Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 15:30

Kan No od toho snad překladač je! :-) Bez něj bych tu nepřežila, někdy je vtipný, ale většinou funguje dobře.

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 15:37

Garfie Myslela jsem tím, že se chytně i to ručně psané, jelikož ruční písmo mi to nebere, jen tištěné. Vím od čeho je překladač...

Offline Blanka
Avatar
příspěvků moje polička 04. dubna 2024 17:04

Ten  obchodík beriem ako kuriozu a zaujímavosť, tak trošku pre zasmiatie .Ale nielen z ýchto fotiek,usudzujem, že teda Japonci si potrpia na množstvo blbústek a drobnústek, na pamiatkové a spomienkové predmety -, ku každému sviatku niečo špeciálne,-  kde to všetko potom  uložia, keď vime, že tie ich domy aj byty sú skôr menšie !

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2024 23:23

Kan Ono je to teda celé tištěné, ale chápu co myslíš. Musí ten překladač být skvěle udělaný, ale tady neexistuje psací a tiskací písmo, tedy pro asi tři písmena ano, píší a tisknou se jinak, ale jinak je to všechno stejné, když nepočítám kaligrafii. Prostě se to nerozlišuje, dobrý překladač si s tím proto musí umět poradit. 

Blanka Mě by spíš zajímalo, jak se takový obchod uživí. Hlavně ono je to úplně mimo hlavní trasy, takové zapadlé místo, navíc v rodinném domku. Spíš mi přijde, že to mají mají majitelé jako zábavu a místo, kde prostě tráví volný čas, nebo co. S těmi oslavami a památkami a příležitostnými věcmi je to pravda, ale to většinou bývá jídlo, různé sladkosti a podobně. A taky mají Japonci oproti našim představám pěkně zaskládané domy haraburdím. :-)

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 05. dubna 2024 00:04

Jinak teda letošní sakurová sezóna stojí za prd, už dva týdny prakticky v kuse prší. Sakury vypadají opadaně a navíc tady v okolí jsou většinou bílé, proti té zamračené obloze nejdou ani vidět.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 07:18

Tak zase trochu jídla. Byli jsme na večeři, dal se s námi do řeči pár od sousedního stolu, pozvali nás na saké, no sranda to byla. Je to Kjúšů restaurace, dost zvláštní nabídku mají, syrové koňské maso třeba

syrové kuřecí maso (jen lehce zatažené na pánvi), z toho mám teda respekt, ale dala jsem si a bylo luxusní! 

Kouhoutí pohlavní žlázy (ty jsem teda nejedla, to tam měl muž s kolegy předešlý večer)

Ústřice

A velmi zvláštně servírovaná rajčata (která jsem vám zapomněla vyfotit, tak jen zbytek )

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 07:22

Garfie Sním v zásadě kdeco, ale to syrové kuře bych asi nedala.

Proč to vlastně je syrové? Kvůli chuti?

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 07:26

A největší zážitek mi připravil majitel, když za námi vyběhl ven a věnoval nám láhev vinného likéru z Kumamota na Kjúšů s tím, že mi bude určitě chutnat.

A má pravdu, je výborný. Až doma jsem navíc zjistila, že jde o limitovanou edici vydanou k velké Muchově výstavě na Kjúšů.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 07:29

brrr Já se teda hodně zdráhala...ale musím říct, že to bylo strašně dobré, úplně jemné, lahodné. Netuším, jestli to třeba v něčem nemarinují, těžko říct. Tak asi kvůli chuti? Musím říct, že bylo lepší než pečené!

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 06. dubna 2024 23:10

Garfie 

Zrovna jsem se šla podívat, jestli už tu jsou sakury. To je na prd, že to letos zatím za moc nestojí.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 01:48

dzizisketa Ony kvetou nádherně, hned před domem máme dvě staré, obrovské....jen když je vyfotím, tak to proti té bílé obloze vypadá nějak omšele...:-(

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 14:20

Dnes jsem přece jen nalovila nějaké ty sakury...

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 14:26

Ale připadám si jako břídil, jsou to jen takové momenty z procházky za jiným cílem (tulipány ve vedlejším vlákně), zatím co kamarádka to pojala velkolepě a vypravila se za nejstaršími sakurami v Japonsku! Je tady prvním rokem, takže je ještě takový správný nadšenec! Dám tady na chvíli její dvě fotky, první je 300 let stará sakura, na druhé fotce je sakura stará 2000 let, nejstarší v Japonsku a zřejmě i na světě. Bohužel má jen tu jednu fotku s rodinou, tak jen  na chvilku, pro představu, jak obrovský má kmen...

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 07. dubna 2024 15:38

Garfie ta 300 let stará je nádherná 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 11:22

Malvin Je. Je to i nádherná fotka. Dnes jsem byla u nás v parku a taky jsem se pěkně kochala! Ona je krásná i ta dva tisíce let stará, viděla jsem fotky na internetu a je majestátná, deset metrů široká!!! Příští rok ji zkusím taky navštívit! 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 11:41

O víkendu jsme byli na Kanamara matsuri, tradičním festivalu plodnosti. Je nazývaný taky jako Festival penisu nebo Festival ocelového falusu. Je to trochu bizarní záležitost, která začala před mnoha lety jako malý lokální festival, ale díky sociálním sítím se rozhrostl v něco obrovského, každý rok ho navštíví zhruba 30 tisíc lidí, mezi nimi spousty cizinců. Svatyně, která festival pořádá, je už od pradávna spojovaná se sexem, sídlí v ní dvě božstva, společná pro kovářství a sex. Ve středověku se sem chodily modlit prostitutky, aby se ochránily před nemocemi.

Akce se v posledních letech stala  také propagací LGBT komunity, výtěžek jde na podporu výzkumu HIV a AIDS, přesto zůstává tradičním festivalem za plodnost, zdravý porod a bezpečný sex. Zahrnuje spoustu tradičních rituálů, včetně největší atrakce-průvodu s přenosnou svatyní. Na ní je ovšem umístěný obrovský růžový penis, který svatyni věnoval tokyjský klub drag queen a nosí ho členové transgender komunity. 

Byly tam davy, davy, davy lidí, fronta do svatyně se táhla asi tak na jeden kilometr, takže to jsme pochopitelně vzdali, přenosnou svatyni si prohlédli jen z dálky a ani nečekali na průvod, jen se prošli po okolí a prohlédli si nějaké místní suvenýry. Zatímco syn se styděl i zvednout oči, dcera si koupila asi tři cukrové a banánové penisy u různých stánků, no co vám budu povídat, užili jsme si....

Uvnitř je růžový penis, ale jestě schovaný! :-)

Automat na penisy :-)

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 11:52

Garfie

To je fakt bizar, ty pestrobarevné penisy. 

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 12:05

Garfie no tyjo! Při naší evropské představě, že Japonci jsou poněkud úzkoprsí...
A díky za informaci jak to dávají děti, na to bych se tě jinak musela zeptat. A teda automat na mini Chim Chim

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 13:06

andulka01 Oni zase tak úzkoprsí nejsou. Nepamatuješ se na tu historku, jak jsem děti vzala do sexšopu, který byl součástí obchoďáku a nebyl nijak označený? A ty oddělené onseny pro muže a pro ženy tady taky zavedl iaž katoličtí kněží, do jejich příchodu se všichni koupali nazí společně!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. dubna 2024 13:31

andulka01 proc myslis ze jsou uzkoprsi? narozdil od krestanu nemaj duvod:-)