Vtipy

20. zaří 2014 15:04
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 24. června 2020 16:20

Kokoska Hééj, Jasmínu máme v rodině a je to hezký jméno a perlička je, že tehdy s nima v porodnici byla i novorozená holčička, pojmenovaná Jasmín, přímo jako ten keř. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 24. června 2020 16:22

Barucha znám - je to staré hebrejské jméno, nositel je cizinec.

Adama narozeného na Štědrý den znám taky, tam nešlo o pomstu, jeho matka si to vůbec neuvědomila.

Adolfa znám taky. Jestli jsem si vzpomněla na Hitlera, když mně ho představovali už nevím, stejně je to jedno, jak toho člověka znám už delší dobu, tak žádné takové asociace už nemám.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 24. června 2020 17:27

Isca já nevím, nějak se mi to nezdá. Ale asi taky zvyk, no. A s jejich příjmením teda už vůbec. Ale jak jsem psala, je to na nich, já do toho moc zasahovat nechci. 

Offline Zuzuli
Avatar
2154 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:24

Ja teda u dcery datum jejiho svatku zjistovala, az kdyz ji byly asi dva tydny a zase to uspesne zapomnela. Jmeno pro holku bylo snadne, jeste jsem ani nebyla tehotna, kdyz jsme si s muzem pri nejake prilezitosti, kterou uz si vubec nevybavim, rekli, ze se nam tohle jmeno libi a uz pak v tehotenstvi zadne jine neresili, proste bylo rozhodnuto. S klucicim to bylo horsi, protoze pohlavi bylo diky poloze plodu az do porodu nezname, vybirali jsme i to. Jeste hodinu pred planovanym cisarem jsme se kvuli nemu dohadovali :) moct si kluka pojmenovat jakkoliv nezavisle na muzi, tak mam Kajetana nebo Medarda, drzeli jsme se ale tradicnejsich jmen, ale treba mi to projde pokud bude nejake priste

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:24

Učila jsem Samuela. Měl dva bratry, Rubena a Izmaela. Ovšem maminka byla farářka. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:26

Dadoo Evangelíci davaj prave ty starozákonní jména často, mne se to moc líbí. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:39

Potrefenáhusa mne taky. Je to takové důstojné. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:46

Na Samuela moc ráda vzpomínám. Byl velice chytrý a měl to v hlavě hodně dobře srovnané. Hodně zajímavý kluk, byl neoficiální autoritou mezi žáky a vlastně i pro kantory. RespektovaI  ovšem jen toho, kdo u něj obstál. Taky byl trochu pruserar. Nebo spíš ne pruserar, ale byl sebevědomý a přesvědčivý. A své průsery, ovšem nijak tragické, dokázal velmi dobře vysvětlit a obhájit. 

Takové žáky mám ráda. 

Dnes je z něj duchovní. Nedivím se. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:46

Dadoo Ruben je hezky jmeno!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:50

711990 Dost používaný v Arménii

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 18:52

Dadoo Samuelů je teď jako hub po dešti, už to nebude jen doména evangelíků.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:56

Zuzuli No, třeba muž chtěl Žibřida nebo Heroda. Naštěstí v tomto ustoupil.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 18:57

Pinot Noir Tak oslavy s pronajímáním sálů, atd. u nás nejedou, většinou jde o vypuštění dětí na zahradu.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:00

Debaty o jménech, to je prostě evergreen  Znám jednoho staršího Adolfa, podle mě se narodil v poválečné době, to mi přišlo vždycky kapku zvláštní. Syn má takový zastaralý jméno, ale v podstatě velmi normální. Pamatuju se, když jsem ho říkala před porodem kamarádkám, tak se svorně rozesmály, jakože vtip. Asi je smích přešel, když jsme ho tak opravdu pojmenovali... Ne že bychom chtěli být originální. Když byl syn malej, tak mám pocit, že půlka chlapečků byli Vojta a druhá Matyáš, vždycky jich bylo na hřišti několik. Ale to byl asi fakt jen dojem, teď mi přijde, že je to celkem pestré, některá jména jsou ovšem častější, to je jasný

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:01

brrr Žibřid byl favorit i mého muže

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:02

Já znám jednu Divišku a jednoho Boreše. Rodiče chtěli staročeská jména. A když člověk začne studovat ty původy, tak zjistí, že těch echt českých vlastně moc není. 

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:05

brrr moonlight Žibřid je nase pracovni jmeno ditete  Ale jmenovat se bude urcite nejak jinak

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:05

moonlight No já to sem do těch debat píšu pravidelně pokazdy, já mám jméno dost obvyklý, ve škole jsme bejvaly ve tride tak dvě, a aktuálně snad ani žádnou svoji jmenovkyni neznám ... vono se to stejně vzdycky pak tak nějak rozprostre...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:09

Myrtila My jsem měli pracovní Hugo a Berta. Žibřidem mě muž víceméně jenom strašil. Snažil se, abych si ho oblíbila, ale marně

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 24. června 2020 19:10

Potrefenáhusa já jsem svou jmenovkyni vrstevníci potkala až jako dospělá, přitom žádný neobvyklý jméno. A současně žádnou malinkou neznám, jen nedávno jednu na hřišti jsme potkali. Úplně mi to udělalo radost, mezi Eliškama a Emičkama :)