Vtipy

20. zaří 2014 15:04
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:07

Len právě vůbec, ale naši se báli, že bude. Dárek od rodičů jsem dostávala den, dva předem, od babiček samozřejmě pak na vánoční návštěvě.  Teď vždycky dostanu něco z vánočního seznamu k svátku. U nás se ty svátky moc nedrží, jedna sestra má svátek na máminy narozeniny, což si naši uvědomili, až když ho poprvé slavila. Druhá ho má pár dní od mámy narozenin. Nakonec je to praktické, oslaví se to všechno naráz.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:09

Len ja se jmenuju jako moje mama a je to prave hrozne prakticky prave kvuli ty poste!

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:13

711990 

To už mi říkalo víc lidí, ale... No zrovna včera jsme se na to téma s mamkou bavily, a prý zrovna přišel dopis od zdravotní pojišťovny, ze kterýho ale vůbec nevyplývá, která z nich se má dostavit. Úplně mi stačí, když na rodinných oslavách slyším na jméno tety (ano, rodiče byli děsně originální a pojmenovali nás po matce a její sestře). A to si prosím nestěžuju, mně se moje jméno fakt líbí.:)

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:13

Evaeva Já znám Adama, co je na narozený na Štědrý den. Pomsta rodičů

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:16

Len tak to asi jo no. U nas sme to vyresily tim, ze mamka ma titul a ja ne(k jeji nelibosti teda)

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:16
Reakce na Evaeva:

Potrefenáhusa ono to vadí asi spíš dětem. Kdyby měla svátek třeba v červnu, tak může mít tu velkou dětskou oslavu tehdy. V dospělosti je to fakt jedno.

​Já nehodlám dělat velké oslavy dětem ani k narozeninám, natož k svátku. Kdy má které jméno svátek je naprostá podružnost. (Jsem taky Eva a naopak mi přišlo, že jsem z toho spíš těžila, protože kdy mám svátek, ví naprosto každý a dost lidí mělo za to, že tím musím hrozně trpět a tak jsem něco dostala i od příbuzných, se kterými jsme si dárky normálně nedávali. Na svátek Helenky, Alenky, Honzíka a dalších dětí v široké rodině si nikdo nevzpomněl

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:17

Jedno dítko známých se jmenuje Arnošt a to je takové....

Jimik Len My jsme měli problém shodnout se na klučičím jméně už při prvním dítku a nakonec máme kluky dva. U druhého se v porodnici ptali, jestli víme na sto procent, že to bude holka, když jsme klučičí jméno nevyplnili. Tak jsme tam rychle nějaké práskli.

A mimochodem jméno prvního byl v zásadě mužův nápad (chtěl podobné, ale těch je aktuálně spousta) a trvalo mi, než jsem si zvykla. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, i to druhé v porodnici si nakonec prosadil on. Já chtěla Vojtěcha nebo Antonína.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:18

A asi nic nepřebije Merlina (potkali jsme ho několik let nazad ve vlaku).

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:21

brrr všechno je relativní. Znám Arnošta od dětství a připadá mi to jako úplně moru jméno, vždycky se divím, kolika lidem se zdá divné. Takže pokud budou mít děti už ve školce kamaráda Merlina, nebude jim to divné vůbec.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:23

Len  muz ted nedavno naklapal na vyzvu do banky a koukali na nej co tam dela.. po chvili vyslo najevo, ze cekali mladyho. no, dobre mu tak!

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:24

Pinot Noir Já znám totiž jinak Arnošty samé dědky nebo Blažeje z Nemocnice. Ale jo, je to hrozně relativní. Na Ervina si taky musí člověk zvyknout (jednoho znám a nemyslím Kische).

Offline Len
Avatar
2205 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:25

Pinot Noir 

Taky nejsem přízivce velkých oslav, ale bylo by mi líto, kdyby můj svátek třeba úplně zaniknul v jiný události (stačí mi popřát a malá kytka, ale musí to bejt). To je ale dobrej náhled, na Evu si vlastně vzpomene každej.:)

brrr 

Tak to je vtipný. Proto já beru výběr obou jmen dost vážně, genetický testy mi nedělali a tak je pro mě definitivně o pohlaví jasno až po porodu, vím svý.:D Vojtěch i Antonín jsou super, A. byl v úzkým výběru a Vojtěcha máme v nejbližší rodině, takže jsme to vyloučili. Já chci už roky Jáchyma, a pro muže je to "hnusný německý jméno". Smajlík zvedající oči ke stropu tu asi není, že?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:30

Pinot Noir no jo, ale co když si kluci tu oslavu budou přát? Nemyslím, že tam musí být klaun a skákací hrad, ale pozvat pár kamarádů na dort? Syn se teda zatím jeví stejný asociál jako já, takže u něj to asi nehrozí, ale když to bude jeho přání, dětská oslava bude. Jaký bude ten druhý, to se teprve uvidí.

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:39
Reakce na Evaeva:

Jimik výběr jména, v našem případě klučičího, byl snad nejtěžší z celého těhotenství včetně porodu:) A to ty kluky máme dva.

​No, u nás se to taky zatím jeví jako nejtěžší moment, ale porod mě ještě čeká, tak třeba to pak prehodnotím

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:39
Reakce na Evaeva:

Jimik výběr jména, v našem případě klučičího, byl snad nejtěžší z celého těhotenství včetně porodu:) A to ty kluky máme dva.

​No, u nás se to taky zatím jeví jako nejtěžší moment, ale porod mě ještě čeká, tak třeba to pak prehodnotím

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:40

Evaeva Priznam se, ze mi přijde kapku ujety vymejslet jméno vzhledem k nějaký (hypoteticky) dětský oslavě 

Online notna
Avatar
6531 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:46

Albert se mi moc líbí. Znám jednoho a říká se mu Bert nebo Bery. Vždycky mě přakvapí spojení s obchodem. Ač ho samozřejmě znám, samotnou mě to nenapadne.

A mně se líbí spousta jmen, pro mě je nepochopitelný nenajít žádné, které bych chtěla dát dítěti. Já mám spíš opačný problém. Jmen moc, málo dětí

Online notna
Avatar
6531 příspěvků moje polička 24. června 2020 12:00

Narozeniny mám velmi těsně před Vánoci a žádné trauma z toho nemám. Vždycky se u nás rodinná oslava a později i oslava s kamarády koná víkend před Vánoci. Dort, dárky a všechno ostatní jako narozeniny koholiv jiného v rodině. Svátek mám hodně měsíců daleko, ale ten se u nás neslaví, jen kytka a pusa.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 12:28

Potrefenáhusa taky jsem ho podle toho nevybírala, ale souvisí to s tou vzdáleností od narozenin. 

Offline moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 24. června 2020 12:36

K těm jmenovcum: já nemám úplně častý křestní jméno a tak nejsem zvyklá, že se někdo jmenuje stejně, ovšem jak na potvoru sousedka ob barák. Ted o víkendu jsme měli v ulici sousedskou party, kterou svolala právě ta moje jmenovkyne a protože byla organizátorka, furt na ni někdo volal. Náročný to bylo! :)