Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Janulik03
Avatar
16656 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:54

999 diik v tomto uz som mala snahu ale nie. Otec a syn a vnuk a synovec su v tomto ako ja. Zvysok su normalni a zeleninu miluju. 

Offline Makara
Avatar
2208 příspěvků moje polička 15. března 2019 21:49

999 batáty dělám s červenou čočkou jakou hustou polévku. Nakrájené na kostičky osmahnu na cibulce, po pár minutách přihodím pár hrstek červené čočky a přidám vodu. Všeho přiměřeně. Když je v ledničce demi-glace, tak to vylepším

Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 15. března 2019 21:51

Makara To zkusím :-)

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 15. března 2019 21:58

Nemáte někdo tip co s topinambury? Našla jsem samozřejmě polévku/krém, do ní použiju starší kousky na které jsem (já ostuda) zapomněla. Ale zítra chci koupit čerstvé, existuje nějaká úprava, která by jim zachovala trochu té křupavosti?

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. března 2019 22:41

Tak já sice nechápu, kde/v čem byla ta Janulikova "invektiva"

"ja som teda mala batatovu kašu a to sa mi páčilo. Ale zas to nesplna vaše požiadavky zdravého asi." 

ale pokud jde o trojobal... nic pro mě, kromě smaženého květáku, jednou za čas. Jinak řízky (vepřové, kuřecí, kapří, houbové), které občas doma vyrábím, někde stranou "elegantně" sloupnu a pak si ale maximálně pochutnám, protože - je to marné - maso/houby takto připravené jsou dokonalé, šťavnaté... 

 

Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 15. března 2019 22:50

domenica Fakt nechápeš? Tak mi najdi v diskusi můj požadavek, na zdravé jídlo. Jsem řekla, ze mi bataty nechutnají. A i obecně. Napsala jsem tu někomu, že jí nezdravě, zatímco já zdravě? 

Offline Mrakoplas
Avatar
8788 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:08

999 ja myslim, že to ani nikto netvrdí. Ja som to pochopila tak, že Janulik by vám aj dala recept na svoju kašu ale podľa jedál, ktoré sem davate, usúdila, že to ASI nebude zapadať do vášho jedálnička. Veď aj napísala, že tým nič zle nemyslela. 

Inak mne chutila batatova polievka, myslím podľa apetítu ale tam je ten batat vyrazne cítiť, tak to asi nebude to prave na zamilovanie si batatu. 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:11

999 

Fakt nechápu a hledat nic nebudu. Slovo "invektiva", kterým jsi reagovala na původní příspěvek Janulika, mi jen přišlo neadekvátní a prostě mě překvapilo. Ta celá prudká reakce... i následná, mě překvapila. 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2019 23:14

999 vy uz jste si to nejak vyladily asi, ale ja si taky nemůžu pomoct. Me na tom urážlivé vůbec nic nepřijde. Co je spatneho na tom se domnívat, ze nekdo koho neznam, chce jist zdravě? kdyby to pravda zrovna nebyla, tak to přece je pozitivní. Na me taky působí tva jidla, ze jis "zdravě". Vsak to je dobře, ne? Me by to spíš lichotilo :) (A taky mam ten letmy dojem, ze některé běžné veci pro tebe konkrétně zdravé navic nejsou, tak se da predpokladat, ze zrovna kase nebude to pravé, ale to uz jsou detaily.)

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2019 23:20

999 a ja uz asi vim :))) my cteme "zas" jako "ale, bohužel" a ty jsi to vzala jako doslovne "zase" - pak by to vypadalo, jako ze ti neni nic dost zdravé :) to v tom ale podle me vážně není. 

Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:20

Mrakoplas ASi? A proč? Tohle už není nic proti Janulik, my si to vyřešily, jen nechápu ty vykladače... Z čeho by mohla Janulík usoudit, že to nezapadne do mého jídelníčku? Batát je zelenina, máslo normálně používám, smetanu taky... Kdyby tam bylo, je to půl na půl s celerem, neřeknu ani prd, kdyby tam bylo 20 deka špeku, tak si to s chutí dám. ale 9 ja som teda mala batatovu kašu a to sa mi páčilo. Ale zas to nesplna vaše požiadavky zdravého asi.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:31

999 

Ježíš  ! Hele, ne všichni mají hlubokou znalost tvého jídelníčku, omezení, neomezení... sorry, ale tvoje reakce ("invektiva") na naprosto neškodný příspěvek na téma batáty, byla prostě pozoruhodná.

Offline Janulik03
Avatar
16656 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:36

Baby prosim ja uz fakt neviem. Slubujem ze si trikrat po sebe precitam co napisem, potom sa zamyslim a pre istotu vymazem. Keby som tusila co moja zle napisana veta sposobi zahodim telefon a zozeriem dve kila zeleniny za trest. 

Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:38

domenica Vůbec nechápu, proč to pořád řešíš, když my s Janulik03 jsme si to vyjasnily.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:39

Janulik03 

To by byla škoda. Zůstaň bezprostřední. 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:40

999 

protože to je fórum a ne váš dialog? Hele, už TO  nebudu řešit. Stačilo. 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2019 23:41

Janulik03 999 uz mlčím, jen me to prostě zaujalo a odpoutalo od soustředění se na vlastní problémy :) ale ke čtení to neni

Offline Janulik03
Avatar
16656 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:43

Josefa ak potrebujes odputat od vlastnych problemov tu je to spravne miesto. Vzdy je niekde nieco co sa riesi. Chodit sem je ako citat nekonecnu knihu s oblubenymi hrdinmi. 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2019 23:51

Janulik03 prave, ale tady v sekci kuchařka mam určitě radši recepty nez dramata :)

Edit - to myslim na sebe, ze jsem se k tomu zbytečně vracela. 

Offline Janulik03
Avatar
16656 příspěvků moje polička 16. března 2019 00:01

Josefa mrzi ma ze som to sposobila. Uz iba jedlo.