Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline moora
Avatar
7521 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 11:26

Garfie no uf

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:18

Pinot Noir Jj, rozumím:-D

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:53

Garfie volejbal se hraje i za tajfunu? Nebo to prislo nejak rychle a necekane, kdyz uz se hralo? Hlavne ze jste vsichni v poradku a nemuseli jste se evakuovat. A ze jste vybrali dobry bydleni v bezpecne zone mimo sesuvy.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 13:02

Kokoska Tak tento byl jen slabý a hlavní vlna se přehnala v noci. Tajfun tady neznamená, že že se zastaví život, pokud to jde, všechno jede jako vždy. Bydlení teda vůbec není naše zásluha, i když naše Japonka nám kladla na srdce, ať si podloží ověříme, i kvůli zemětřesení. No ale to už bylo to poslední, co by nás zajímalo, však víš.  Fakt ale je, že realitka zdůrazňovala, že je na bezpečném místě proti tsunami...člověk si tady fakt denně uvědomuje, jak jsme proti přírodě malí. 

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 04:37

Jedním ze symbolů začátku podzimu v Japonsku jsou (kromě tajfunů, haha) spider lili neboli japonsky higanbana, tedy "květ obodbí higan". Higan je sedmidenní budhistický svátek, slavený pouze v Japonsku. V doslovném překladu znamená higan "druhý břeh", posmrtné místo. Je to svátek podobný obonu, tedy svátku mrtvých. Slaví se tři dny před a tři dny po slunovratu, dnes je poslední den. Lidé navštěvují hroby svých předků a spider lily, která tou dobou kvete se stala symbolem pro loučení. Často bývá k vidění i v japonských filmech nebo seriálech při rozlučkových scénách. Nejznámější je varianta s červenými květy, ale jsou i květy bílé nebo růžové. Rostou teď všude, ale našla jsem si v Tokyu park, kde je jich hodně na jednom místě a udělala výpravu. :-) Už jsou trochu za zenitem, asi jak je letos extrémní horko, ale stejně je to krása!

Mimochodem můj syn si vymyslel krásnou teorii o tom, že spider lily v noci ožívají, přátelí se s motýly a spřádají červené sítě, aby se ubránily nepřátelům a ty se pak ve dne mění v květy. :-)

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 04:42

Jinak mě ten park dost nadchnul, vůbec jsem ho před tím neznala, je na opačné straně Tokya, ale je obrovský, hodně členitý a strašně "přátelský", spousta různých zákoutí, hromě hřiští místo na pozorovnání ptáků, prostor pro pikniky, místo na grilování, no paráda, určitě se tam ještě vrátím! 

Je tam i místo, které je chráněné jako opravdový přírodní prales, bez zásahu lidí, kde žijí ohrožené druhy ptáků, fakt úžasné, zase jsem si vzpomněla na Karja, která se ptala, jestli je v Tokyu nějaká zeleň. 

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 04:44

Jezírko, kde na jaře kvetou irisy chrání před ptáky roztomilým i drsným způsobem! 

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 04:49

A na závěr vtipný moment, když jsem viděla tady toho rybáře, říkám si, to je ale vtipná socha.

A v tom se socha pohnula.... Normálně tam s tou volavkou seděli jako dva kamarádi, občas jí hodil nějakou rybku....

Offline Janulik03
Avatar
16665 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 07:00

Garfie ten park vyzerá úžasne a tie lalie . Celkovo teda to tvojd spoznávanie je napínavé .

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 07:58

Garfie krásný park, a volavka je skvělá.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:25
Reakce na Garfie:

Jedním ze symbolů začátku podzimu v Japonsku jsou (kromě tajfunů, haha) spider lili neboli japonsky higanbana, tedy "květ obodbí higan". Higan je sedmidenní budhistický svátek, slavený pouze v Japonsku. V doslovném překladu znamená higan "druhý břeh", posmrtné místo. Je to svátek podobný obonu, tedy svátku mrtvých. Slaví se tři dny před a tři dny po slunovratu, dnes je poslední den. Lidé navštěvují hroby svých předků a spider lily, která tou dobou kvete se stala symbolem pro loučení. Často bývá k vidění i v japonských filmech nebo seriálech při rozlučkových scénách. Nejznámější je varianta s červenými květy, ale jsou i květy bílé nebo růžové. Rostou teď všude, ale našla jsem si v Tokyu park, kde je jich hodně na jednom místě a udělala výpravu. :-) Už jsou trochu za zenitem, asi jak je letos extrémní horko, ale stejně je to krása!

​to je jak japonske vlci maky!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:26

Garfie volavka je vtipna tedy.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:38

Garfie to je velika krasa! Fascinuje me, jak kytky, ktere by tady clovek hyckal a podlezal jim, jen aby rostly a kvetly, jsou v jinych krajich skoro v kazde skarpe. A syn je poeticka dusicka :)

Offline moora
Avatar
7521 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:42

Garfie Fakt tam mate jeste leto! Nadhernej park a volavka bozi

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:30

Kokoska tak to neni jen v jinych krajich.

lupiny a vlci mak je orisek vypestovat na zahrade....a urcite je toho vic.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:40

Zarinya to je pravda, i kdyz vlcich maku jsme jeden rok meli plnou zahradu, nevim, odkud tam seminka nalitala, asi z okolnich poli, tam to kvetlo rok pred tim. Ani jsme kvuli tomu chvili nesekali travu, jak to bylo hezky. 

Jeste kdyz nasi bydleli ve starem byte, v dome s dvorkem, kde byly zahonky, jejich soused nosival ze vsech moznych mezi a smetist kytky a docela mu to rostlo.  Vselijaky zvonky, kopretiny, podzimni astricky... od jara do podzimu tam neco kvetlo.

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:54

moora Náhodou už se trochu ochladilo. Dnes máme 28, takový příjemný český léto!  

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:55

Kokoska ja si asi taky pristi rok na jare nekde ve skarpe vyreju maky.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:55
Reakce na Garfie:

moora Náhodou už se trochu ochladilo. Dnes máme 28, takový příjemný český léto!  

​zavidim!

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 10:10

Garfie Lepší jak na vesnici;-):-D