Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 23:41

whiskas naprosto neodbornym okem bych to videla mozna na moc kratkou dobu prani, ale zas je divny, ze ta pracka to ma v nastaveni, jeden by myslel, ze to maj vychytany. Tak asi nezbyva nez zkouset.

Offline RoSa
Avatar
8238 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 23:46

whiskas 

a to máš 2v1, nebo dva kusy? furt kolem toho obšlapuju a nemůžu se rozhodnout...

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 04:48

whiskas rucniky ze susicky jsou nejlepsi! Aleo to muze milovnicim drsnych rucniku vadit;) zkus nedavat avivaz...a 20min program bych pouzila jen na synteticke veci co nechces moc dlouho mucit ve vode, ale standard program je idealni tak hodinka. Pokud mas AEG i pracku, muze tam byt matouci cas programu. U mych rodicu se vzdycky ukaze nejakej silenej cas kolem 3 hodin a je tam spesl tlacitko, kterym vybiras delku programu mezi asi 3 hodnotama...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 04:58

koupila jsem si ocni stiny, takove dost neutralni na denni noseni. Na fotce ty odstiny nejak klamou, je cela rozhodne studenejsi. 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 05:13

jinx mne sa páčia aj také z foto

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 07:02

pecka , ale jo, proc ne, akorat ja potrebuji studenejsi odstiny, jinak to me pleti nesvedci. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 07:18

whiskas mám taky aeg pračku a sušičku. Nevím, jestli máte kombinaci nebo každý přístroj zvlášť. Ale programy budou asi podobný. Ten na 20min pri 30stupních se používá jen na takové lehké přeprání v podstatě čistých věcí - já tam hodím pokaždé moje věci z fitka nebo nové oblečení. Mám oba stroje na 10kg a tak ten čas praní, co se ukáže, je dlouhý. Pračka si to zváží a za chvíli ten čas upraví (zkrátí) podle množství. Teď, když máte sušičku, tak nepoužívejte aviváž! Mně upozornil instalační technik, že bych si tím mohla sušičku zničit - zanést nějaký průduchy.  A pokud chcete mít prádlo ze sušičky opravdu suché, tak musíte vždy nastavit v každém prgramu maximum - nastavení do skříně nevěřte, je to vlhký. Já teda na maximum suším jen něco např. froťáky, povlečení. Některý věci jsou lepší na míň a pak dosušit na sušáku. To si musíte vyzkoušet. JInak mi taky zezačátku přišlo, že to prádlo ze sušičky nějak moc nevoní, ale zvykla jsem si. Někdo tam dává "voňavé kapesníky do sušičky" - měla jsem od lenoru a nijak mě to nenadchlo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 07:20

whiskas při používání sušičky by se prý aviváž vůbec neměla používat, oni sice myslím v návodu píšou, že mírně jo, ale bratranci to říkal opravář, když jim čistil sušičku, celou zalepenou od aviváže. Prádlo teda ze sušičky fakt měkký je, mně to někdy trochu vadí u triček, který jsou měkký jak kdyby byly nošený, ne prkenný jak přeschlý ze sušáku :-D

A ty časy mi teda přijdou hodně krátký, já mám i ty rychlejší programy u pračky na hodinu a půl s tím, že většinou není plná, tak to pere kratší dobu, ale za 20 minut teda nemám vypraný nic. To samý u sušičky, program na bavlnu něco typu suché do skříně ukazuje po nastavení asi 3 hodiny, pak to teda taky zkracuje, protože je málokdy úplně plná. Ale asi záleží, kolik a co tam člověk suší, já asi nic syntetickýho nemám, tak ty mix programy nepoužívám.

Online Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 09:02

whiskas já si myslím, že když používáš sušičku, tak nesmíš do pračky dávat aviváž... ono to pak ucpává ty senzory v sušičce

froté ručníky jsou po vytažení hodně měkké, ale tak to má být, mně to tak vyhovuje... moc nemusím ty drátěnky a když jednou za uherskej rok (třeba v létě, když je hodně velký vedro) dám ručníky uschnout ven na šňůru, tak všichni doma ječí, že se s tím nedá utírat

já většinou používám program na "suché k žehlení" a pak to dožehlím nebo nechám doschnout na sušáku a složím (trička a košile)... takový ty extra vysoušecí programy dávám jenom na bundy, povlečení, ručníky a prostěradla, zdálo se mi, že když jsem to použila třeba na ponožky, tak se tou vysokou teplotou dost srážely... jediný, co v sušičce nesuším, jsou funkční věci se zipama, protože to ty umělohmotný zipy taky ničilo

neboj, to vychytáš

Online Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 10:11

paktofonika ty vypadají skvěle, taky mám nejradši bezdrátové, kabely všude lezou a překáží

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 10:26

Magráta Tak ja stále preferujem káblové, zvuk je určite lepší, ale tieto som kúpila len tak do práce(aby som tam nesedela v tých svojích veľkých) a na behanie budú fajn(dobre držia v uchu) a hlavne môžem použiť len jedno ako handsfree alebo si napárujem aj druhé a môžem počúvať hudbu. Spokojná som, ešte niesú zahraté ale už teraz majú dobrý zvuk. A páči sa mi nabíjacia stanica :)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 10:44

paktofonika užasné, odkud, prosím?

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 11:22

RoSa Dva kusy. Ale prosím, nestežuji si na výrobek, myslím, že problém je u mě. Každý stroj je jiný a musím to jen vychytat. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 11:33

711990 Jo, jo, pračku jsme zakoupili rovněž AEG. Díky, určitě najdu ten správný systém .

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 11:39

whiskas 20 minut je fakt málo, já peru minimálně na hodinu a dcery oblečení (puberta) je i tak na hraně, zakazuju jí tričko nosit déle, než den. Ale na ten hodinový program už peru 99% oblečení, které peru na 40 C.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 11:40

jinx Moc pěkná kombinace barev. 

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 11:47

crazydaisy Potrefenáhusa Edge 

Děkuji, to bude ono. Moc jste mi pomohly . To jsou ty novoty, no , chce to i jiné postupy. Jsem ovšem nadšená, jak jsou oba spotřebiče tiché.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 12:03

Mirka Děkuju . Já standardně také prala na delší programy, ale řekla jsem si, že nové pračky to třeba mají jinak a na první pokus jsem vyzkoušela nejkratší program. Příště budu postupovat standardně. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 12:29

Friga Tyjo, tak to docela koukám ohledně toho počasí!

Výlet byl super! Měli jsme volno právě jen tohle dopoledne, takže jsme tam dlouho nepobyli. Mně se to líbilo i s tím počasím, mělo to atmosféru. Jen jsem tam jeli úplně na blind a nezjistili si, že je zavřené vojenské muzeum, které by nás zrovna celkem zajímalo. Jinak se moc líbili celé Helsinki, pár večerních procházek jsme stihli. Jen na ty proklatý panáky Salmiakki nevzpomínám v dobrém 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 12:57

Mirka No tam kde som ich kupovala ja už ich nemajú. Kúpila som ich v akcii za 25 dolárov. Nasla som ich na Alze a chcú za ne 75€

Je to model Qcy Q29. Sú ale väčšie ako klasické špunty, predsa len sú to Bluetooth sluchátka. A pozerala som na hodnotenie na Amazone a ľudia nevedia čítať návody na použitie.