Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 07. července 2022 14:55

My teď hrajeme Dům snů, je to moc hezká rodinná hra i pro menší děti, psaná 7+, ale můj 5letý ji už zvládá dost samostatně. Skvělý pro to rodinný hraní mi přijde, že si tam každý staví svůj dům, hráči si tam nějak vzájemně neškodí a boduje se až na konci, takže při hře s malými dětmi se to ani nemusí sčítat a hraje se jen pro tu hru, že je to hezký a zábava.

Akorát je bohužel už česky vyprodaná, tak leda půjčit nebo koupit jinojazyčnou verzi. 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 07. července 2022 15:02

Vari my sme strasne od malinka hrali také obrázkové zvieratkove bingo, len sa ťahali obrázky a ukladali na kartu na stejny obrázok..  a pritom sme ich pomenovavali

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 07. července 2022 16:21

žluťásek u toho little circuit je navod i v anglictine? Snazim se vymyslet nejakou drobnost pro deti pribuznych a tohle mi prijde moc fajn. 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:21

Vari já ji mám v práci, nejsem si jistá stopro, ale na 99 % jo, určitě i anglicky.

Ta hra je úplně primitivní, nic objevneho, ale má krásné provedení a děti ji maj moc rády.

Já mám z téhle řady ráda Little Cooperation, ta mi přijde spíš pro trošku starší než 2,5.

Nebo Haba kromě sadu má spoustu dalších her v řadě Meine ersten Spiele, u nás je prodává hodně Agátin svět a Tlama games. Ten sad je hodně známý, ale mají i hodně dalších povedených. 

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 07. července 2022 17:26

žluťásek Moc dekuju za tipy, kdyz to bude pro starsi,  deti, tak nevadi, oni do toho casem dorostou. :-) 

Offline Len
Avatar
2215 příspěvků moje polička 08. července 2022 07:35
Reakce na Evaeva:

On se teda kromě hmyzu bojí i například takových těch závěsných čističů do WC mísy, vysavače, vrtačky a bůhví čeho. To starší se nebojí snad ničeho, ani tmy. Toho poslat za tmy přes les s dvackou pro zmrzlinu, tak snad půjde

​Diskuze pokročila (všechny tipy na hry mám uložený a děkuju za ně), ale k tomuhle se vrátím. Zrovna před pár dny jsem si říkala, jak je skvělý, že se syn konečně přestal bát vysavače a sprchy. Úplnej lifechanger. Konečně můžu vyluxovat i když je doma, jinak jsem ho vytáhla jen v nouzí nejvyšší, když se třeba rozbila sklenice. Teď už se ho bojí jenom kočka.

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 08. července 2022 07:54

Tak včera další návštěva u psycholožky, Viki polovinu doby proležel v čekárně na gauči s obličejem vraženým do matrace. Až jsme všechno probraly a vyřešily dotazníky, přenesla jsem ho do ordinace a zavřela a on sebou praštil ke dveřím a namáčknul obličej do na podlahu a dveře tak, že dýchal tou škvírou pod dveřmi. Tak jsme dál mluvily, pak pustila Prasátko Peppu na počítači, ale tak, že na monitor neviděl. Tak začal poslouchat, otočil hlavu do místnosti, ale oči pevně zavřené. Občas se zapomněl a otevřel je, usmíval se, protože ty příběhy zná, ale jak si všiml, že se některá g nás dívá, hned je zas zavřel. Bylo to až vtipné, fakt. Taky otevřel oči, když mezi řečí najednou řekla Viktore. A když jsem konečně řekla, že jdeme domů, vyskočil, chytil mě za ruku a začal nadšeně volat pápá.

Říkala, že se rychle naučil, že když bude dělat, že tam není, nakonec každá nepříjemnost skončí.

Autismus vyloučila úplně, nakonec zmírnila i tu dysfázii, i já jsem ho ten týden pozorovala a myslím, že rozumí všemu, jen v těch situacích, kdy by to porozumění měl potvrdit nějakou akcí, to neudělá, protože nechce. Vzdor a tvrdohlavost, takový byl ve třech letech i Ríša. 

Takže zásadní bude logopedie a kvůli senzorické přecitlivělosti ta ergoterapie.

