Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 22. února 2021 18:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Mirka andulka01 no nevim, Brixen ty doby si představuju jako vymrzlou díru, kde nebylo půl roku spojení se světem, či?

​Nemyslím si... bylo to taky biskupský sídlo! To nebyla díra bez spojení. Navíc za Havlíčkem mohla přijet manželka s dcerou, bral pořád normální úřednickej plat... mohli si pronajmout dům... a na tom horským vzduchu byl prakticky v lázních.

S vyhnanstvím na Sibiři co bylo zvykem v Rusku, se to naprosto nedá srovnat.

A jo, nám o Boženě (nakonec i Havlíčkovi) vyprávěla už naše zlatá češtinářka na základce, a servítky si věru nebrala. Takže jsme zvlášť Němcovou četli ochotně

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:20
Reakce na Ounz:

Aranel jako, lidi si opravdu myslí, že souložení je něco deklasujícího? Já to neviděla, ale ten komentář, co cituješ je děsně pitomej  (chápu, že to cituješ abyses tomu vysmála a není to tvůj názor, jen navazuju)

Opravdu Boženin sexuální život snižuje případný kvality jejího díla? 

​evidentne mysli, vidno i zde

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:24

jinx fakt? a z čeho tak usuzuješ?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:27

viktorka_od splavu z toho, ze jsem si ty posty precetla. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:34

Tak ona spousta těch spisovatelů a básníků byla ověnčena takovou gloriolou, jako by to nebyli vůbec normální lidi. A přitom byli a řekla bych, že běžný lid ve vztahových (a i sexuálních) věcech na ně zdaleka neměl. Bydlím v domě, kam kdysi v létě za majitelem, malířem, jezdili Čapci, chodíval sem Těsnohlídek, S.K. Neumann (který nesměl tou dobou do Brna, kzvůli pijatykám a tak dále), Pujmanová a další... a děly se tu prý sakra věci. Bohužel fotky, co tu byly, předchozí majitelka spálila, takže nemáme žádné doklady, jen ústní podání. Takže jestli si někdo myslí, že všichni jako jeden muž (a žena) byli vzorem ctností, hodně se plete.

Nakonec, byli to lidi, že jo. Navíc většinou citliví, citově založení, vznětliví... A uměli si jít za svým, řekla bych.

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:39

jinx mě vždycky překvapí ty různý odsudky a předsudky.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:47

Ounz to vis, do vetru a neprakticka, zadne servitky, prima, jak si kazdy rad udela nazor :) 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:53

jinx promiskuitu narozdíl od souložení za deklasující považuju, to je pravda, a jistě v tom nejsem sama. ovšem v Ounz postu jsem četla to druhé, jestli myslela to první, pak teda ok, máš pravdu.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:56

viktorka_od splavu ty jsi taky promiskuita, se mi zda :D

Online Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 22. února 2021 20:00

jinx přesně

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 22. února 2021 22:10

Mne na tom csfd překvapilo, kolik lidí vyjadřovalo nenávist vůči A. Geislerové. Že je ošklivá a nedovzdělaná (= hloupá). Mně se teda líbí a myslím si, že ač nemá formální vzdělání, že je inteligentní a má přehled.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 22. února 2021 23:03

Fiction ty jo, tak to by mě vůbec nenapadlo hodnotit, jestli je či není vzdělaná - navíc je mi to dost jedno, ale mně se strašně líbí, připadá mi opravdu moc hezká, odjakživa, a stárne taky hezky

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 22. února 2021 23:39

Fiction viktorka_od splavu Ja ji moc nemusim jako herecku. Zajimava je urcite, predvadet hadry by klidne mohla bez ohledu na vek, ale ve filmu se mi libila snad jen v Requiem pro panenku a to uz je hodne davno. A Bozenu jsem nevidela, tak tam nevim. 

Offline Sedmá z devíti
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2021 00:28

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. února 2021 07:35

jinx a pak jsme tady ještě my, kteří Boženu neřeší a to, jestli byla do větru nebo nerada uklizela, za nic odsouzenihodného nepovažují

Me fakt překvapila ta vlna pruderni nevole, která se v reakci na seriál zvedla. 

Nechápu, komu a proč mohly vadit sexuální scény. Však to byla ženská. Živá a živoucí. 

Jediné, jak jsem psala už před časem, Božena je prostě národní symbol a národní symboly přece nesoulozi. 

A líbily se mi obě herečky. Obě perfektně vystihl životní období a stav, v jakém Božena byla. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2021 07:59

mirajo Ja ji a Vilhelmovou taky dvakrat nemusim, navic jsou snad v kazdem filmu a uz me to dost otravuje. Bozenu jsem nevidela, ani jsem nechtela. Jako autorka me uplne minula, Babicka byla ve skole desne utrpeni, fakt nejhorsi povinna cetba spolu s Robinsonem. Co delala autorka v osobnim zivote me taky nezajimalo, to naopak uryvky z pikantnich listu Machy nam tridni predcital. Ale po zdejsi diskusi jsem strasne zvedava a snad si to pustim! Takova vasniva debata

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. února 2021 07:59

Dadoo ja treba ani nepobiram tu formulaci, ze byla do vetru. To zacina kde? kolik tech partneru/milencu musi byt, aby to foukalo? a rozhoduje o tom kdo? ty, co konecne douklizely a nemaji zrovna co delat? :) 

herecky dobre obe, taky se mi libily

Online notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 23. února 2021 08:37

jinx Mně ještě na tom přijde vtipný, jak ti bijci za mravnost berou seriál, který ani nemá ambice dokumentu, za přesné zobrazení života Němcové a podle televizních scen soudí

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. února 2021 08:40

notna jj, presne. 

Dalsi omfg je diskuse na idnes pod clankem o zmene skutkove podstaty tc znasilneni. No jeden JUDr. ohanejici se zdravym rozumem vedle druheho. (smajlik ma premieru, ale kde, kdyz ne tady)

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 23. února 2021 09:05

jinx copak, zensky si za to uz zase muzou samy?