Hučák

09. ledna 2024 13:49
Offline stes
Avatar
7384 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 14:00

Lama_z_Lana takže to už vypadá fakt na tvuj osobní problém, (at už si pod tím skrývá cokoliv)

kruci teda

Offline Makara
Avatar
2268 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 18:10

Kdybych měla cestu kolem, tak se stavím, ale mám tě trochu z ruky. Taky slyším, co ostatní nevnímají. Třeba dálnici přes půl města. Tak jsme stěhovali ložnici z východní na západní stranu domu. Smůla! Do západní části města vede betonka postavená za 2. SV. Končí 3 km od našeho domu a stejně ta auta slyším. Takže já věřím, že to způsobuje nějaký zařízení.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 18:17

Jako taky jsem nad nějakou tou silnici uvažovala, ono teď tou zmrzlou půdou se to i víc nese. Ale tady nevim co by to bylo za cestu, kde by i v noci nonstop jezdila auta. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 12:29

Ještě si sem doplním fotodokumentaci z druhý strany, co nesla vyfotit ze střechy. Co přesně sousedí s mým bytem. 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 19:25

Máte radiátory? U nás hučí čerpadlo, co do nich žene vodu. Někdy ho slyším moc, jindy ne. Možná voda samotná, trubky nějak rezonují.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 19:26

Co je to pod tím oknem?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 19:32

Ronna to pod oknem zbylo po vafkach, ale to mám zazděné, mám teď elektrické kotel. Na radiátory mám taky tip, sousedí pode mnou jsou vstřícný, že to zkusíme (vypnou kotel, oni mají plyn). Moje to (asi) nejsou, slyším to i když je topení a kotel vypnuté.  

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 20:03

Lama_z_Lana co ty okýnka v komíně nahoře?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 20:13

RoSa ty mě taky zajímají! 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 20:23

Ale jako pro pobavení. To si takhle jedeš do Praglu na hotel "odpocinout" a tady kua přímo od oknem hučí nějaká bazénová filtrace nebo co". Jako

Já chci bejt hluchá, fakt

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2024 09:14

Lama_z_Lana včera jsem šla kolem tvého domu a přemítala,který byt je tvůj...a v jednu chvíli se přistihla,že stražím ucho,jestli něco neuslyším

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 14. ledna 2024 09:20

Maureen

Ten pravý úplně nahoře. 

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2024 10:38

Lama_z_Lana hlavně to chce návštěvy s citlivým sluchem, kteří taky slyší víc než ostatní.... Většina ten zvuk asi nevnímá.

Online milacka
Avatar
5477 příspěvků moje polička 14. ledna 2024 18:34

Lama_z_Lana môj syn má podobný problém, rušia ho zvuky, ktoré ja nevnímam alebo lepšie povedané, idú akosi mimo mňa, pretože sa na ne nesústredím. Jeho to však úplne pohlcuje, niekedy ho nechápem, avšam vidím na ňom, ako ho to niekedy psychicky dáva dole. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 08:40

Hm. Doplním si další pozorování. Co mrzne, tak je v průměru horší takže otázka jestli to není spíš než něco topení/kotel "něco, co se nese líp zmrzlou zemí

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 09:03

Lama_z_Lana a není u vás na škole nějaký obor, co se věnuje akustice? Že by ti to přijeli změřit.. Měli by to nahrát mikrofony a výstupem by byl záznam co v jakých frekvencích bylo.Jako neřekne to co konkrétně to dělá, ale aspoň bys měla v ruce, že nějaké zvuky tam jsou. Případně by mohli mít nějaký nápad kde ještě hledat.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 09:07

Lama_z_Lana a nemuze ten potencialni kotel pres mraz vic topit?

Mely bychom si nastudovat sireni zvuku 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 09:13

bublifuk no, asi to popisu neohrabaně, páč jsme se o tom bavili minulý týden na večírku a už trochu v pozdních hodinách

Ale kamarád (v celkem dobře postavený voják) mi slíbil, že se zkusí zeptat při příští návštěvě kolegů z armády, co mi jezdí měřit hluk nějak ve spojitosti se střelbou, jestli by mi něco neskusili namerit. Asi to popisuju jako negramot, navíc tomu prd rozumím. No jako otázka, co z toho bude. 

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 09:20

Lama_z_Lana super, něco naměří určitě. Bavila jsem se s kolegou, že se ve firmě měří i hlučnost produktu a právě i frekvence špatně slyšitelné. A ze školy by ti to mohli přijít změřit v rámci cvičení

Offline Kan
Avatar
7065 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 12:07

Lama_z_Lana A čím vlastně topíte? Máte kotel v domě?