Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 09:30

Gatita My někam jezdíme pořád a to balení a vybalování je ten nejhorší vopruz, to se jinak nazvat nedá. Zvlášť když dcera si teď osvojila zábavu, která spočívá v tom, že když je přítomna u balení, tak cokoli vložím do zavazadla, ona obratem vybalí  Pobyt delší než týden jsme zatím absolvovali 3x a mě vždycky moc pomohlo udělat si předem seznam věcí, zvlášť před tou první cestou, kdy bylo mrňavce půl roku. Sepsala jsem si všechno konkrétně, asi 10 dní jsem ten seznam doplňovala a vylepšovala, a pak ve chvíli balení už jsem prostě jen cpala věci do zavazadel. Normálně jsem bordelář a chaotik, ale tehdy jsem nějak šla do sebe  Jinak tedy předpokládám, že nemíříte do rovníkové Afriky, čili co (běžného) se zapomene, to lze v evropských zemích dokoupit. My se teď taky chystáme na dovolenou a třeba plínky ani nutrilon na tři týdny s sebou určitě nepotáhnu. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 09:31

Pinot Noir tak to já už ne, asi únava materiálu

Offline Pinot Noir
Avatar
24581 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 09:49

MaeGandal Ty už jsi okoralá, otrlá matka!  A kolem prvního děcka se vždycky nadělá největší věda a skáče podle něj celá rodina (vždycky, když se s něčím strašně dlouho crcám, mi bleskne hlavou, sakra, kdybych měla další dítě, nebo děti, tak na tohle vůbec nemám čas). 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:09

ja mam syna od narodenia v samostatnej izbe. spalnu mame tak malu ze postel je vrazena medzi troma stenami a leze sa do nej prednou stranou. to bolo vyzivne tam liezt na konci tehotenstva   na postielku tam miesto nebolo a spat s nim v posteli tiez neslo kedze medzi nou a stenou je medzera cez ktoru by sa skotulal a najma ja som sa nikdy nevyspala s vedomim ze ho mozem prilahnut. v jeho izbe je jednolozkova postel prirazena k sene bez medzery takze kojenie som absolvovala vacsinou tam. v noci som sa aj tak nevyspala lebo som sa bala pohnut ak bol pri mne. vacsinou ked mi tam zaspal tak som ho prelozila do jeho postielky - taka drevena mriezkova klasika. problem bol ze asi v 7 mesiacoch zacal to drevo hryzt takze som to oblepila lepiacou paskou. kusal aj to ale uz menej lebo mu to nechutilo a po pol roku prestal.

a teraz otazka: rozmyslam kedy mu zmenit postielku na klasicku? to jednolozko co tam je moc pouzitelne nebude kedze je to vyvysene s odkladacim priestorom a suflikmi. odtial by zletel ze by ani paplony na zemi nepomohli. vecer pri uspavani keby vedel ako tak z postielky vylezie a zatial mi vyhovuje ze je "zatvoreny". alebo pre zaciatok kedy ste davali jednu stenu postielky prec aby malo dieta volny pohyb z/do postielky?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:10

Pinot Noir no, ono právě s každým dalším člověk přijde na to, že se s tím nemůže tak patlat. Ale s prvním jsme to měli stejně. Taky si člověk říká, jak to já budu stíhat. A zjistí, že spousta "problémů" buď žádný problém není nebo se to dá vyřešit velmi jednodušše. Ale na to si každý rodič musí přijít sám. To první zabere nejvíc času.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:11

Mohučanka baleni uz mam celkem v maliku,nicmene me to prudi i tak:-) I kdyz mivam myslim zabaleno slusne, v porovnani s jinymi je to asi fail. Balim pomerne stridme, treba svacinky mivame jen uplne zakladni s tim, ze se v pripade hladu sni,co je, a pak se dokoupi. Syn pak ale dela hladove oci na kamaradky, ktere co pul hodinu tahaji z velkych batohu desitky krabicek, a syn vdecne luxuje jejich detem susenky... si pak pripadam podvybavene, pac moje jablko neni prilis atraktivni:)

Byla by to rozumna destinace, urcite i vhodny hotel a zadna velka rizikova exotika. Jo,sla jsem do sebe, uz jsem si v praci rezervovala dovolenou, tak jestli o to rodina tak stoji, nebudu to kazit a pojedem. Pas mame, nechala jsem ho synovi delat, jeste kdyz jsem nebyla tak zaseknuta a ze vseho po....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:11

eless ve chvili, kdy to jinak neslo - kdyz dite vylezlo samo i ze zavrene postylky, nebo v ni moc vyvadelo apod. dokud tam zustava nechala bych tak

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:13

eless my jsme, jak tak koukám, na úplně opačném spektru toho, kdy dítě přehodit na velkou postel. Naše tam jsou tak do tří let. A nikdy jsme jim nevyndali ani jednu šprucli nebo celou stranu. Já jsem byla ráda, že z toho nemůžou ven. Navíc jsem chtěla, aby spali ve spacím pytli (hlavně v zimě), takže by si ještě museli rozepnout ten pytel.

Pak přehází na postel 140cm dlouhou, se ohrádkou na 3 stranách a zábranou na té čtvrté. ale moje děti z postelí padají (i z té 140cm). Nejstarší přešel na velkou bez zábrany v 7,5 a už nám párkrát spadl.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:19

MaeGandal a neni to treba tim, ze jsou tak zvykli na ty zabrany? ze podvedome vi, ze se na vsechny strany ve spanku muzou oprit? ja spavala dlouho zaprena o stenu - ale o u jednu, nikdy jsem nespadla s pokusem oprit se na druhe strane. pac tam nic nebylo, zejo:-)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:32

viktorka_od splavu samozřejmě to tím může být, ale oni už od miminka spali natlačení na šprucle. hlavu zabořenou do toho látkovýho nesmyslu, co tam byl omotaný, že jsem se bála, aby se neudusily.

