Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. března 2018 12:21

MP Meri gratulujem.

ja mam za sebou iba jeden porod takze nemam s cim porovnavat ale ku koncu sa mi zhorsil zdravotny stav tak doktor rozhodol vyvolat porod. opatrne 3 dni skusali a nic. na 4 den dali pokoj a na 5 mi zacali slabe kontrakcie ze som ani neverila ze je to ono. no ale ten den by som rodila tak ci tak. mne uz to bolo fakt jedno lebo som prenasala a chcela som to mat za sebou akokolvek. prirodzene to vobec neslo. maly sa zasekol o pupocnu snuru a nemohol sa dostal ani do porodnych ciest. takze ma nakoniec museli zobrat sekciou. a kedze sa mi blbo hojila rana tak ak bude raz dalsie dieta tak by som to opat vzala sekciou pretoze si neviem predstavit mat take problemy pri nastrihu  no ale mne sa vseobecne blbo hoja rany a jazva sa mi urobi aj ked sa niekde iba poskriabem. tu jazvu po sekcii mama stale dost citlivu na dotyk a strasne mi vadi na tom tesnejsie oblecenie albo silnejsi dotyk. ale je zahojena a takmer vybledla takze nechapem preco je to tak

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 06. března 2018 13:24

Díky všem za názory. Samozřejmě uvidím, co řekne doktor, podle toho, co jsem se dočetla ve studiích, se pro císaře považují za bezpečné hodnoty krevních destiček nad 70, pro klasický porod nad 50. Já mám hodnoty kolísavé, 2-20, přes dvacet jsem se snad v životě nedostala a o takových hodnotách jsem se nikde ani nedočetla, s těma se asi prostě nerodí, ehm 

Kámen úrazu je v tom, že potřebuju prevetivní transfúzní zákrok a destičky mají blbou trvanlivost, nedají se moc sehnat na počkání, proto se to bude muset celé pečlivě naplánovat. Zatím mi zní lépe císař, vyvolání je mi tak nějak pocitově proti srsti, přijde mi, že je to prostě strašně násilný proces úplného znásilnění těla, proti přírodě ... (já vím, že císař je operace, ale tak nějak mi to přijde jako "čistý řez"). Ještě je ve hře živý dárce, ale to budu muset ještě hodně pozjišťovat 

viktorka_od splavu Haha, kéž bych si mohla říct, že je na rozhodnutí ještě času dost, ale bohužel je to teď aktuálně ultražhavé téma a ten tlak je na mě dost velký ... doufám, že se to brzy nějak rozhodne, pak už se s tím prostě jenom smířím a začnu si to snad třeba konečně užívat, kupovat nějaké ty roztomilosti na patpat apod. 

Ještě jednou díky všem za povzbuzení. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 06. března 2018 14:00

MP Meri jestli na tebe tedka nekdo tlaci s rozhodnutim tak bych mu odkyvala co chce slyset 

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 06. března 2018 15:28

MP Meri Desticky jsou ocividne nedostatkove zbozi. 1.porod Trombo 62, 2.porod 68:-) Takze drzim palce at nastoupate a vse klapne .

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 06. března 2018 15:40

MP Meri Stejne o vedeni porodu nerozhoduje tvuj gynekolog, ale porodnik, pripadne gynekolog z rizikove poradny a porodnik. Ti se na tahle rizika vetsinou koukaji s vetsim nadhledem. Tvym gynekologem se kdyztak nenech zneklidnit, nekteri maji obcas tendence trochu panikarit.  

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. března 2018 15:25
Reakce na rasaNori:

slniecko co to?

​No, na detské oblečenie sú prísnejšie normy ako na dospelácke, kvôli použitým matriálom, hlavne farbivám (ťažké kovy a pod.). A tak nejako, pokiaľ to neobjednávam odniekiaľ z pre mňa "štandardných krajín", tak by som bola nervózna z toho, čo za sajrajt v tom môže byť.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. března 2018 15:35

MP Meri Gratulujem!!!

