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 25. března 2024 11:11

Lama_z_Lana premyslej, co se v tech 3 tydnech odehralo - byla jsi unavena, oslabena, nachlazena, ve stresu...? Co by to mohlo zhorsit? Kdyz jdes do bytu, uz se bojis, ze to zase uslysis? 

Hele a ty hucaky v praci, nemuze ti to dojizdet az doma? Psala jsi, ze tam to umis odfiltrovat, ale ono to tak casto byva, ze kvuli praci se clovek vybicuje, ale doma to na nej dolehne. 

Online Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. března 2024 11:35

Lama_z_Lana i minule se to zhorsilo, kdyz se ochladilo

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 25. března 2024 12:09
Reakce na continuity:

Lama_z_Lana tinnitus může být úplně cokoliv. Já ho mám selektivně, když zalehnu do postele a spíš mi v tom uchu šumí než píská. 

​toto mám aj ja.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 25. března 2024 12:18

Já pořád přemýšlím, k čemu to hučení nejlíp přirovnat a je to motor. Jako když jste v místnosti a venku je nastartované auto. Dunivej nízkej tón. 

Offline nikka75
Avatar
85 příspěvků moje polička 25. března 2024 12:22

Lama_z_Lana tak přesně to mám i já. Ráno, když se vzbudím, všude je ticho, tak motor auta. Už to vnímám několik měsíců a je to přesně tento typ hluku. Naštěstí mě to nijak neomezuje, tak jsem to neřešila. Taky nevím odkud to jde

Offline rysamona
Avatar
848 příspěvků moje polička 25. března 2024 12:26
Reakce na Lama_z_Lana:

Já pořád přemýšlím, k čemu to hučení nejlíp přirovnat a je to motor. Jako když jste v místnosti a venku je nastartované auto. Dunivej nízkej tón. 

​To mi připadá jako tepelné čerpadlo. já to nezažila, ale vím že si lidi na to stěžovali. já jako SU to musela řešit ale přitom nikdo nic nenaměřil a vnímal to taky jenom někdo. Já nic neslyšela, pan vedle mě poskakoval a prý "teď to musíte slyšet". Abych něco slyšela musela jsem se fakt soustředit. Hluboký dunivý vrčeni. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 25. března 2024 12:36

rysamona mně by tohle pořád dávalo největší smysl, tepelný čerpadlo nebo něco takovýho. Ale na našem domě žádné není. Něco, co mi připomíná TČ (ale já to nepoznám, já to znám jen z fotek z google) je vidět na střeše protějšího domu (na str.1 fotka č. 3, střecha toho prostředního oranžovo-žlutýho domu), ale jako že by se to ke mně neslo takhle pře ulici (navíc je to teda výš než moje okna, ale OK tenhle zvuk se tak může asi šířit). Achjo.