Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 10:28

Pinot Noir Chapu. Popisujes moje prvni a druhe tehotentsvi... :) 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 10:41

Tyy jo, jsem si rikala, ze uz se k alkoholu nevratim a budu uz navzdy abstinent, za ten rok a pul mi alkohol vubec nechybel, nedala jsem si ani dvojku nic, parkrat si tak lizla piva. Ted o vikendu jsem si dala u kamarada jedno pivo na schlazeni, protoze meli doma hroze horko a jako pomalu me to vystrelilo na mesic. Kdyz tu vsak ctu ty zkusenosti, tak se asi vratim ke svymy predsevzeti!:-D

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 10:47

Potrebuju trochu praktickou radu, jak vozit dite v zime v aute, jak to vobliknout a prakticky udelat, aby nejak neofouklo. Auto nemam v garazi, ale muzu ho mit nastartovany predem venku. Mala se mi do vajicka navlecena uz moc nevejde. Z domu do auta to mam par metru, pak ale treba k doktorovi flak jedu v tom vajicku na korbe a pak ji vozim na cviceni a po novem roce na plavani. Prave kvuli tomu cestovani v zime (na plavani to mame treba pres pul hodiny cesty) jsem se chtela na ty aktivity zrusit, ale je fakt spolecenska a doma sama se mnou spokojena teda neni:-D

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 10:55

Moje spotřeba alkoholu na mateřské naopak drasticky poklesla. Dvojku vína večer považuju za standard, ale přišla jsem o všechna posezení v hospodě, pravidelné degustace, pivní a vinnè festivaly, otevřené sklepy, návštěvy vinařství a výlety po minipivovarech. 

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 11:13

A moje spotřeba klesla taky, protože chlap je za ty dvě hodiny odpoledne, co má prcka na starost, tak utahanej, že už večer na víno nemá chuť a mně se samotný otvírat lahev nechce.

Offline Malenge
Avatar
4254 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 11:13

Karja To chce ozkoušet, ale nabalené dítě se stejně do sedaček velmi nedoporučuje, že to výrazně snižuje bezpečnost, syn už je větší, ale i tak ho v zimní bundě nevozím, má bundičku fleecovou, čepici, klidně i rukavice, když byl menší, nějaký teplejší overal a v autě, které mám taky venku, ale mám tam nezávislé topení, co můžu zapnout předem, vozím hodně teplou deku a tou pak ještě přikrývám, jen na volno přes pásy, aby to ničemu nebránilo, při prudkém brždění deka spadne. Ve vajíčku jsem tou dekou dítě celé (skoro) přikryla a běžela třeba na kontrolu k doktorce, když nebylo zbytí, jinak z vajíčka jsem vyndavala, nikdy jsem v tom syna nenechávala déle, než bylo nutné, fakt max. nějaké přeběhnutí do ordinace apod., žádné pochody po obchoďáku, jak často vídám, nechtěla jsem mu zmrvit záda a břišní svaly, takže jsem vozila vždy korbu a normálně ho z vajíčka vyndala, když bylo třeba dooblékla, nebo šoupla do fusaku v korbě a jelo se.

Offline Malenge
Avatar
4254 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 11:16

Já mám dnes ukrutnou chuť na svařák, za chvíli jdeme s kamarádkami a dětmi na oběd a je mi blbé si ho tam s břichem objednat, aby jako na mě nedělali  a fakt jako těhotná nechlastám, abyste si nemyslely, zatím jsem měla dvakrát decku, za 5 měsíců!

Online Pinot Noir
Avatar
24458 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 11:29

Malenge Tak je popros, ať projde varem, bude bez alkoholu.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 11:56

Malenge No jasne, to nedelam, to by me tatinek asi I vycinil, my ji nedavame ani doma do lehatka mimo krmeni, partner je v tomhle dost striktni. Ale korbicku tahat a sestavovat kocarek se mi nechce, kdyz se jedna fakt jen o par minut navic presunu do budovy.No asi to chce poradnou deku nebo ji pak prehodit fusakem a proste spolihat na to, ze se otuzi, doted jsem ji davala fusak jako vlozku a pak ho zapla, ale uz se tam dost macka.

A treba pristup k nasemu doktorovi je uplne pitomej, malokdy se da zaparkovat bliz jak 100 metru a neni tam bezbarierovej pristup(!!!), clovek se musi nejak dostat pres dvoje schody, fakt super kombinace.

Online dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 12:31

Gatita 

Úplně ti rozumím, kdybych měla dítě ve školce, asi by se mi taky nechtělo upadnout zpátky do režimu plíny,  kojení, noční vstávání... Jak se to aspoň trochu překryje, tak se to peklíčko jenom na čas zintenzívní a pak už budou jenom světlé zítřky, už teď se na ně těším.

