Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Online Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 12:11
Online Blanka
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2023 12:35

Garfie -  ešte k tomu svadobnému daru - nehrozí, že si to tu neter prečíta ? Aj keď hodnotu daru ako takú to nezníži, ale bola by škoda pokaziť prekvapenie, zvlášť, ked nad niečím podobným tozmýšľali aj snúbenci .

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:02

Garfie soukromý onsen, by mi nevadil.

Na fotce jak jsou vidět dvě postele - to je speciální přikrývka/ způsob stlaní? Vypadá to jako díra v povlečení, nebo prostěradlo naopak.

Online Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:19

Blanka Já velmi silně pochybuju, že by si sem chodila číst a pokud ano, že by mě neodhalila už dávno, ale když myslíš, tak smažu i příběh. :-)

bublifuk Jo, je to povlečení s dírou. Je to tady hodně časté, nevím proč, možná aby víc větralo, kvůli vzdušné vlhkosti? Taky je pravda, že peřiny tu mívají moc hezké, vzorované a tak, škoda schovávat!

Online Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:42

bublifuk takove povleceni byvalo bezne i u nas, moje babicka to mivala. Okraje te diry byly zdobene vysivkou nebo krajkou a deky byly prosivane, z takoveho hezkeho brokatu. Tomu povlaku se rikalo kapna.

Online Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:46

Garfie Fotku jsem nestihla, ale i tak nepochybuju, že  budou obdarovaní nadšeni!

Ta rokle je úžasná.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:52

Kokoska naše babicka to měla taky tak, ale bez krajky.

Jsem si vždy myslela,neb je to často i v historických filmech v chudobnych rodinach, že je to tam kvůli šetření materiálu. Že jen panstvo si mohlo dovolit mít celý povlak z obou stran.

Online Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:54

Kokoska V dětství jsme v nich ještě na chatě spávali. 

Online Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 13:56

Malvin Naopak, bylo to dekorativní a ceněné, jednak zdobené kolem, jednak šlo vidět, že i vnitřní duchnu máš kvalitní.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 14:25

Sweet Potato a jako dítě jsem to nesnášela, protože jsem se do toho vždy zamotala.

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 11. dubna 2023 14:40

Kokoska díky, to neznám. U babičky byla duchna ze sypkoviny, tak asi nebylo co ukazovat

Online Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 14:41

continuity Já to mám spojené s tím, že peřiny na chatě bývaly strašně studené (za to kapny tedy nemohly).

Offline Kan
Avatar
7084 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 14:44

bublifuk My měli taky z růžové sypkoviny a uprostřed výšivka richelieu, která byla dírkatá, takže sypek prosvítal. 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 15:20
Reakce na Kokoska:

Okraje te diry byly zdobene vysivkou nebo krajkou a deky byly prosivane, z takoveho hezkeho brokatu. Tomu povlaku se rikalo kapna.

​A ten brokát byl po jedné straně vínově červený a na druhé zlatý. Bylo to pěkné, ale ty deky byly takové prkenné (máme je u rodičů pořád a naše děti pod tím spát nechtěly, že jim pod deku táhne). 

Používali jsme je jen v létě - v zimě byla pod nimi docela zima. 

Online Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 15:24

Malvin jak pise Sweet Potato , spis to byla ozdoba, povleceni bylo bile z damasku a deky uvnitr musely byt taky paradnejsi, kdyz byly videt. Tohle byla prazska babicka, ta venkovska, co bydlela s nama, mela normalni sypky a povleceni vetsinou barevne, prouzkovane. My taky meli perove prosivane deky ze sypkoviny. Ty kapny jsme pak po babicce meli doma, ale nepouzivali.

Online Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 15:29

jerry tuhe a tezke, jedna min pouzivana po te babicce zustala a spavala jsem pod ni u nasich jeste nedavno, i kdyz uz v normalnim povleceni. Mama vzdycky tvrdila, ze uvnitr je velbloudi srst, ale nevim, jestli to je pravda. Kdyz jsem tam ted byvala a spala casteji, privezla jsem si normalni lehkou scan quilt deku, strasne me ta stara rozcilovala.

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 20:57

ježiš peřiny, zdroj to hádek mých rodičů.  Máma syslí staré peřiny a táta si stěžuje, že smrdí a chtěl by je vyhodit. Jenže máma se jich nechce zaboha vzdát.

Offline Karja
Avatar
36020 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 21:03

SunEclipse A nechce si je nechat nějak vyčistit? Nebo presit? Mě na to navnadilo kolegyně, že se to tak dělá, že se peří dá novej ,,kabátek,, máme dve peřiny ještě z domácího peří, jenže ten sypek je roztrhany, tak přemýšlím jak by to vyšlo nechat to přehodit do nového sypku a aby to peří tím nějak nebylo znehodnoceno nebo namícháno a tak. 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 21:26

SunEclipse 

Zbavovat se starých peřin, pokud se uvnitř zachovalé peří, by byl hřích - přesně, jak píše Karja - vyčistit a přesypat do nového sypku. 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 21:30

jerry Karja to by se dalo, ale k čemu? Ty peřiny tam leží 20 let, nikdo je nepoužívá.