Vtipy

20. zaří 2014 15:04
Offline 711990
Avatar
17088 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:18

Jimik no, drzim palce at vyberete neco co se vam bude libit:) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:34

Jimik výběr jména, v našem případě klučičího, byl snad nejtěžší z celého těhotenství včetně porodu:) A to ty kluky máme dva.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:35

711990 přesně. Oba syny oslovujeme tak, jak by mě v životě nenapadlo. Kdyby to někdo použil před tím, ťukala bych si na čelo.

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:36

Jimik 

Jsme na tom podobně, já teda mám v zásobě x krásných jmen, ale vždycky je něco proti - buď manžel, nebo hrozí narozeniny a svátek najednou, nebo očekávám narození tisíců miminek stejnýho jména. Myslela jsem si, jak budem jména pro holku přehazovat vidlema, a zatím nemáme žádný. Pro kluka máme právě jedno, na kterým jsme se shodli a jsem za něj ráda. Nakonec píchnu prstem do kalendáře a pokud to nebude Otýlie, jdem do toho (anebo muž vyměkne:D). Taky jsem doteď netušila, s kolika jmény mám negativní asociaci.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:40

Len my jsme nakonec na blízkost svátku a narozenin museli rezignovat. Oba kluci mají oboje na podzim, vše v rozmezí 2 měsíců. Muž vetoval skoro vše, včetně mého vysněného Mikuláše, ale sám navrhl přesně jedno jméno;)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:41

Evaeva a to svoje, ne? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:43

Jinak mne svátek a narozeniny blizko sebe přijdou úplně fuk, ale to je asi tim, ze u nás se k svatku dava tak max kytka a popřeje se? 
narozeniny tejden po Vánocích byly horsi, ale ty jsem si vybrala sama 

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:53

Evaeva 

Taky ten svátek blízko to beru jako nejmenší překážku. Muž má narozeniny a svátek hodně blízko po sobě a nijak mu to nevadí, ale u dětí jsem se tomu chtěla vyhnout, hlavně protože brzy nato budou i Vánoce. Rozmezí dvou měsíců je podle mě úplně OK, u nás to bude spíš v rámci týdnů (podle toho, kdy se vetřelec uráčí vydat na svět). Mikuláš je krásný jméno!

Jedno jméno je skoro luxus, mně manžel navrhl akorát jedno u kluka, na kterým jsme se naštěstí shodli, a holky nic. Ani ťuk. Dvě z mých rel. oblíbených ocenil, že cituju "xy není tak hrozná". Miláček.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:54

Potrefenáhusa ne, zrovna na tom, že děti se po nikom z rodiny jmenovat nebudou, jsme se shodli hned. Ani jeden ze synů to jím navržené jméno nedostal.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:55

Len já myslela, že ty čtyři události jsou v rozmezí 2 měsíců. Každý má svátek pár týdnů okolo narozenin.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:56
Reakce na Len:

Dvě z mých rel. oblíbených ocenil, že cituju "xy není tak hrozná". Miláček.

​toho se drz! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:57

Potrefenáhusa přesně. Já jsem Eva a nikdy mi to nevadilo, ale rodiče z toho prý měli strach. Narozeniny mám na svátek mého muže:) Ale znám Adama, co se okolo Vánoc i narodil, a to už mi teda přijde moc.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 10:58

Můj táta říká, že nakonec si zvykneš na jakékoliv jméno

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:58

Potrefenáhusa 

Na tohle jsem zas alergická já, takový to dědění jmen po rodičích, pak jsou 4 generace stejných jmen a je v tom hroznej bordel. Navíc to podle mě jsou málokdy hezký jména, ale holt musí bejt protože se vždycky dělalo jako vždycky! Sestra má jméno po matce (i když se jmenujou moc hezky) a je to hrozně nepraktický, hlavně když přijde pošta.

Naopak je mi ale moc sympatický pojmenovat dítě po prarodičích nebo dál v rodině, to zrovna u holky zvažuju, ale i tak to není úplně ideální, takže budu asi vymýšlet až v porodnici.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 24. června 2020 10:58

Evaeva Já Evu, co je na stedrej den. Ale nějak mi to nepřijde 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:00

Potrefenáhusa ono to vadí asi spíš dětem. Kdyby měla svátek třeba v červnu, tak může mít tu velkou dětskou oslavu tehdy. V dospělosti je to fakt jedno.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. června 2020 11:02

Len já se měla jmenovat po dědovi být kluk. Jsem ráda, že se tak nestalo, zrovna po něm bych jméno nést nechtěla.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:02

Evaeva vždycky si vzpomenu, jak jsem na prázdninách u babi četla její květy a podobné hrůzy a tam v rubrice čtenářská fotografie byla holčička sedící pod vánočním stromečkem, před sebou dort s jednou svíčkou a na něm polevou napsáno Evička. To jsem si říkala, že je to od rodičů moc hezké

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:02

Evaeva 

Jo tak, to tady právě hrozí taky. No, předpokládám, že se opravdu jmenuješ Eva... Nevadilo ti to v dětství? To je totiž jeden z kandidátů (a moje milovaná babička). Ale asi bych z toho pak udělala nějakej rituál na štědrej den a mohlo by to být vlastně fajn.

Edit: přečetla jsem si to až teď:)

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 24. června 2020 11:06

Len Kamarádka měla matku slídilku, která jí "omylem" otevírala poštu, když jsme byly v pubertě, však tam bylo její jméno, tak se spletla, však  strašně jsem ji litovala, že se jmenují stejně.