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 12:33

brrr dakujem 

Online dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 13:20

Karja 

Ta polystyrenová sedačka sama o sobě teplo skvěle podrží, takže bych jen přehodila teplou dekou přes třeba na přejezd k doktorovi. Já to řešila tím fusakem, ale syn byl novorozenec a další rok už nebyl ve vajíčku.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 13:39

Karja A fusak do autosedačky nemáš nebo se malá do něj už nevejde? Ten by problém mohl vyřešit - v autě rozepnutý a ven zakuklit. Takový ten s oddělenýma nožičkama, obyčejné prodává třeba Emitex, určitě existují i nějaké luxusnější verze :)

Mrakoplas Já jsem chodila cvičit na Staré Město do Slunečnice, vystřídala jsem tam asi úplně všechno co šlo (jde zaplatit hodina jednotlivě) a nejvíc mě bavilo cvičení na míčích. Těhotenská jóga tam byla jen samé povalování ve tmě a prodýchávání a uvědomování si vlastního já a vnitřní rozmluvy s břichem, to jsem dala jen jednou. Ještě bylo hodně dobré cvičení na bolavá záda, ale pro mě už to bylo moc rychlý a náročný, dala jsem sotva tak 2/3 cviků.

DrowRanger a neuvažuješ teda o nějaké univerzální nosící vsadce a k tomu koupit obyčejnou softshellovou vestu? Bellyboo šije vsadky několika typů, můžeš si vybrat jaký zip nebo přikoupit různé adaptéry. (Případně třeba v ČR na fleru jsou prodejci, kterým pošleš fotku zipu nebo rovnou celou svou bundu a oni ti k tomu na míru ušijou vsadku a seženou odpovídající zipy nebo ho na té tvé bundě vymění.

Dvě hodiny po kopcích teda nesmírně obdivuju, to bych asi nedala. Nosila jsem syna fakt hodně, ale ve městě v nenáročném terénu, občas nějaké popovezení tramvají nebo odpočinek na lavičce. To se dáš po porodu parádně rychle zpátky do pořádku!

Nosící softshellové vesty dělá Jožánek: https://www.ekobroucek.cz/katalog/noseni/obleceni-pro-noseni/bundy-vesty/softshellova-nosici-vesta-i-pro-tehotne-bezova-jozanek-653201?gclid=EAIaIQobChMIz4zXzYLo3gIVQUkYCh29ZgjvEAQYAyABEgKIWvD_BwE

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 13:55

žluťásek No, mám doma ty univerzální fusaky, co se dají dát do autosedačky, ale malá se tam s tím už docela dost mačká, jinak by to bylo ideální řešení;-).

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 14:02

Karja Měla jsem na mysli tohle http://www.emitex.cz/cz/menu/114/poradna-pro-zakazniky/clanek-1446-kterou-zavinovacku-do-autosedacky-vybrat-/

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 14:11

žluťásek Děkuji, koukám na to, ale myslím, že to je to samé, jen to má rozdělené ty nožičky, ale přes zádíčka a strany to stejně ubere dost místa. Jedině nějakou super čuper tenkou, ale funkční.  Prostě kombinace velký dítě, malé vajíčko ve špatném ročním období:-D.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 14:34

Karja Náš taky ještě neseděl a už se nevešel do vejce. Naštěstí nebylo potřeba to řešit, protože nemáme auto :-))

Jestli to ale potřebuješ častěji, tak bych třeba koukla po nějakém funkčním overalu pro malou? Na těch nosících bazarech je toho vždy hodně, vlna, merino nebo outlast, v tom by jí bylo hezky a není potřeba moc vrstev.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 14:38

žluťásek To je pravda, to mě nenapadlo. (Jinak z outlastu jsem měla zavinovačku, podle mě ten materiál moc nefunguje, respektive tenhle typ, kterým byla plněná ta zavinovačka):-D. Kouknu na to dík.

Jinak představa, že se do toho vejce jednoho dne nevejde....je taky docela reálná, asi bych musela sehnat větší vejce, my máme asi jedno z těch menších.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 17:09

žluťásek aj nad tým som uvažovala, ale odrádza ma, že klasická vesta bude krátk, vsadky sa robia tým pádom dlhšie? aby bábätku netrčali nohy? Predpokladám, že asi aj tak kúpim klasickú nosičskú bundu, len s odopínateľnými rukávmi a budem to brať ako vianočný darček .

A inak k tým kopcom, tam kde bývam to je v prírode len hore alebo dolu kopcom, momentálne dám tých cca 5 km a stačí mi, ale kondička rastie, teraz som pár dní nosila len po sídlisku a skoro necítim, že chodím , len malý sa mi nejak v nosiči budí, dúfam, že neprestáva účinkovať aj ten. A napadá ma, že v zime moje obľúbené trate budú takmer všetky pod snehom a upravené na bežky, tak som zvedavá, kam budem chodiť na prechádzky.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 17:48
Stal se zázrak! Byla jsem se psem a po návratu jsem nenašla dva rvoucí se satanáše, ale dva brácha hrající si na výuku jazyka anglického. Haleluja!