Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:13

Kan 

Úplně mi tam chybí ten holoubek se svěšenou hlavičkou

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:15

Kan ale vypadá tedy impozantně. No na křtiny

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 10:21

Tak z diskuze (aj) jsem pochopila, že je to dort na křtiny o Velikonocích pro dítě a je to poselství otevřeného hrobu a vzkříšení. Nicméně se tam pořád zmiňuje fakt, že Gypsophila je toxická a na dort nepatří.

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 28. března 2024 11:42

viktorka_od splavu Albatros je přizdisráč.

Offline barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 28. března 2024 12:31

viktorka_od splavu 

To je autocenzura Kdyby šlo o cenzuru, musel by to nařídit stát/státní aparát.

Jsou to hovada, každej ví že trans je teď in a přemejšlí o tom i mládež, která by po tom před dvaceti lety ani nevzdechla. Takže nějaká příručka z druhý strany pohledu by byla velmi potřebná.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 28. března 2024 13:54

barbucha Knihu jsem cetla, je vyborna. Nijak nezpochybnuje existenci trans lidi, ale poukazuje na to, ze v posledni dobe se to mezi mladezi, zejmena mezi divkami, siri jako modni vystrelek - a poskytuje spoustu materialu, ze ktereho si ctenar muze vyvodit vlastni zavery. 

Autorce fandim. Sepsala to, co vidim v praci denne. 

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 28. března 2024 13:54
Offline barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 29. března 2024 12:04
Reakce na MP Marge:

 ze v posledni dobe se to mezi mladezi, zejmena mezi divkami, siri jako modni vystrelek

​Přesně to si myslím taky. Není možný, aby se najednou v populaci vyskytlo desetkrát (stokrát...) víc trans lidí než v těch minulých generacích. Vždycky to byla výjimka.

(i přes to, jak někdo může namítnout, že se to dřív tajilo)

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:55
Reakce na barbucha:

​Přesně to si myslím taky. Není možný, aby se najednou v populaci vyskytlo desetkrát (stokrát...) víc trans lidí než v těch minulých generacích. Vždycky to byla výjimka.

(i přes to, jak někdo může namítnout, že se to dřív tajilo)

​taky si to myslím

Online Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:57
Reakce na barbucha:

​Přesně to si myslím taky. Není možný, aby se najednou v populaci vyskytlo desetkrát (stokrát...) víc trans lidí než v těch minulých generacích. Vždycky to byla výjimka.

(i přes to, jak někdo může namítnout, že se to dřív tajilo)

​Ono se pořád pracuje s tvrzením, že kdo odlišný je, prostě to ví. Jenže takhle jistě to fungovalo ve světě, který měl jasně dané hranice, fungovala tam nějaká norma. Dneska mají mladí mnohdy pocit, že musí sami sebe od základů "vymyslet", vybrat si z neomezeného katalogu identit. Pak jsou zmatení. Protože v pubertě se s nimi zkrátka dějí věci, kterým nerozumí, tělo se mění tak zásadně, že s ním v jednu chvíli nemusí být ztotožnění - prostě se dívají do zrcadla a vidí někoho cizího. Pak je lákavé říct si aha, tak to mám asi špatné tělo. Omyl.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:02

barbucha Tak hlavne ja mluvila s detmi, ktere mi to otevrene priznaly. Vzpominam si treba na divenku v predchozi praci, ktera se na prijmu objevovala celkem pravidelne kvuli depresi a stavum uzkostlivosti.  Mela me rada, a kdyz jsem mela cas, tak jsem se zdrzela ve vysetrovacim pokoji a pokecaly jsme. Tak se ji jednou ptam, hele, co to, ze najednou "gender fluid" a "pansexual", vzdyt uz te vysetruju po ctvrte a vzdycky jsi uvadela "female" a "straight"? A ona se tak uculila a povida, to vite, Miss M, ted uz jsem na stredni skole a tam to nejde, aby byl clovek cisgender a straight, to bych se pred spoluzaky znemoznila a vsichni by si mysleli, ze jsem staromodni a nudna!

To je potom tezke

Nebo minuly tyden v soucasne praci: Kluk jako hora, svaly, knirek, predpisove ostrihany na vojaka, ale pry je "transgender" a vyzaduje, aby se mu rikalo Isabella a pouzivala zenska zejmena. No dobre. Mame prvni sezeni, prijde na to rec, a vyjde najevo, ze on chudak vubec nevi, co "transgender" znamena

Kdyz si nekdy v jedenacti uvedomil, ze se mu libi kluci, tak z toho usoudil, ze tedy logicky musi byt holka. Mocne povzbuzovan maminkou-lesbickou a liberalni skolni socialni pracovnici se tedy prohlasil za Isabellu, ale sest let se citil provinile kvuli tomu, ze nechce zmenit styl oblekani a oholit se. Nikdo si nedal praci se s nim posadit a  promluvit si s nim o tom, jak to doopravdy citi. U nas v nemocnici stacilo pul hodiny l tomu, aby si uvedomil, ze to s tou zenskou identitou nebude tak horke.

