Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 18:57

Já myslím, že kdyby ležela a nerušila ostatní,  že to problém není. Tam jde spíš o to, že ona vidí, že by měla jít spát a už se to v ní nějak nastartuje a začne se vztekat ještě než by si lehla a v klidu prohlížela knížku. Fakt má teď nějaký divný období :-). Uvidíme, jak to půjde dál. Ona v té školce byla teprvě párkrát, tak nečekám, že hned bude všechno sluncem zalité, ale poslouchat to od těch učitelek každý den fakt není příjemné...To, že dítě nám v 11 bude skákat po hlavě znám moc dobře od starší dcera, která doma taky od 2 let nespala. Ve čtyřech začla ve školce spát, a teď občas usínám večer dřív než ona.

Nechám tomu ještě volný průběh, kdyžtak zkusím nějakou soukromou, ale mrzelo by mě to, tuhle školku máme kousek, už tam jedno dítě chodí, celkem to tam mám ráda. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 19:13

DrowRanger ja mam presne tuto a nosim ju aj bez vsadky lebo je najteplejsia aku mam. ani sveter si pod nu nemusim obiect. ma vsadku na dieta, dalsiu na tehotenske brucho a kapucnu pre dieta. vsetko v rovnakej farbe ako bunda.

modelka na fotke nosi velkost s a ma 175cm. s mojimi 160 ju mam na kolenach a vyhovuje mi to

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:03

eless mám tu samou, jen v jiném vzoru. Miluju ji!!

V ČR se dá koupit na babywearing.cz, vzala bych spíš menší velikost. Obvykle nosím S, občas i M, tuto mám xs

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:27

My jsme dneska dite opet supli ven a zustali doma, kdyz se probudila, tak jsem ji jeste chuvickou poustela pisnicky a stridala je s povidanim, at tam jeste hezky odpociva, ze je mamka v teplicku. No byla chuderka cela vykulena, odkud se to ozyva, ale dobu pobytu bez matky to prodlouzilo. Jen doufam, ze si toho zabavniho programu za pomoci modernich technologii nevsimli kolemjdouci a zitra ve videokamere na chuvicce neuvidim I nekoho ze socialky!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:33

žluťásek eless len mne je strašne teplo už v tej mikine, u nás sú to fakt svižné vychádzky do kopcov, tak max na 2 hodiny, viac mi malý väčšinou v nosiči nespí a chce z neho už ísť von. Ja by som teda potrebovala skôr nejakú softshelovú vestu fakt len kvôli tomu, aby som dala ešte jednu vrstvu čo neprefúkne na zimu a to som zatiaľ nevidela (bundu asi nevyužijem, to by museli byť na mňa mrazy pod -15, čo už asi nie je ani moc vhodná teplota na prechádzky s bábätkom). 

Našla som na nete nejaké pánske obyčajné softshellové vesty, dĺžkovo sú tak ako potrebujem, tak uvidím, prinajhoršom by ich vynosil muž...

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:35
Reakce na Karja:

My jsme dneska dite opet supli ven a zustali doma, kdyz se probudila, tak jsem ji jeste chuvickou poustela pisnicky a stridala je s povidanim, at tam jeste hezky odpociva, ze je mamka v teplicku. No byla chuderka cela vykulena, odkud se to ozyva, ale dobu pobytu bez matky to prodlouzilo. Jen doufam, ze si toho zabavniho programu za pomoci modernich technologii nevsimli kolemjdouci a zitra ve videokamere na chuvicce neuvidim I nekoho ze socialky!

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 20:55
Reakce na Lamicka:

.Pherenike .....

.. Taky to obdobi vzdoru muze souvist s praci praci. Nas syn chodil do skolky pul roku, byl zvykly, ale jakmile jsem nastoupila do prace, tak to vycitil a zacal kazde rano brecet. 

​potvrzuji teorii. Syn chodil do jesli od dvou.chvili trvalo nez si zvykl, ale pak to slo dobre. Ovsem jen do okamziku, nez jsem natvrdo nastoupila do prace. Prestoze se mu doba pobytu v jeslich prodlouzila jen o nejakou tu hodinu, poznal zmenu a zacalo strasne trapeni. Hrozne se trapil a predvadel vztekle zachvaty, ucutelky si stezovaly a chvili jsem i premyslela, ze to vzdame. Ale vymysleli jsme urcitou zmenu rezimu a sedlo si to.

Jinak to nespani po obede je casty problem, jen ve svem okoli mam nekolik pripadu.mezi nimi je i kamaradka, o niz jsem si myslela ze je Pherenike :)Asi teda neni, ale je videt, ze to resi kde kdo. Nas to asi po prestupu do MŠ ceka take:-/

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 21:02

Gatita tak holt budu doufat, že se to poddá no. Mám štěstí, že si tu práci můžu nějak uzpůsobit. Já ta kamáradka asi nebudu, řeším to terpve chvíli, ještě jsem to nikomu nestihla vypovídat, aspoň vypsat jsem se někam musela :-). 

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 21:38
Reakce na Gatita:

Asi se nam blizi okamzik zahajeni nocniho bezplenkoveho treninku. Pres den uz syn chodi na nocnik dlouho, ale v noci to jeste nejde a ani jsme to zatim nezkouseli. Posledni dobou v noci reklamuje mokrou plenku, evidentne ho to zacina budit, coz beru jako znameni,ze dozral cas.

Mne se do toho TAK nechce!!!!!

