Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:22

RoSa Litinovou jsem si chtěla vybrat, ale je strašně těžká, neunesu v jedné ruce ani prázdnou, natož s jídlem. Za mě vede kuchařská ocel třeba toto.

Gatita A s rovným nebo kulatým dnem? Jak píšu výše, šla bych do oceli, na tý není co zkazit. Mám nepřilnavou Jamie Oliver a vlastně s ní nevařím, nechci ji poškrábat, nechci ji přepálit (což právě wok potřebuje, ty vysoký teploty).

Offline RoSa
Avatar
8236 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:28

Nepřilnavej wok je nesmysl

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:33

andulka01 s rovnym. Kulata by asi nesla na varnou desku? A taky mi prijde univerzalnejsi. Vaha me taky odrazuje, preci jen nevim, jak bych prohazovala s dvoukilovym zelezem. Ale nevim, koukala jsem rano asi hodinu po nabidkach a nic zatim nevybrala. Ja to vidim na neco neprilnaveho a lehkeho, nebude to teda vubec cool, ale zas varit na tom budu stejne nakonec ja. No kazdopadne uvitam tipy. 

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:34

RoSa fakt? Mi  to ukazuje samy neprilnavy woky.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:37

Gatita Nepřilnavou za chvíli vyhodíš. Wok musí snést přepálení a hrubé zacházení. A pak ještě něco - wok dává smysl na plynových sporácích, na elektrice a indukci nic moc. Jak ho při vaření odkláníš a šoupeš, tak na desce neudrží tu vysokou teplotu.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:46

andulka01 ja si taky myslim, ze v podminkach moji kuchyne nikdy nebudou vysledky jako v cinske restauraci. Mne se to moc porizovat nechce, ale doma by to asi udelalo radost. Tyhle kompromisni reseni jsou zkratka na nic.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:51

Gatita Ja mám neprilnavej wok, a je to kravina, i mi to andulka01 kdysi psala a pravdu má. V podstatě neprilnavej wok je pánev na nic. Ta vysoká teplota v tom nelze a jak to má to malý dno, nedá se to moc prakticky využívat ani na nic jinýho:(. 

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 13:57

Karja No žejo! Moje J.O. byla na sporáku fakt minimálně a to na plynu. V minulém domě jsem ji měla aspoň pověšenou v kuchyni jakože "hele, co mám", teď (elektrická sklokeramika) se válí úplně v nejspodnější polici. Odvezu ji k mámě, tam je plyn, třeba ještě dostane svou šanci.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 14:01

Karja andulka01 ma to logiku. Vim kulove, ale to vim i ja, ze princip woku je, ze jsou nazhavene ty steny. Asi na to kaslu, nebo vymyslim jiny darek. My dobrou cinu stejne neudelame, na to mam moc uhledny korenky a malo MSG

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 14:01

andulka01 Jo no, já to používám prostě jako velkou pánev asi místo velkého neprilnaveho hrnce. Protože plošne v tom nic neorestujes, aby se ti vedle sebe na dno víc vešlo, no je to na prd. 

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 17:08

Gatita mě kdysi řekl kamarát, který má vaření jako koníček: 

Podstata čínské kuchyně tkví v rychlém střídání teplot.

Takže k tomu co bylo řečeno, nepotřebuješ žádnou tlustou litinu, která je dlouho nahřívá a pak dlouho drží teplotu. 

Offline RoSa
Avatar
8236 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 17:11

Karja můžeš v tom třeba uvařit guláš, to by mohlo jít...

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 17:12

RoSa guláš potřebuje pokličku. 

Offline RoSa
Avatar
8236 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 17:30

continuity bejvá i k woku, já k litinovýmu mám

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 17:55

RoSa Pokličku mám, ale víš jako ta plocha na to restování je fakt malá...Teď v tom dělám smazenou rýži, protože se v tom dobře micha, ale tu zeleninu dělám na víckrat a ještě jedno kari, kde se nic moc nerestuje. Jak říkám, na nic! 

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 19:34

Karja RoSa continuity andulka01 dekuju vsem, tak aspon usetrim. A zrovna jsem mela naladu pustit chlup za neco do kuchyne.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 20:36

Gatita počkej, počkej vím o mnoha dalších báječných způsobech jak pustit chlup do kuchyně

Možná potřebuješ nějaký měděný nádobí?

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 21:25

andulka01

Ja bych potrebovala leda tak vetsi chlebnik na ty hromady prumysloveho peciva, a pak taky neco jako vybalovac a ohrivac polotovaru. Varim sice porad, ale zadna slava, vlastne varim cim dal hur a ledabyleji. Wok mel byt spis takova hracka pro muze, ale doslo mi, ze bych si spis mela koupit nejakou normalni panev a rendlik.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 22:19

Gatita no ale pockej, potřebuješ spolehlivou, pořádnou, funkční pánev, na který usmažíš perfektní řízky i orestuješ zeleninu, nebo uděláš shakshuku pro deset lidí? A můžeš ji dát do trouby. A ještě ji zdědí děti. Měď. Testováno na dvou rodinách, kilech řízků, desítkách kamarádů. A nemusí to být nejdražší Mauviel, mrkni na měděnou řadu v Makro. Rendliky to samé, mám fakt ty nejlepší zkušenosti.

Online continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 22:23

Gatita v kuchyni se topí prachy úplně nejlíp. Jak pořád sedím doma, kabelku nosím jednu, sukně dvě, tak nemám ani náladu něco řešit 

Zato trávím hodně času v kuchyni a prakticky pořád žereme. Mám hromady nového nádobí a všelijakých kuchynských spotřebičů.