Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 22:36

Gatita ono je vetsi umeni zabalit rozumne, nez do tech tasek nakydat vsechno, co mi prijde pod ruku. alespon tedy me vzdy vic casu zabralo baleni na chalupu, kde se vsechno muselo vytahat vlekem, nebo do letadla s limitovanou bagazi. auto si necham pristavit pred barak a ty tasky tam uz nejak nervem. (pak jedem na vikend s narvanym kufrem :D) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 22:56

tv 

No to nás teda možná ještě čekaj věci! 

Online letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 05:14

Tak sme sa prave vratili z pohotovosti. Syncek zacal o 1 vracat, a pokracovalo to, tak som zavolala 112. Dali mu injekciu a uz spinka. Boze, dufam, ze mu len nesadla vecerna krupica, ktoru vyvratil. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 07:51

Nemate prosim tip na knizku pro trilete dite? Neco, kde jsou kratke pribehy, cca na par stranek (pred spanim).Zadna rikadla, ani klasicke pohadky, toho mame furu. Mel by tam byt hezky jazyk. Dnes jdu do knihkupectvi, vyber knizek miluju, ale vzdycky se tam zaseknu na hodinu a rada bych sla najisto;)  co treba žluťásek ?

Jinak jsem zjistila, ze detske knihy uz neobsahuji doporuceni, pro jak stare ctenare jsou urcene. U vlastniho syna to odhadnout dokazu, ale je to vzdycky porod, kdyz mam vybirat pro cizi.

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:09

Gatita V Německu je super edice Wieso? Weshalb? Warum?. Každá knížka je na nějaké téma, statek, co se děje v lese, budeme mít miminko, hasiči... nedávno jsem ty knížky viděla v češtině, ale nevzpomenu si, kdo je vydává. Doporučený věk je 2-4 roky, je tam spousta otviracich okének a text. Jestli je to hezky přeložené bohužel nevím. Zkus v knihkupectví ukázat, jak knížky vypadají, třeba je budou mít.

Offline Tabea
Avatar
4716 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:15

Gatita tak jsem je našla podle jména ilustrátorky. Vydává je albatros, edice Už vím proč. Tady je ukázka z Jak a kde žijí mláďata. https://cdn.albatrosmedia.cz/Files/Sample/1873352/

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:39

Tabea to vypada moc hezky, dekuju! Taky na to kouknu, i kdyz ted hledam i neco s pribehem, syna ted zacalo bavit poslouchat. Uzivame si to oba:)

Edit: tak jsem si dohledala dalsi tituly a predstav si, ze od andrey erne uz 2 knihy mame (o autech) a jsou to ty nejoblibenejsi!Maminka uz by si ale chtela pocist v necem jinem :-D

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:42

Nemáte někdo tip na dětského zubaře v Praze? Já teď chodím k novému a ten děti nebere, manželovi platí zubaře práce a matka chodí k zubařce, která dost významně přispěla k mému traumátku...takže "rodinný" zubař u nás není. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:43

Tabea 

Už vím proč bylo už za mého dětství. Ale vůbec si neumím vybavit, jestli je to to samé.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:44

Ako spíte/spávali ste s deťmi na posteli? Dnes som malého strčila k sebe do postele (muž spal v obývačke) a teda, on vyzerá vyspato a ja ako múmia - jednak som sa bála aby som ho nezaľahla, jednak malý vyžaduje, aby som sa ho dotýkala niektorou konkrétnou časťou tela, inak jančí a v noci mi takmer odmrzla ruka, lebo som sa nemohla zakryť dekou tak, aby som neprekryla dieťaťu hlavu . Ale pravda je, že kojilo sa dobre, vlastne pomaly ani neviem, že som kojila a malý pil poležiačky v polospánku ako nič.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:49

Mohučanka my byli nekolikrat u Stuchlika v Karline. Je to ale hrozne drahe a ani tam jsme se parkrat nevyhnuli dlouhemu cekani. A parkovani v podzemi taky stres... zubarka ale vypadala sikovne. Taky ale hledam neco jineho.jinak spoluzacka zubarka mi taky zadny tip nedala, rikala, ze detsti zubari vlastne ani moc nejsou a ze mas brat dite s sebou ke svemu osvedcenemu zubari. Moje zubarka na to ale neni moc zarizena, hrozne se tam ceka a cekarna ma asi metr ctverecni.. 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:53

Gatita No mně známá zubařka právě řekla to samé   

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 09:56

DrowRanger No jak, normalne.Zvyknes si a taky se vyspis, neboj se. Ja si to nemuzu vynachvalit. Vstavat v noci, vyndavat z postylky, pak ho zase davat zpatky, to bych nedala...

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:03

DrowRanger 

Já jsem si nikdy nezvykla, po čase jsem to vzdala, spala jsem vždycky jen napůl a v podstatě to spíš bylo odkládání toho, že se budu muset zvednout a dát malého do postýlky. Dítě nijak nestrádalo a aspoň si nezvyklo na kojení desetkrát za noc. Když se vzbudil, často stačilo na něj promluvit nebo rozsvítit lampičku a spal dál. Ne každé probuzení je hlad.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:06
Reakce na DrowRanger:

Ako spíte/spávali ste s deťmi na posteli?

​špatně. bát se, že ho zalehneš, fakt nemusíš. beztak nikdy pořádně neusneš...

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:07

Mohučanka tak zkus toho Stuchlika, je to dobre dopravne dostupne, maji moderni vybaveni a s terminama nedelaj strachy. Neni to ale na pojistovnu a preventivka - petisekundove kouknuti do pusy -  tak vyjde na 500. Hledam ted neco bliz, jak chodim do prace, tak potrebuju neco  blizko bydliste/skolky, jinak je to na den volna :-(  A nezlobila bych se ani, kdyby to bylo kryte z verejneho zdrav.pojisteni...

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:42

​špatně. bát se, že ho zalehneš, fakt nemusíš. beztak nikdy pořádně neusneš...

​To je přeci hrozně individuální. Syn spal v postýlce párkrát jako novorozeně, velmi rychle jsem si ho vzala k sobě a zvykli jsme si oba záhy. Ani nevím, kolikrát v noci kojím, spím dobře. Navíc je to tak krásný, když se ve spaní tulí, neměnila bych ani za nic :)

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:49

Gatita s těmi krátkými příběhy pro malé děti je potíž, většinou jsou ty pohádky úplně blbé, jen aby byly krátké...

Rozhodně moc doporučuji Daisy Mrázkovou, knizku Haló, jácíčku a Neplač, muchomůrko, ale nevím, jestli jsou běžně k sehnání, vyšly nové už před pár roky.

fajn jsou knížky od Kahouna, jsou milé, nenásilné, o zvířátkách. 

Výborné jsou pohádky po telefonu, starsi už teda, ale hrozně vtipné, střelené. Pozor, naposledy vyšly v hrozné graficke úpravě s dětskými ilustracemi, tak ta kniha působí všelijak.

Ještě se zamyslím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:50

žluťásek a jak vis, ze se tuli, ha?!;-))

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 04. zaří 2018 10:54

Mohučanka ve Strašnicích je dům zubní péče nebo tak nějak se to jmenuje, tam jsou vyborni! My máme taky docela fajn zubařku, v Suchdole teda. Až na pár drobností ohledně jejich doporučení ke kojení jsem byla s jejím přístupem spokojená. Kdyžtak mohu předat kontakt.