Tri roky jsme se nevyspali. Sotva skoncilo obdobi nocnich desu, nastoupila faze spani s rodici v posteli (nekomu to nevadi,ale ja se rok nevyspala).ted mame za sebou TRI celkem klidne noci, ktere mlade stravilo dobrovolne ve sve vlastni postylce, a s muzem si pripadame nejak zdraveji, mene unavene a rozlamane. Mne se tak nechce resit po nocich curani a mokre povleceni...prosim, povzbudte me nekdo, ze je to posledni maly krucek na ceste ke kvalitnimu spanku...

​Tak mu zatim tu plenu nech a nestresuj se tim. Moje spoluzacka treba v noci dite budila a posazovala na nocnik. To si vubec nedokazu predstavit. Starsi si jednoho dne rekl, ze uz ji nechce a hned to klaplo. S mladsim taky vyckavam. Nekolikrat mel plenu suchou, ale pak zase mokrou, zatim neresim.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 22:46

Zeny nemate tip na tehotensku jogu alebo ine cvicenie? Konecne som sa dokopala cvicit a hned som aj musela prestat (cvicila som hlavne jogu na chrbat) a teraz zase len hnijem,  este aj to pocasie a unava mi moc nepridava. Potrebujem nejaku telesnu vzpruhu lebo uz mam regulernu depku jak ma nic nebavi. 

A este sa chcem postazovat. V prvom tehotenstve vlasy a pleť jak babika,  teraz plet pubertiaka a vlasy,  ktore mi este nestihli od prveho porodu dorast su jak ostata slama a mam lupiny     Vyzeram hrozne a este budem jak gula lebo musim furt cosi pozierat aby mi nebolo zle. 

Proste sa citim fakt na figu a ani to nemozem utopit vo flaske vina  niecim to musim rozbit,  cvicenie alebo sa prihlasim na nejaky kruzok pletenia k dochodcom. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 23:26

Mrakoplas  Při prvním těhotenství mi dost lidí řeklo, že jsem hezčí, tentokrát mi to nikdo neřekne. Dnes jsme s mužem zhodnotili moje břicho tak, že vypadá jako minule v 6. měsíci. Akorát že tehdy to bylo pevné těhotenské břicho, teď jsou to povolené svaly, měkké, tak se to hrne přes gatě jak špek. Minule jsem byla děsně aktivní, hromada sportu, domov jako klícka, teď jsem jak nejhorší lemra, nic se mi nechce, dokonce i ten bordel mě vůbec nevzrušuje (beru to ale jako trénink, protože se dvěma bude bordel zřejmě běžný stav). Vrátily se mi všechny poporodní bolesti - krční páteř, rameno, všechno to, co má teprve začít bolet u kojení, tak to pitomý tělo si to pamatuje a rozjelo to už s předstihem. Navíc pořád něco žeru, s tím naším nežravcem, pořád mu něco nabízím a pak ty otevřené jogurty a nakousnuté banány jím, i když nemám hlad. Ještě že jsem si koupila tak obrovskou parku!  A těch 200 lahví ve vinotéce tu taky tak smutně kouká!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 07:22

Muž od včera teplotuje, vyzerá to na chrípku, ja mám tento týždeň niekoľko termínov (už ruším čo sa dá) a teraz sa bojím aj toho, aby malý od muža niečo po očkovaní nechytil .

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 07:43

Pinot Noir 200 lahvi ve vinotece padne na materske,neboj!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 07:50

Gatita Haha, já si zrovna včera říkala, že buď se dám do pořádku a zkusím mít druhý dítě, anebo se ze mně stane notorik 

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 08:13

Mohučanka presne to som si pred dvoma mesiacmi vravela tiez. A neviem teda ci som radsej nemala chlastat 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 08:15

Mohučanka kdybych nenastoupila do prace, tak by se nase zasoby vina ztencily jeste vyznamneji;) 

Ja uz druhe asi nedam. Taky sem si rikala, ze se musim dat dohromady, jenze jakmile jsem to udelala, vratila se do procesu a pricichla ke svobode a svetu tam venku, uz neni cesty zpet! Na to Te zkusene upozornuji;) Navic cas strasne leti, pak si zacnes uvedomovat rizika a je to konecna. Nekdy si rikam, ze jsem se mela hecnout tak pred 2 lety, ale to bych byla skoncila v Bohnicich.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 08:21

Karja 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 08:58

Mohučanka Mrakoplas Gatita Pinot Noir ja sa vazne necudujem preco zeny zacnu chlastat najviac na materskej/rodicaku. nase zasoby sa tiez vyrazne zmensili. keby som furt niekde nelietala autom a nebolo mi blbe si otvorit vino uz o 10 a takto treba cakat az do vecera kedy ma to prejde a padnem do postele ako mrtvola.

ale cez vikend sme s muzom hnili doma a otvarali vino uz k obedu o 12ej

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 09:15
Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 09:53

eless to je moje jediny stesti ze jsem porad za volantem, ze me by byl alkoholik jak vysitej. Bohate staci ze cele dopoledne jedu na jedno jediny kafe ke snidani :D

Prte ma za sebou druhou hexu, aby nam ji prijmuli ve skolce, tak uvidime co to udela. Ovsem ve chvili kdy pedimudra zacala ze prvni MMR pichnem mezi 2 a 3 davkou hexy jsem ji stopla ze v zadnem pripade, kupodivu moc neprotestovala :D