Offline letfenixa
Avatar
7980 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:02

Odvtedy, čo som tu riešila zápis do ZŠ,  a zvolila odklad, sa syn veľmi sociálne zlepšil.  Dokáže sa pohrať v kútiku v reštaurácii,  aj porozprávať s deťmi tam, s dospelými teda moc nechce. Visí na mne stále, to čo sa rieši v inom vlákne, že chodíte na niekoľko dní a noci od detí,  si neviem predstaviť.  On mi hovorí, že som mu chýbala, aj keď prídem z práce o pol 2. 

Minulý štvrtok a piatok mal horúčku,  plus zelenú nadchu. Včera sme boli na výlete na Trenčianskom hrade, v porovnaní s výletom pred 2 rokmi, keď sa bál aj deti, ktoré išli za nami, teraz všetko v pohode. A domov som prišla s dieťaťom s horúčkou 39,3

Dnes som mala nastúpiť do nimnickych kúpeľov a figa borova.  

17.8. ideme na alergologiu  do NR, to je najbližší možný termín, za platbu. Som zvedavá, či sa niečo zistí.  

Našťastie ma stále chuť do jedla, aj stále pije.

Offline letfenixa
Avatar
7980 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:05
Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:38

Pinot Noir držím palce, ať je to jenom dočasný vývoj. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:46

continuity děkuju. Bude to asi hodně o nervy, neznám jiné dítě, kterémh už byly tři a kromě pápá a anglických číslovek neumělo říct vůbec nic.

Ale rozhodla jsem se nejít na kontrolní odběr na endokrinologii. Od září začne logo a ergo, potřebuju, aby si zvykl a začal spolupracovat co nejdřív, zvlášť, když se za to dost platí. Máme jít na endokrinologii za půl roku, ale po dvou měsících měl být kontrolní odběr. Tzn. v srpnu. Ten děs, co z ordinací momentálně má, v něm nechci dalším odběrem utvrdit. Doufám, že nedělám blbost.

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 08. července 2022 08:54

Pinot Noir a vyšlo mu někdy něco špatně? uvidis, možná pomůže ta ergoterapie a za pár měsíců už bude trochu spolupracovat. Já myslím, že odklad o pár měsíců ničemu neuškodí, zvlášť, když normálně se čeká i na to první vyšetření klidně půl roku. 

Dceři vyšel špatně hormon, který se normálně vůbec nenabíra. Zbytek je opakovaně v norme. Ale když už je to nabrané, tak to teď každý doporučuje řešit a sledovat.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. července 2022 08:59

Pinot Noir takhle z povzdálí to zní opravdu docela legračně:) Jsou to dobré zprávy, ne? Myslím, že ta ergoterapie může pomoct rychle. Nemůžeš se s tím odběrem poradit s praktickou? Jestli teda má pro ty nevšednosti pochopení. Mohla by ti říct, jak moc jí ten odběr přijde důležitý.

Offline Vari
Avatar
1628 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:05

Pinot Noir Muj bracha rekl ve dvou letech auto a ve trech letech sel do skolky presne s touhle slovni zasobou. Jeho jidelnicek dost pripominal jidelnicek Viktora, mamka se s nim strasne natrapila. Odklad odberu bych neresil, ted fakt potrebujete zapracovat spis na strachu z ordinaci 

Offline Pinot Noir
Avatar
24486 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:11

continuity no právě jednou vyšlo špatně TSH, při odběru ve výživové poradně v Motole, ale o tři měsíce později na endokrinologii vše v pořádku. Nechám to na ten listopad/prosinec, to už bude na logopedii zajetý tak, že ani další blbý zážitek snad nebude mít na spolupráci s logopedem vliv. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:13

Pinot Noir

To nevypadá jako dítě, které nerozumí, o čem se mluví. Mně připadá divný, že by si ničeho nevšimli ve školce, kdyby měl opravdu velký problém s porozuměním. 

Nasávat vzduch pod dveřmi mě pobavilo, sorry, on je fakt svůj. Moji mamku by z toho odvezli, to je jistý - špíííínáááá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:30

dynda jak špína?!!!!

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:32

Potrefenáhusa 

Nevím, já žádnou nevidím, tak tam určitě není!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 08. července 2022 09:34

dynda už nás tímhle stylem oba několikrát vyděsila, když jsme ji našli lezet na boku na zahradě pod schodama

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 08. července 2022 10:45

Pinot Noir když tak řekneš, že si jim špatně rozuměla. Taky mi přijde teď důležitější ta logopedie. Kdyby jsi začala to kolečko u psychologa, tak možná by na endokrinologii teď vůbec nedošlo. Mě děti nabrala až nová doktorka na preventívne v deseti letech. Do té doby to nikdo neřešil.