Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 13. října 2020 21:54

barbucha porad jsem koukala na jednoho nejvic vlevo, ten se za celou dobu ani nehnul. Kdovi, jestli to nebyla maketa.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2020 21:56

Kokoska myslíš jako ty co bývají u silnice?:DD

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:09

viktorka_od splavu Copak nevidíš, jak je vyčerpanej?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:11

ionicera a co jako? je to tvrdej obchodník a guma, já se s ním potkala, to neni žádnej chudák hrdina, co se vobětuje za národ, fakt ne

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:13

viktorka_od splavu Nic jako. Jdu si radši hledat svetr na loden frey. 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:20

viktorka_od splavu kolem jednoho obcas jedu, ale stejne se ho pokazdy leknu, jestli dneska nahodou neni opravdovej

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:23

Kokoska prostě to funguje

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:25

viktorka_od splavu u jedny hospody maji vystrcenyho papirovyho kuchare skoro az do silnice a taky brzdim, aby mi ten chlap nevlit pod auto. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:43

Takový "hovoří k vám plukovník" to bylo...

To už snad ani nemůže být pravda toto https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-skolstvi-robert-plaga-skoly-reprodukcni-cislo-prvni-stupen.A201013_222802_domaci_hm1

Takhle se ta důvěra lidí nepěstuje.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:47

mirajo jako fakt...

zacinam mit pocit, ze jsme soucast neciho silenyho experimentu

no a prymula, jako kazda veta sice mela podmet a prisudek, ale to bylo tak vsechno

Online brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:47
Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:48

mirajo prymula potvrdil, že to slíbil. Jako Plaga vykládá o R 1,5 jako jenom tak, ale pokud se ten trend nezlomí, tak to bude ještě ošklivé. Ta exponenciála je fakt svine.

Já to vidím, že jsou dvě možnosti: buď nynější opatření zaberou a děti do školy budou moct - může to třeba ještě doplnit těmi antigen testy a tím si to moc nerozesere. 

- nebo nezaberou a to bude takový průser, že budeme vsichni prstíkem skrabkat, aby tam nemusely. 

Úplně nejhorší by z tohoto pohledu bylo R těsně kolem jedné, pak to školy zas můžou rozjet a budou to muset nějak ošetřit. 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:48

mirajo kurňa, nemohli by se uz dohodnout a aspon jednou rict neco, co bude platit vic nez par hodin?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:50

continuity hm to je jediný, co mi utkvělo z projevu zbičovanýho hrdiny.. že se budem plošně testovat jeden každej voj.. eh co to trepem občan

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:52

continuity no a nemuzou to teda rict takhle? Pokud opatreni zaberou, udelame a, b, c, pokud nezaberou, udelame x, y, z. A ne vyhlasit ze urcite urcite... a za chvili to dementovat, upresnovat, vysvetlovat, jak to bylo mysleny... 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 13. října 2020 22:59

Kokoska no já nevím, já spekuluji, ale myslím, že oni tomu věří, že to zabere, resp. udělají všech rozumné, aby zabralo. 

Ale představa, že se minister, který usiluje o to, aby získal zpět ztracenou důvěru vyjadri stylem, že když nezaberou, tak tady budou ty mrazáku na mrtvoly, je asi dost neprijatelna. 

Jinak výborná úvaha Kulveita. Jestli dnes někoho sledovat, je to tento chlap, radi nejenom Prymulovi, ale půlce Evropy, a co říká má hlavu a patu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 13. října 2020 23:02

continuity já si furt říkala, jestli jsou takoví hlupáci, že si myslí že si toho nikdo nevšimne, nebo s tím počítají a jsou to všechno promyšlený tahy... no dnes jsem v rozhovoru s jedním takovým pochopila, že to je irelevantní, oni prostě nemůžou jinak, malý člověk neumí uvažovat líp

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 13. října 2020 23:03

Docetla jsem zbezne a rychle tady a sila teda, ta reportaz z Hradiste je husta a co psala 999 o te restauraci je peknej hnus. Uff. U nas bude o pul 4 tiskovka, tak jsem zvedava jaky budou cisla za vikend, vcera bylo volno, to se asi ale projevi az za tyden nejdriv.

Tady zatim opatreni drzi stejny - nekdy v lete otevreli restaurace a obchody jiny nez s jidlem, rozestupy mezi stoly atd vsude, nesmi se courat treba za znamyma jinde u stolu. Vsechna obsluha rousky - narizeny to neni, muzou a nemusi. Nic extra nerozvolnili, akorat povolili lidem bubliny. BC ma 5 mil obyvatel, akorat mensi hustotu nez CZ. V patech pribylo 119 pozitiv. Je docela zajimavy to sledovat zbezne aspon, myslim, ze vetsina kanadanu docela dodrzuje opatreni. Home office ma skoro kazdej uz do brezna, to se nezmenilo. Do Kanady nesmi nikdo pokud neni rezident nebo obcan a nebo nema blizkou rodinu. Ufff. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. října 2020 23:17

moora tak nějak...možná se bude hodit

Jak zvládat vládní chaos? Může pomoci i trik z Bohnic, radí psycholog

Principem jsou koutky vzhůru, asi něco jako úsměv idiota.

continuity Závažnost situace nijak nerozporuju, ale nevyžívám se v těch katastrofickejch vizích. To by se mi muselo hlavou honit i to, že tu třeba už příští rok bude tolik chudejch a hladovejch, že z toho v historii vždycky vzešel průšvih, co za sebou nechal ne tísíce, ale miliony mrtvol.

Ne, prostě věřím, že křivka se oploští, ale nevěřím, že je tu někdo, kdo dokáže vymyslet a  představit nějakej dlouhodobě udržitelnej plán. Nebo možná existuje, ale tyhle strašidla kolem si prosazujou jen svý privátní plány, za pomoci červenejch svetrů, který už nemaj podporu skoro nikoho...

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 13. října 2020 23:17

Čerstvá zkušenost se  zavírací dobou hospod:  v 20:30 vycházím z kanceláře v 1. patře, scházím  do přízemí, zcela nezvykle na tu dobu a místo slyším živej hovor. No, procházím kolem skupiny cca 15 lidí se sklínkama a kelímkama  v rukách, alkoholový odér included, kteří se sem, na chodbu,  pravděpodobně coby štamgasti uchýlili z hospody v přízemí, která má normálně pro veřejnost vchod  z ulice, z chodby domu je běžně přístup jen pro personál.