Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:28

whiskas 

...jo noo, sehnat aspoň něco obdobného je kumšt

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:33

Miru Zvláště, když vždy nasadíš poměrně vysokou laťku .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:36
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:37

whiskas a uz si nekdy byla s kadernictvim spokojena?Ja ctu vzdy jen stesky.Trochu tomu nerozumim,ty chodis pokazde jinam?

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:40

Zarinya Už jsen na to odpovídala. Nechce se mi to zase rozebírat. A jako shrnutí, myslím si, že dost kadeřnic prostě moc stříhat neumí. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:45

whiskas ale ja chapu,ze ti nemusi kazdy sednout.Souhlasim,ze plno kadernic opravdu neumi strihat,coz je hruza,protoze clovek ocekava profesionalitu,kdyz se tim zivi.Taky sem obesla asi tri kadernictvi nez sem zas nasla nekoho s kym spokojenost.Ale pak se proste drzim jednoho,myslim,ze chodit pokazde jinam je spatne,ale kazdeho vec.A promin za dotaz nevim,ze uz si nekde odpovidala.:-)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:46

whiskas 

...no, když popminu, že kadeřnice mi musí být sympatická, tak ale s každou kadeřnicí se musí komunikovat.!

Nikdo do hlavy tomu druhému nevidí, jeho představy...

Můžu něco popisovat, ale moje představa bude asi jiná než představa kadeřnice.

Takže - klasika - cizí kadeřnici obrázek a domlouvat se.

Já se svojí kadeřnicí diskutuji pokaždé a to k ní chodím x let.

Vždycky zopakuji, že já efilačky NE!, že mám nejraději, klasické stříhání, žádné prošmikávání(protože pak se blbě chytá délka vlasů, je to samej tenkej chlup),

během stříhání jí do toho taky mluví(samozřejmě slušně, formou dotazu, co si myslí ona a proč, atp. ...)

Říkám si, jak to chci vyfoukat, jak vyžehlit, a nakonec si do toho i sama hrábnu...

No, z 95% mi okolí účes vždy pochválí

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 14:11

Miru Jo, to je dobrý, ale asi jsem moc náročná. Onehdá jsem seděla s barvou na hlavě a z vedlejšího křesla odcházela paní s docela hrozným setřihem (dle mého názoru), zvláště zezadu měla totál kastrol a byla spokojená, kadeřnici děkovala, zatímco mě by kleplo. 

Komunikace je určitě potřeba, ale když tedy upozorním, že mi někde lezou vlasy, takže jsou asi delší a dozvím se, že ne, že mi jen tak blbě rostou/kroutí se, tak co na to říci, že? Můj požadavek většinou zní, zastřihnout na tupo, v koncích jemně sestříhat do tvaru, aby do sebe vlasy zapadaly, do toho zakomponovat patku, prostě žádné výstřelky a snad ani nic extra složitého, ale ... No, to je jedno. 

Špatné vlákno 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 14:14

Zarinya Ne, ne, to už je staré, řešila jsem trapně totéž před X měsíci. Vlastně už to neřeším (jsem povznesena :-D), jen jsem se zase rozjela díky super střihu Jiná Realita . Tak se omlouvám.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 14:28

whiskas 

...no, Tvůj požadavek "zastřihnout na tupo, v koncích jemně sestříhat do tvaru, aby do sebe vlasy zapadaly..."

se dá, bohužel, vykládat několika způsoby. To by chtělo ještě mnohem podrobněji upřesnit, případně/nejlépe demonstrovat na obrázku.

To se pak nedivím, že nejsi spokojená, protože, podle mě, mluvíš, popisuješ velmi málo, dost nepřesně.

Dojdi si ke Catherine. A i když Tě odsud zná, tak i k ní bych poprvé ten obrázek, klidně i víc nímků, vzala.

A mluv, upřesňuj

Offline Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 15:34

Miru 

Ona už ta první věta z tvého posledního příspěvku si trochu protiřečí...

Whiskas u mě už byla. ( doufám, že se nebude zlobit, že to píšu). 

Jednou byla spokojená, podruhé ne.

Whiskas má tu smůlu, že se jí vlasy od uší dolů lehce vlní a proto ji nadnášejí střední vlasy. Horní vlasy plihnou na vršku temene  k hlavě a nedrží na nich objem. Proto se ji taky dělá ten tvar zvonku, o kterém často píše.

Objem, který by měl být ve vrchní části hlavy se jí přesouvá dolů.

Proto je paradoxně lepší, když má delší vlasy, protože ty spodní jsou těžší a padá jejich objem. 

Nebo potom úplnou změnu do krátkého mikáda nebo pixie, ale i tam spodní vlasy budou žít svým životem.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 15:39

Catherinne 

...aha.

Tak já osobně, než na sílu, resp. být věčně nespokojená, tak střih uzpůsobím vlasům, jejich životu. A tím pak vynikne nejen střih,kvalita vlasů, ale možná mnohem víc i tvář...

Ale chápu, že lidé dělají změny neradi...

Offline Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 15:44

Teď tady mám paní a té třeba nad  každým uchem rostou vlasy úplně jiným směrem.  Jedná strana ji drží krásně a druhá druhý den po umytí ne. Ta pllihne a kroutí se. A já si připadám každý měsíc jako blbec, protože si stěžuje a já marně vysvětluju, že se strukturou a růstem vlasů toho moc nezmůžu. A ona má urcitě pocit, že se vymlouvám...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:17

Catherinne 

...někteří lidé prostě něco/všechno nechápou, noo...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:30

Catherinne tak ja teba poprve u soucasneho kadernika byla moc spokojena. podruhe jsem mela pozadavek-stejne jako poprve. ja teda chapu ze si to asi nepamatuje.. jenze ja to popsat nedokazu. takze podruhe to ustrihnul prilis kratke. no co se da delat, doroste...a bohuzel, za 3 mesice to poporostlo asi o centimetr, mozna ani to ne:-( a problem mam podobne jako tva zakaznice, vlasy tvori viry a krouti se na kazde strane jinam a ja vypadam ze to mam cely nakrivo. a ted co s tim? jinam? obvykle jsem takto presne napoprve spokojena a pak uz ne ...

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:36

viktorka_od splavu Když ono jednak jak píšeš, nemůže si to pamatovat, jednak i jedny vlasy se chovají různě. Vlivů asi spousta- počasí, roční období, cyklus, zdraví, psychika, používané prostředky... pokaždé identický bude asi jen ježek.

Offline Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:51

viktorka_od splavu tak kudrnaté vlasy jsou kapitola sama pro sebe. 

Moje paní 65+, bílé, barvené vlasy, velmi řídké.  Já chápu, že ji to vadí, ale zase nejsem kouzelník a růst vlasů neovlivním.

Offline Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:54

Nikdo si nic nekoupil???

Já k obědu rizoto a pak tajně margotku..

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:58

mně moje kadeřnice stříhá pokaždý asi trochu jinak, ale zatím to bylo vždycky super, já se i hned po ostříhání vyfotím ze všech možných stran a pak jí to ukazuju. Poznala i, že to, co jsem měla odrostlé asi po 4 měsících u jinýho kadeřníka, nestříhala ona.

Efilačkama bych na sebe nenechala sáhnout, naštěstí už to teď nemusím říkat. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 16:58

Catherinne njn to me teprv ceka, plesata a jeste naprd:-) a kdyz to vyzehlim je to jako u whiskas, konce vytvori “boule”:-(

a koupila jsem si bile tricko, protoze jsem si u obeda bilou kosili nahodila rajcatovou stavou odzvrchu az dolu