Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 18:16

letfenixa ja tiež nie, či sa bojí, že jej na záhrade čosi zničí alebo či má pocit, že deťom dlhý pobyt vonku škodí...

Online 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 28. června 2022 18:20

betsey muj tata je nejradsi, kdyz travi cas s Tondou koukanim na televizia je to proste tim, ze je linej a tohle je jednoduchy

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. června 2022 18:28

Mladší se na odrážedle naučil používat brzdu Bohužel má takovou radost z nové dovednosti, že brzdí každou chvíli, i do kopce, jízda je teď poněkud trhaná Jen z kopce pořád ještě radši brzdí botama

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 28. června 2022 18:50

711990 to dělají tcháni, napřed lamentují, že se tam vůbec nezdržíme a když se tam zdržíme,tak posadí děcka před televizi

Online 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 28. června 2022 19:00

Sairon jojo, presne! A tchan dela totez, nejspokojenejsi je, kdyz Tonda sedi na gauci a muze ho krmit piskotama

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 19:01

711990 keď ju stráži sama, som s tým zmierená, že ju proste posadí pred tú telku. Ale nechápem, prečo to robí, keď som s ňou ja na záhrade, nezavadzia mi tam, dávam na ňu pozor a hrá sa.

Možno tiež pre to, že chce s ňou tráviť čas, ale vonku sa jej byť nechce a posadiť sa k nej na gauč je proste pohodlné

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 28. června 2022 19:07

711990 môj otec tiež rád pozerá telku so synom, ale preto,  že je preňho stále posvatna. 

Offline Karja
Avatar
35964 příspěvků moje polička 28. června 2022 19:42

betsey A nevadí jim, že tam dělá hluk? To zas dělají naši, když hlídaji ségry děti, tak máme hrozně vadí, že tam ječí a sousedi to slyší.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 19:55

Karja čo ja viem? Ona moc hluk negeneruje, buď si čosi varí vo vedierku na pieskovisku alebo si kopeme loptu alebo si fúka do bublifuku

Offline Karja
Avatar
35964 příspěvků moje polička 28. června 2022 20:09

betsey Tak to jim nevadí asi:-D ty naše dělají něco jiného! 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. června 2022 20:19

Karja to je tým že Klara je ešte bábo. Keby bola aspoň o rok staršia, to by bolo ziapotu!

Online DruI
Avatar
3293 příspěvků moje polička 28. června 2022 21:00

betsey Tak ještě může mít pocit, že se malá venku nachladí nebo přehřeje, ale teda rušit spokojeně si hrající dítě je skoro hřích :)

Online Tak Betty
Avatar
5006 příspěvků moje polička 28. června 2022 22:58

Asi bych nechtěla číst , co by o nas napsala dcera něho snacha.

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 29. června 2022 01:05

Jéé, to já jsem z malého městečka, prarodiče bydleli asi 1,5 km od nás a s bráchou jsme asi od 2 do 14 trávili skoro každý víkend u babičky a dědy doma nebo na chatě v Bílých Karpatech, to bylo super. Túry, spaní pod širákem, táboráky, mastit do noci karty o desetníky, kecání do půlnoci ;-) U rodičů se právě makalo, ty pole, vinohrady, zato u babičky a dědy byla sranda ;-)

A mamka i tchyně jsou naštěstí taky akční babičky, i když ne nejmladší (64 a 74). Viki si s oběma ještě určitě hodně užije např. první narozky oslavil, jak se v rodném městečku na Slovácku patří, v kroji na folklórním festivalu

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 29. června 2022 03:45

JanieB Jůůů

betsey 711990 To dělá i moje máma, která je přitom jinak úplně normální! Děcka jsou třeba na zahradě a ona je volá domů, ať se jdou kounout na pohádku!!  Nevím proč, i se ségrou jí pořád říkáme, ať to nedělá. Možná má pocit, že se tak zabaví hodnotněji? Nebo je možná prostě chce mít u sebe, nebo jim nějak organizovat zábavu, fakt nevím. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24579 příspěvků moje polička 29. června 2022 06:04

Garfie u mých tchánů je to jednoznačně touha někoho organizovat. Na televizi sice kluky nelákají, ale jinak neustále klukům mluví do zábavy, slyším od nich nepřetržité napomínání a korigování směrem ke klukům. Muž a jeho brácha říkají, že to dělali vždycky, že jejich dětství byla série zákazů. . Ríša se třeba baví na houpačce tak, že sedí a točí se kolem dokola, až se provazy zapletou v jeden cop a pak se odrazí a rychle se roztočí a rotuje jak krasobruslař. A švagr tuhle říkal - přesně tohle mě jako dítě hrozně bavilo, ale nesměl jsem to dělat. A tcháni u toho byli, tak jsem se zeptala, proč nesměl, a jen krčili rameny, ani sami nevěděli. Prostě "to se nedělá". A kolikrát, když klukům něco zakazují, a já už to nevydržím a zeptám se, proč by tohle teda neměli dělat, ani nedokážou odpovědět, tchýně obvykle narychlo vymyslí nějaký pseudodůvod, úplně nesmyslný, už se stalo, že kromě mě to rozesmálo i ji samotnou, protože jí hned došlo, že je to ale hrozná kravina. Obvykle je to něco jako že se tím něco zničí, ale jako třeba balón házením nebo deka tím, že se na ní leží, nebo tak něco. Fakt se musím kolikrát smát. Občas mi to leze na nervy, hlavně když mají potřebu kluky takhle neustále vychovávat v naší přítomnosti. Když to dělají při hlídání, jejich věc, jejich pravidla, ale v mé přítomnosti, v našem domě.... Ale umím se nad to povznést, zvlášť, když vidím, že to není namířeno proti klukům, ale je to prostě v povaze, ta nutnost pořád organizovat a rozhodovat. Hlavně, že ji nemíří směrem ke mně.

Offline Karja
Avatar
35964 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:11

Pinot Noir Můj táta říka holkám na zahradě ať neběhají. Nevím no, já jim to říkám třeba na náměstí nebo na silnici;-)

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:18

Pinot Noir Jo, pamatuju, že už jsi to tady kdysi psala. Já myslím, že v tom jejich případě je to i kus takového toho maloměšťáctví, nechci se jich teda nějak dotknout. Ale taková ta potřeba, aby všechno bylo jak má být a jak se sluší a patří. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24579 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:27

Karja jo, přesně, ať neběhají na zahradě, ať nesedí v písku,  ať neskáčou na trampolíně, ať se moc nehoupají...

Garfie je to tak.

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 29. června 2022 07:49

Pinot Noir ja už mame hovorím, že syn to robiť môže, že mne to nevadí. Takže ho nevychovavam.