To nevymyslis! Ale kdyz ja nekde na konferenci reknu, ze podobne zkusenosti s klienty jsou duvodem, proc se zasazuju o to, aby se s operacemi a hormonalni terapii cekalo aspon do tech osmnacti, kdyz ne dele, tak zacnou vsichni jecet "transphobia!" a dopadnu jako J.K. Rowling

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:19
Offline barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:06

Jitka77 

Jo, v pubertě je člověk značně zmatenej ze všeho, a fyzický i duševní změny jsou takový, že je těžký se s nima vypořádat nějak jednoduše. A na to sázej ty nejrůznější chytráci, co propagujou ty veškerý trans věci - protože si z toho udělali živnost. Bičem bych je hnala.

MP Marge 

To je strašný. Co si tak pamatuju, tak homosexuální zkušenost z období puberty má kdekdo, obojího pohlaví, to přece k tomu hledání (sebe sama) patří... ale ještě to neznamená že je ten dotyčnej lesba/gay, natož snad trans. 

Už jsem psala, že jak zřítelnice slavila poslední narozeniny, tak mezi těma dejme tomu patnácti spolužákama přišla jak holka co si myslí že kluk, i kluk co je přesvědčenej že je holka. Podle toho byli i nastajlovaný. Nic proti nim, oba byli moc milí a určitě ani žádný blbci... ale tak vysoký procento těch skutečnejch trans prostě v populaci není. Kam by lidstvo přišlo, kdyby to tak skutečně bylo? A může za to ta aktuální "móda"... plus, jak píšeš, i nebezpečí osočení z transfobie a následný problémy. Chudáci ty děti, co se z toho nedostanou, zkazej si život i zdraví.

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:35

Myslím,že větší procento trans je momentální moda. Už není,jak zaujmout, značkový hadry,auta,cestování má kdekdo, tak čím na IG zaujme....orientace dnes už není tabu, ze 4% se stalo tak 40....tak budu trans,dokud je to in.

Ti co jsou skutečně, tak jsou chudáci a mají to teď snad ještě těžší. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 30. března 2024 14:30

Ja teda nechapu, jak to muze byt moda, vzdyt to musi byt neprijemne, to porad vysvetlovat, porad nekoho opravovat, jak me ma oslovovat, ne?

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:09

baltik Naopak. Dle mych zkusenosti se v tom nekteri jedinci vylozene vyzivaji. Opravuji radi; nekteri jsou i radi konfrotacni a vylozene cihaji na prilezitost jak nekoho zepsout, ze je "culturally insensitive" nebo "transphobic", pripadne "fascist". Dostava se jim tak nejen pozornosti, po ktere touzi, ale hlavne pocity prevahy a sily. Coz je pochopitelne, protoze leckde te za neochotu se prizpusobit nebo vyjadreni jakehokoliv nazoru, ktery neni 100% nadseni a tleskani vsemu, co transgender activists vymysli, vyhodi z prace.

Je to jev, se kterym se setkavam nejen u pacientu, kde je to aspon castecne pochopitelne, ale (bohuzel) i u kolegu. U nas v praci nastesti nic takoveho nemame, ale je to jeden z duvodu,  proc jsem prestala jezdit na konference.

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:14

baltik přesně...vzbudí zájem. A mluvit o sobě je pro někoho slast.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:19

baltik A detem to neni neprijemne, protoze svou "transgender identity" nosi hrde jako stit a svadeji na ni vsechny sve problemy. Nevychazis s rodici? No jiste, jak bys mohl, jsou to transfobove! (Na Internetu existuji cela fora, kde se mladez vzajemne ujistuje, ze jejich heterosexualni cisgender rodice jim nemaji pravo neco narizovat nebo zakazovat.) Problemy ve skole? Ano, ucitele i spoluzaci te sikanuji, protoze jsi transgender. A tak dale... V byvale praci jsem casto musela pacienty zdvorile pozadat, aby konecne prestali recnit na tema "moje genderova identita",  protoze se ve vysetreni musime posunout dal. 

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:35

stes Kolega je gay a nadává na ten humbuk kolem, nechce manželství a už vůbec ne nějaký adopce a ty pochody, kdy se v tom angažujou hetero jedinci jsou prý úplně na palici.