Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 02. června 2020 08:26

Lamicka to znam! Ja mela vcera projekt vepro knedlo zelo. A uplne to nedopadlo. Maso krasne vonelo, plny pekac vypeku. V receptu psali nechat trochu odparit a zasmazit do toho mouku. Na chvili jsem odbehla a vysledek? Nula omacky, suchy knedlik se suchym masem. Na to, ze jsem tyden mlela  o tom, jak bude ceska klasika, to byl chabej vysledek

Offline Mrakoplas
Avatar
8788 příspěvků moje polička 02. června 2020 08:47

Gatita vidim, ze vcera isla karta. Ja som robila jahodove gule, no taky beton tu este asi nebol. 

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:01

Jesteze jsem vcera detem objednala pizzu

Offline andulka01
Avatar
10650 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:20

Chtěla jsem včera upéct koláč na dnešní jednání. Ještěže jsem se do toho nepustila :-) 
Koupila jsem na trhu 3 krůtí křídla, na polívku. No, do velkýho hrnce se vešly jsem špičky, ty masité části šly do pekáče s marockou směsí. A vývar je dost kolagenovitý, nejsem si jistá, že mi to úplně chutná.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:33

Viděla jsem recept na tu bezovou alko-limonádu ve verzi s meduňkou, nezkoušel to někdo? Jestli ne, tak se asi obětuju  Včera jsem objevila v okolí asi tak sto rozkvetlých bezových keřů, ovšem totálně prostoupené kopřivami, na to nemám nervy! 

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:37

GarfieKdyž uvidíš nádherný černý bezy, tak jsou květy: a)příliš blízko silnice b)příliš vysoko c)příliš hluboko (dolů po strmým svahu, ač ve výšce očí) c) příliš v kopřivách :-)

Offline andulka01
Avatar
10650 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:46

Isca d/ příliš zamšicované :-) 
U nás jsou bezinky dostupné ale mimo silnice, postupně nakvétající, kopřivy nejsou skoro vůbec a dokonce ani ty mšice. Takže dost výmluv, teď tu limču udělat fakt musim :-)

Online Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:56

continuity Mělas pravdu, tak to maso porce pro chlapy bylo dost dobrý! Minulý týden jsem koupila nějakou hovězí roštěnou obyč a to bylo hnusný. Tohle budu kupovat pravidelně, fakt dík;-))

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 12:59

Isca andulka01 D) nevylučuju!!! 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:06

Garfiea recept? :)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2020 13:06

Garfie výsledek mě zajímá, meruňku mám ráda, zato bez vysloveně nesnáším.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:08

baltik MEDUŇKOVÁ LIMONÁDA

Potřebujeme: 3 hrsti lístků meduňky,2 menší citrony nebo 1 limeta,100 g třtinového cukru,půl lžičky čerstvého droždí,4 l převařené vychladlé vody

Postup: lístky meduňky opláchneme dáme je do vyšší nádoby,zalijeme půl litrem převařené vody,rozmixujeme ponorným mixérem. 

Přidáme cukr a droždí a necháme asi hodinu odpočnout.

Poté nalijeme do zbylého množství převařené vody,přidáme citrony nakrájené na kolečka,nádobu přikryjeme a necháme na chladném místě 24 h louhovat.

Po 24 h scedíme a stočíme do sklenic,uzavřeme a dáme do lednice.

Stejný postup můžete zvolit třeba u bezinkových květů,v létě třeba s ovocem nebo dalšími bylinkami. 

Podává se vychlazené s ledem a snítkou čerstvé meduňky.


Mám za to, že do té bezinkové se nepřidával cukr? Úplně jistá si nejsem, už jsem ji dlouho nedělala, musela bych to najít. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:10

Evaeva Já dělám často sirup, co ještě kdysi na MP radila Lola, zrovna teď jsem ho dělala poprvé s třtinovým cukrem a je to možná ještě lepší než s normálním....

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. června 2020 13:13

Garfie jo, sirup znám, dělám půl na půl obyčejný cukr a třtinový.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:42

Evaeva Jo, to je dobrej tip! Já totiž normální vůbec nepoužívám, kupuju ho právě jen na sirupy, protože jednou jsem použila třtinový do bezového a to bylo strašné, vůbec nikomu to nechutnalo, bezinky jsou přitom u nás nejoblíbenější! Tak od té doby si dávám pozor, ale teď jsem naložila meduňuku a zjistila, že cukr nemám, tak jsem to riskla. A meduňce to zjevně nevadí :-)

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:42

Garfie diky moc,  a je to dobre s tim drozdim?

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 02. června 2020 13:59

baltik děláme teď furt dokola právě tu bezovku, cukr+citron+droždí+ocet a je super, ani droždí ani ocet v tom není cítit.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 02. června 2020 14:18

baltik No ta bezinková moc, je to takový bezinkový burčák. :-) 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 02. června 2020 14:50

Ava Garfie tak ja to zkusim na manzelovi :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. června 2020 16:47
Reakce na Mrakoplas:

Gatita vidim, ze vcera isla karta. Ja som robila jahodove gule, no taky beton tu este asi nebol. 

U manžela v rodině se vaří jen prázdné kynuté knedle a polévají se jahodami se smetanou. Naučil to i kluky. Každý rok nám je ale vozil tchán a já dodala jahody. Letos je mu 80, nechci ho otravovat s knedlema a cestaou. Já nikdy kynuté knedle nevařila a teď je mám premiérově v hrnci. Z těsta jsem moc dobrý pocit neměla, tak uvidím, jestli nebudu mít taky gule