Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 08. července 2022 10:46

To je takzvaná čistá špína.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:04

Prosím vás, riešil niekdo u detí skracenu uzdicku jazyka? Nejaké skúsenosti by sa mi zišli..  syn mal 4, uz rok chodíme na logopedii, a jako nič moc... nerozumiem mu ani ja, všetko sa ho 3x pýtame, v škôlke vôbec. A keď to porovnám so sestrou, tak mi príde, že ten jazyk ma strašne neohybny. No logopédka mi povedala, že nemá skratenu uzdicku. Pôjdem s nim za detskou, ale neviem, sú nejaké iné dôvody, prečo deti tak brblu? Slovnú zásobu ma v pohode na svoj vek, ale už ma to štve, ze sa nevie vlastne vôbec domluvit, a nezlepsuje sa, resp.pomaly. Logopedka mu stále dáva konkrétne písmená, mi príde, že to vôbec nerieši ten celkový problém.. on akoby aj slabo artikuluje, neotvara poriadne ústa, rozpráva príliš rýchlo..  taky Elon Musk :D  zmeniť logopedku? Sú nejaké iné prístupy ako dokola omielat písmenká? (Čo ani nerobíme poriadne, lebo nechce, ako tu bola debata predtým, ale keď sa aj napr.to F celkom naučil, alebo L, tak to nijak nepomohlo celkovému dojmu) 

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:25
Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:29

olivieraa Mně i mojí dceři uzdičku pod jazykem šmikli a u obou to zlepšení nastalo v řádu dní. Ty tdnky a bdoučci moc nepomáhali :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:30

olivieraa podjazykovou uzdicku teď kamarádka řešila u šestiměsíční, nakonec se obrátila rovnou na pedostomatologii v Praze na karlaku a prý je hned objednali a hned strihali, pediatrovi i zubari to přišlo v pohode - prý se to dela co nejdriv nebo pak až ve 3-4 letech - rikala kamaradka 

Offline Len
Avatar
2215 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:49

Pinot Noir To zní vlastně dobře! A věřím, že ta ergoterapie pomůže hodně, hledala jsem si o tom dost kvůli tý senzorický přecitlivělosti (syn ji má určitě, promítá se to do víc oblastí, jen v tom jídle je to asi nejvíc vidět).

My jsme tam měli jít poprvé v pondělí, a o víkendu jsme všichni lehli s covidem. O plánovaném odjezdu na dovolenou v úterý ani nemluvím.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 08. července 2022 11:54

olivieraa nasmu tiez nie je nic rozumiet, ma 5! Rozprava strasne rychlo, sykavky mu nejdu a ani L.  Logopedicka vravela, ze musi posilnovat aj svaly v ustach/hrdle a nakazala napriklad fukat slamkou do vody a pritom robit "huuu", fukat bublifuk a este nejake cvicenie s kefkou na jazyku, ktore som hned po opusteni ordinacie zabudla a neviem ho spravne spravit. Plus teda grafomotoriku trenovat, tu ma biednu a suvisi s tym. 

Ja len ze fakt to nemusi byt nutne tou uzdickou (ale moze), nas ju ma v pohode.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:31

999 juj, to si ma potešila, musím to dotiahnuť! Stále si hovorím ze logopedicka by to mala vidieť, no ale poobzeram sa po inom odborníkovi. 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:34

Mrakoplas nám tiež dala cvičenie na posilnenie jazyka, že tlačiť jazykom do boku do paličky.. no nepríde mi, že ma problém so svalovou silou, skôr ta ohybnost. Keď sa rozreve tak ho musia počuť do susedného mesta, tak hrdlom to tiež nebude :) ja sa bojím aby to stihol do školy, zas kvôli tomu mat odklad mi príde škoda.. 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:38

Pinot Noir inak keď už som tu, tak len že nám na senzomotoricku precitlivenosť veľmi pomohla lesní skolka- blato, bahno, špina, piesok.. uz im nič nevadí :) a v kolektíve sa to lepšie prekonáva, keď vidia iné deti, že sú OK. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 08. července 2022 12:56

olivieraa tak oni su v hrdle a ustach aj svaly o ktorych clovek ani netusi, ona ich pomenovala, ja uspesne zabudla. Takze ze vie hlasno kricat este nezarucuje, ze ma vsetky silne. Nas teda hlucny je ale tieto vraj neovlada dobre.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 08. července 2022 13:01

Mrakoplas a artikuluje dobre? Mne toto príde u syna celkom problém, že rozpráva "zo zatvorenými ustami".. ale to je asi skôr zlozvyk, lebo inak mimika je normalna.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:30

olivieraa ako čo. Niekedy uplne zle a niekedy dobre. 

Offline Len
Avatar
2215 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:49

olivieraa To asi záleží i na stupni tý citlivosti. Syn například vůbec nezvládá chodit po trávě nebo písku bos, pokaždý když to zkusím, ztuhne a usedavě se rozpláče, nenalákám ho ani na krok. Představa bláta pro něj bude asi předpeklí, messy play esence pekla. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 08. července 2022 14:58

olivieraa u nás ani tak nejde o tyhle materiály, v písku, v řece po blátě chodí, po zahradě běžně bos, ale třeba kinetický písek dostal k narozeninám, a ještě se neodvážil, maximálně vezme bábovku naplněnou někým jiným a vyklopí ji. K plastelíně se odhodlával měsíce a i teď maximálně vezme kousek, který mu překáží, a přemístí ho. Prsty by nezabořil. Teď plakal, protože si fixem udělal na prstu asi 1 cm dlouhou čárku. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 08. července 2022 15:10

olivieraa krome uzdicky podjazykovy je i retni. A prispivat muze ke spatny artikulaci i pravr deformace patra a zubu pri dychani pusou(spravne je nosem). Ale tohle vsechno by ten klinickej logoped mel zhodnotit a rict vam to...jinak se hodne radi trenovat lizanim zmrzliny:-) olizovst si pusu, spicku nosu, atd.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. července 2022 15:19

Len zrovna to messy play mi moc messy nepřišlo:) Ale jinak chápu! Chodíte už někam na tu ergo? Jsem akorát zvědavá, co se tam tak dělá:)

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 08. července 2022 15:27
Reakce na Potrefenáhusa:

dynda už nás tímhle stylem oba několikrát vyděsila, když jsme ji našli lezet na boku na zahradě pod schodama

​To se nedivím, to bych měla namále i já. Dcera se teď taky nově ráda válí po zemi, dělá to, když je unavená. Babička to ještě neví...

Offline Len
Avatar
2215 příspěvků moje polička 08. července 2022 16:15

Evaeva Měli jsme jít poprvé tenhle týden a byli doma skrz covid. Vstupní ergo bude za dva týdny, určitě sem napíšu, jak to probíhalo. Pokud se ovšem s terapeutkou vůbec uslyšíme, poslední dobou jsou návštěvy kdekoli u zdravotníků dost peklo. Ale tady budou určitě zvyklí.

Offline Tabea
Avatar
4681 příspěvků moje polička 08. července 2022 16:17

Pinot Noir to jsou bezva zprávy. A je super, že jste ten termín s psycholožka měli celkem brzo.