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 10:38

Ségra je těhotná, bude mít ledňáčka! A všechno nasvědčuje tomu, že ho zplodili na naší svatbě. Asi to bude můj nejoblíbenější synovec/neteř :D

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 11:34

S tím spaním u dětí je to asi i povahou dětí. Náš starší spal s námi v ložnici do 4,5 let. Sám v pokojíčku nechtěl být ani omylem. Ne teda v jedné posteli, to by jsme já ani manžel nezvládli, ale měl svou postel přiraženou k mé. Pak se stěhoval do pokojíčku a po půl roce jsme tam dali i druhého, který měl půl roku. Ten byl totální opak. Nikdy se mnou nechtěl spát v posteli, ani jako miminko ani později třeba při nemoci. Normálně prospal celou noc a se mnou se budil. Užil si to až teď s dvakrát zlomenou klíční kostí, protože mají zvýšené postele a nemohl tam lézt. Tak 2x 8 týdnů s maminkou v 11. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 15:26

MaeGandal prave som uvazovala nad tym ci ho v tej malej nechat co najdlhsie ak vydrzi pripadne aj bez jednej zabrany alebo riesit uz postel. zatial aj mne vyhovuje ze je tam zatvoreny ale zacinam pozorovat ze ked ho nepridem hned vyslobodit po zobudeni tak je zle. lenze dat mu tu zabarnu prec teraz by znamenalo ze ho neuspim a bude mi zdrhat prec

Online letfenixa
Avatar
8046 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 20:04

Prvy rok som syna po uspani davala do postielky a tisickrat k nemu vstavala a tisila ho. Druhy rok spal so mnou na velkej posteli. Planovala som mu k druhym narodeninam kupit velku postel, ktpra by bola prirazena k manzelskej. A na doholenke sa naucil spat v postielke, spi tam lepsie ako na velkej posteli. Len skoda, ze este neprespi celu noc :(

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 21:26

Zase nam zacala skolka...starsi plakal, ze jde do skolky, mladsi jecel, ze do skolky jeste nemuze.

Co se tyce spani, usinaji se mnou obe deti ve velke posteli, kazdy nalepeny z jedne strany. Starsiho po usnuti presouvam do jeho postylky. Mensi zustava se mnou, na dalsi postylku tam neni uz misto. Spime v jedne mistnosti.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 21:35

tv Dnes mě překvapil mladší. Ráno brečel, že nechce do školy. Trochu nás to šokovalo, protože jde na druhý stupeň  a už týden odpočítával dny, kdy půjde. Po chvíli jsem z něho vytáhla, že si včera přečetl ve zprávách od ředitele, že 11.9  jedou na jednu noc na výlet pod širák. Nesnáší spaní mimo domov, tak už to obrečel 14 dní dopředu

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 21:43

Renusatko Ach jo, to je smoula. Ten muj bude stejny pripad. On beci uz ted, ze az bude chodit do skoly, tak bude chodit sam a nebudu ho vodit. Nevim, jak zvladne za par mesicu skolku v prirode.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 21:53

tv 

Oni jsou tak roztomilí. Náš teď začal často natahovat a nikdo nevěděl proč. Povedlo se mi rozkódovat, že některé zvuky neznamenají slova, jako doposud, ale vlastně výzvu, abychom daný předmět pojmenovali, protože se učí nová slova. Takže be už není ovečka (teda jako někdy je), ale výzva, ať řeknu slovo kabelka. Je to fuška někdy, jeho frustrace už byla velká, kolikrát něčím mlátil, my na nervy 

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 22:20

dynda Ja mladsimu v posledni dobe rikam, at se uz, proboha, nauci mluvit. Nekdy uz je to vazne zoufalstvi, ukaze na zizalu v knizce, ja to musim pojmenovat, pak rekne kolo, kolo a ja musim rict: "Ano, kdyz jsme byli venku, tak jsi prejel zizalu." Ja to nastesti vetsinou pochopim, co po me chce, abych rekla, ale uz jsem taky zazila par velkych zklamani typu "ty ses uplne nemozna, ze to nechapes!" Ma 27mesicu a slov umi opravdu velice malo.

Offline continuity
Avatar
33800 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 22:34

MaeGandal ja jsem spavala na zemi vtlacena v 50cm skvire mezi dvema postelema docela dlouho. casto jsem si tam v polospanku hodila duchnu a skocila na ni. nikdy to nikdo neresil, akorat jednou jsem to skusila u babky na chate z poschodove postele. prdel byla, ze jsem vzbudila celou chalupu, jak to zadunelo, jenom ja se probrala az na ten curbes, co nastal. nestalo se vubec nic. 

vubec si myslim, ze padem z lehu z bezne postele se normalnimu diteti nic extra nestane. oni se spis zklouznou ale neni to, jak kdybys je z pul metru hodila o zem. starsi nepada, mladsi celkem bezne, ale zas si sama vyleze zpet. kdyz jsem ted spali dva tydny ve stanu, tak z karimatky slejzala porad a celkem bezne jsem ji nachazela v pulce predsine :D (normalne bych je tam zazipsovala, pak by neutikala, ale nedelala jsem to, protoze bylo v noci docela teplo).