Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 08:45

moninika jo tak:-) jsem jednou prisla do prace o hodinu driv a fakt, u konvice fronta:-O

Offline baltik
Avatar
4453 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 08:55

moninika jee, tak to si teda nepamatuju. Taky jsem se tu dozvedela tolik veci, co muzou nekomu vadit. Mne nejvic utkvelo, ze si nesmim v praci ustrihnout ani jeden zlomeny nehet, ze ten zvuk strihani je strasny a taky ze divat se na cloveka  s oparem a tou naplasti je nechutny.

Kdyz jsme u te konvice, mne teda vadi nechavani zbytku vody v te konvici, budto se trefim presne nebo tu trosku navic rovnou vyliju.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:02
Reakce na moninika:

Tady se člověk dozví tolik věcí, co jiným vadí a ani by ho to nenapadlo, je to fakt poučný  Mně v hlavě zůstala úplná blbost od Pinot Noir , jak kdysi psala, že jí vadí, jak někdo nechává varnou konvicí dovřít až do samovolného vypnutí. Taky to vždycky dělám, nikdy mě nenapadlo, že v tom někdo může vidět problém, ale od té doby to dělám fakt s gustem  

​To mě taky dost zaujalo. Asi jsem momentálně zaostalá, ale až do tý osudový chvíle jsem žila v domnění, že varná konvice, jsouc zkonstruována právě pro to samovolný vypnutí, se dřív (ručně) vypínat nemá 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:05

baltik z vlastni zkusenosti muzu rict,ze opar bez naplasti je asi tak milionkrát nechutnejsi nez opar s naplasti,aspon do ty radioaktivní bomby nemuze vzduch a bordel.

konvici,která vaří jeste 5 minut po dosazeni bodu varu a vypada jak tesne pred výbuchem a u ni stojí clovek a kouká na to a ceka,to teda taky nechapu...navrch by se čaj ani kafe takhle vyvarenou vodou zalejvat nemělo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:07

barbucha no myslim,ze vod toho tam ten vypinaci cudlik je,k cemu je dobry varit vodu na kafe jeste minutu po dosazení bodu varu?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:10

Potrefenáhusa jsem videla nekde v elektru pri vanocnich nakupech konvici s ruznyma teplotama nastavovaci, bylo to teda pro milovniky caje - na zeleny, bily apod.. to by bylo jiste reseni;-)

a kdyz uz jsme u toho.. prosimvas co vede zenskou k tomu aby zhasinala pri odchodu ze spolecnych  zachodu???

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:10

baltik a to moja kolegyňa dávala variť liter a pol vody, keď si chcela zaliať trojdecovú šálku čaju a potom tam ešte tú vodu nechávala. To ma vytáčalo tak do nepríčetna, že som jej radšej z domu doniesla malú cestovnú kanvicu, a dala jej ju do kancelárie, nech ma z toľkého plytvania neporazí

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:22

moninika ja si Pinot Noir vzpomenu snad vzdycky, kdyz varim vodu v rychlovarne konvici  zila jsem v tom, ze se konvice vypinat nema, protoze se ten mechanismus nejak nici. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:24

viktorka_od splavu když děláte třeba vrátného nebo prodavače lístků v létě na zámku nebo v budce na nádraží na vlak, tak se vám na půl hodiny z pracovního místa do nejbližší restaurace vzdaluje poměně obtížně. některé práce jsou z podstaty věci takové, ale snad s tím zaměstnanec do takové práce už nastupuje, tudíž nevidím důvod hejtovat. už vidím, jak každý s pochopením čeká půl hodiny před vstupem, protože vrátný šel na oběd nebo jedete bez lístku, protože prodavačka zavřela a někde v zákulisí obědvá. 

macko.pu
Avatar
03. ledna 2018 09:26

.... s tým sťažovaním sa na kolegov zohrievajúcich si (ich smradlavé) jedlo na pracovisku som sa pobavil, proste holky z bravíčka sa nezaprú

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:27

Jiná Realita No tak právě vzhledem k tý nezastupitelnosti tam vrátnej sedí sám, tak si může ohřejvat zbytky od soboty do alelůja. Zasmradit gulášem 3 patra, to už je na facku, obzvláště když dotyčnej čerpá například výhody caffeterie.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:28

Jiná Realita v tech budkach na nadrazich uz davno nikdo listky neprodava:-) samozrejme takove prace “z podstaty veci” kde je dotycny sam a nemuze odejit jsou jasny (treba ten kdo ten vlak ridi) jenze tam zas neni tim padem nikdo komu by to vadilo, ne? a pauza je snad dana ZP

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:28

macko.pu ako to súvisí s bravíčkem prosim tebe

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:31

viktorka_od splavu no já reaguji na to, že jste psala, že pokud se někdo nemůže vzdálit po pracovní dobu z pracoviště, je to na hejtování zaměstnavatele. konstatuji, že se domnívám, že často nevidím důvod, protože mnoho prací z podstaty věci opuštění pracovistě vůbec neumožňuje. ani na ohřátí oběda. což nevylučuje dodržování pauzy. jen tu kukaň neopustí. ale klidně může potřebovat někoho, kdo mu tam hodí teplé jídlo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:32
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha no myslim,ze vod toho tam ten vypinaci cudlik je,k cemu je dobry varit vodu na kafe jeste minutu po dosazení bodu varu?

​Proč by se vařila tak dlouho? Dyk - funkční konvice - se sama vypíná, když toho bodu dosáhne. Na to je dělaná, ne?

Čudlik bych viděla pro případ, že někdo potřebuje vodu jen přihřát, t.j. nechce ji převařit...

macko.pu
Avatar
03. ledna 2018 09:33

... no že ak si dobre pamätám, tak sa tam riešili plus mínus rovnaké problémy:)))

(ale v pohode, pokračujte, ja sa bavím)

a dnes si zohrievam kapustnicu, fuj, to bude smradu v kuchynke

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:34
Reakce na Mutziputzi:

macko.pu ako to súvisí s bravíčkem prosim tebe

​To asi nějak souvisí se sečtělostí a všeobecným rozhledem, který nám zjevně chybí 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:35

barbucha všechny konvice, které jsem zatím držela v ruce, vaří vodu déle, než k bodu varu. nejen ety, ale i kenwood třeba. možná nějaké ty nejnovější echt super za 4000 už ne, ale takovou zatím doma nemám.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:37

barbucha no ja znám jen konvice,co se rozhodne při dosazeni bodu varu nevypnou a fakt nevidim důvod,proc tam tu vodu varit tak dlouho,kdyz u toho stojim.o opotřebení mechanismu slyším prvne,mam porad konvici,kterou jsem dostala při stěhování v roce 1999,měnila jsem ji az ted z jinyho důvodu nez ze by nefungovala

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 09:48

Tak když už jsme u těch konvic, mám tu s nastavitelnou teplotou (nikdy jsem nepoužila, vařím na maximum), v kterém okamžiku po dosažení bodu varu vypne fakt nevím (čekám na zvukový signál) a nechávání zbytku vody v konvici nenávidím  Měla bych s tím do přiznání, ale nic z toho mi nekomplikuje život