Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:40

Já mám k rouškami ve školách postoj, že pokud nám pomůžou k prezenční výuce o neco déle, tak super. Tělocviky bych zrušila rovnou. Protože žádné jiné rozumné opatření si příliš představit neumím.

Btw: sedím uz druhy den v respirátorů a jde to. U nás v budově se na chodbách a veřejných prostorech roušky normálně nosí, beru si ji i v kanclu, když mám schůzku s někým cizím.  

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:44

continuity já třeba nemám na to, abych kupovala celé rodině respirátor na každý den. našité roušky i jednorázovky peru. ale hlavně si myslím, že to není zdravé a že to nemá pro děti smysl, když se stejně setkávají ve velkém mimo třídu a při činnostech, kde je riziko daleko větší

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:48

continuity Já si teda myslím, že nejhorší to bude pro učitele. Protože sedět v roušce v kanclu proti v roušce učit/přednášet je sakra rozdíl. A taky by měli učitelům dát jednorázové roušky, protože aby si z domova nosili látkové, v průběhu dne měnili a po večerech prali mi přijde šílený.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:51

nonemy perete jednorázové roušky? Jinak souhlasím, že ty jednorázové pomůcky jsou drahé, navíc tím vzniká šílené množství odpadu.

Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:51

nonemy a jaký smysluplný řešení teda navrhuješ? snad ne roušky ze záclony proboha.... celej svět nic jinýho/lepšího než roušky momentálně nemá... nebo jo?

Online ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 14:53

Liesel Tak hlavně z toho není moc cesta ven. Zase se budou muset do těch škol někdy vrátit. Mně by vážně zajímalo, co jsme tu udělali tak jinak, než v okolních státech, že se to tu rozlezlo. Že by stačila jedna blbá vláda? 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:00

RoSa já? já navrhuji pořádně testovat a trasovat a nesrat na to. řešením nejsou roušky ve třídách. nevím o tom, že by bylo dokázané, že by roušky skutečně významně pomáhaly. ale sama jsem ochotná nařízení respektovat a každý den se v ní dusím 2 hodiny v mhd, ale pro své dítě toto nechci, protože to nedává smysl. jak jsem psala, kdyby to smysl mělo, tak se s tím člověk smíří, ale já se bojím, že to bude mít do budoucna spíš negativní dopad. jak zdravotní, určitě není zdravé dýchat své bakterie znovu, sama vím, jak rouška na konci dne smrdí, ale i další dopady. v roušce nejde tolik rozumět, nejde vidět, jak se člověk tváří, a jsou děti, které mají jiné problémy, např. spolužák má naslouchátko a pomáhá mu odezírání, další je astmatik. proč mají doplácet děti na neschopnost vlády?

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:07

nonemy testování ale nepomůže samo o sobě. Možná zabrání nejhoršímu, ale bez podpůrných opatření ani to ne. Testování je extrémně důležité pro rozhodovani třeba o té karanténě.

Druhá věc je, že se s daty téměř vůbec nepracuje. Alespoň mi to tak nepřipadá. 

Roušky pomáhají, jsou na to studie. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:09

continuity myslím, ze to zrušení tělocviku by mělo v případě děti větší efekt, než roušky ve třídách

Offline baltik
Avatar
4461 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:09

Na jare jsme se meli chovat k rouskam jako k infekcnimu materialu, chytat jen za snurky, hned zavrit do pytliku a ted si je treba deti nekolikrat za den nasadi a sundaji, mezitim je maji v kapsach, to uz ten smysl asi trosku ztraci ne? 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:11

INCOM1 ano, jednorázové peru. Dýchá se mi v nich o něco lépe, než v bavlněné, ale nedoplatila bych se

Online andulka01
Avatar
10788 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:18

ionicera Tak rozlezlo... Je to vir a bude tu. V jinejch zemích měli rozlezlo na jaře.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:21

miuu mě ten rozhovor teda dost pobavil. Zajímalo by mě třeba, kde paní primářka bere jistotu, že to zvládne i za měsíc. Protože, jenom když vezmu, že 5% nakažených skončí na jipce, tak za pár týdnů tam muze mít ne 20 pacientů celkem, ale celostatne tak 100 novych pacientů denně. 

I kdyby to byla polovina, je to strašně moc a ono to bude spíš víc, protože právě méně testujeme a furt to roste. 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:21

nonemy Já souhlasím. Nevidím v rouškách smysl ve třídě u dětí, když vyjdou ven a sednou si vedle sebe na lavičku v parku. Já v ní dělám 8 hodin, je to strašné. Musím v ní neustále mluvit, spíš řvát, protože minimálně polovina lidí je hluchých. Ještě jsme pořád v pohybu a několikrát denně se mi udělá opravdu na omdlení, kolegyně už i omdlela. Večer mě bolí hlava, škrabe mě v krku a víceméně celou dobu s rouškou kašlu. Takových hašlerek jsem v životě neměla. I ve zdravotnictví ji používáme tak, jak se nemá. Sundáváme, nandáváme, máme delší dobu a nedělám si iluze, že s ní vůbec někdo zachází jak se má. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:24

Renusatko přesně

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:34

999 přednášející roušku mít nemusí. Tedy podle předposledních pravidel v nich byla i výjimka, která mně extra zaujala: pokud se potřebuješ v mhd najíst nebo napít, můžes si roušku sundat

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:37

Mohučanka Je to celý na palici... Takže na VŠ nemusí a na SŠ musí? 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:37
Online andulka01
Avatar
10788 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 15:38

Mohučanka Třeba v dálkových spojích se člověk asi napít potřebuje, dovedu si představit cukrovkáře v mhd, tak aby je ostatní nelynčovali. Nicméně to bohužel zahrnuje i tetinu co v tramvaji vybalí vysočinu a housku.