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. března 2018 17:08

Konečně jsem se rozhodla pro první botičky, už se mi o tom i zdálo  Ale časový tlak byl (naštěstí) neúprosný. Možná to moc řeším, ale jediné, čím jsme si jistá, je to, že pokud se v tomto tématu začne člověk vrtat, zjistí, že skupina A kategoricky tvrdí, že boty A jsou jediné správné a jiné škodí, zatímco skupina B tvrdí to samé o botech B. V obou skupinách figurují méně i více věhlasní ortopedi a fyzioterapeuti...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 11. března 2018 17:59

Mohučanka a to ste ešte len pri botičkách

Online Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:35

Mohučanka A tak už to bude se vším

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. března 2018 19:03

slniecko Sweet Potato  Tak vám pěkně děkuju 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 11. března 2018 19:48

Mohučanka 

Prosím, nemohla bys téma trochu rozvést? Já právě dospěla ke stejnému rozhodnutí, ale o botičkách vím tak akorát kulový. Máme tu blízko na botičky vyhlášený obchod, ale ráda bych tam vyrazila už vyzbrojená informacemi a dotazy.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 11. března 2018 20:52

dynda  na jednom webu psali,ze zaklad jsou pevne boticky,hlavne zpevnit kotnik!na jinem webu zas,ze jedine barefoot,ne?

Ja davala na ven kotnickove,dle doporuceni doktorky.na doma jen sandalky nebo naboso.

Prvni boty jsou na chvilku (rychle roste noha),tak at uz se rozhodnes pro jakykoli trend,nejspis nestihnes napachat zadnou velkou skodu;)

V kazdem pripade vsak doporucuji kupovat boty s vyndavaci stelkou,jedine tak lze kontrolovat,zda odpovida velikost.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 11. března 2018 20:55

Gatita 

Díky za rady, to s vložkou by mě nenapadlo.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. března 2018 21:11

dynda No já než si to promyslela, shrnula ten hlavní problém Gatita jednou větou   a dalšími dobře poradila. 

Já začnu těmi měkkými prewalkers, pokud bude dcera střídat chůzi s lezením a na capáčky bude zima, a pak uvidím. Fyzioterapeut taky mluvil o pevnějších kotníčcích.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 11. března 2018 21:54

Mohučanka dynda baví mě, jak řešíme úplně stejné věci ve stejný čas vždy :) kromě boticek pro nechodce by mě ještě zajímalo, co dáváte dětem na ven na hřiště. Pogumované oblečení, softshell, obyč tepláky? A spíš kombinézu nebo zvlášť kalhoty a bundu? A v případě kalhot radši do pasu nebo s laclem?

Dneska jsme poprvé vyvetrali bábovky, dítě nadšený, písek všude. Ráda bych na jaro něco praktického, co nebudu muset porad prát. pogumované kalhoty když nebude teplo a slunečno se mi zdají fajn, že se dají vzít jen hadrem.

Zkušenosti sem :)

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 11. března 2018 22:11

žluťásek Jen k těm různým pogumovaným věcem (bundy, kalhoty), děti se docela potí a ono občas tohle oblečení docela špatně větrá a děti jsou pak ještě mokřejší.

A možná radši bundu a kalhoty než kombinézu, výjimečně se může stát, že se zašpiní jen dolní/horní polovina oděvu

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 11. března 2018 22:16

žluťásek 

My jsme ještě právě na hřišti nebyli, prcek od konce ledna s pidipřestávkami marodil. Do sucha mám zateplenou kombinézu, která bude taktak velikostí, až se trvale oteplí, asi už mu nebude. Do mokra máme přichystaný pogumovaný kalhoty. Jinak počítám, že bude nosit různý džínový lacláče, co podědil. Přijde mi, že ten pevnější materiál má šanci aspoň něco přežít oproti teplákům. Ty jsme moc nepodědili, obávám se, že rychleji podléhají zkáze.

Offline continuity
Avatar
33832 příspěvků moje polička 11. března 2018 22:19

žluťásek pogumovane ne, je to vhodne pro deti, ktere stravi batoleci vek ve vysoke trave pod stanem. ale kdyz neni uplne mokro nebo neleje, tak jsou lepsi ruzne sustaky. dobre se to pere a je to hned suche. pod to nejake kalhoty/teplaky/podvlikacky a ditko je po svleceni relativne ciste, i pri nahodne navsteve restaurace nebo sousedky.

ja mam holky, u kterych je kombineza krajne neprakticka kvuli curani, takze jsem meli snad jenom na prvni zimu, pak uz dvoudilne. u kluku si to umim predstavit na zimu, na jaro, leto a podzim mi to pocitove prijde lepsi to oddelit. 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 11. března 2018 22:20

žluťásek No tak přesně to jsem teď řešila  Jedeme na dovolenou, kde budeme trávit většinu času v přírodě (les/písek) a bude tam 10-20 stupňů. Tak beru gumokalhoty, a když (až) se oteplí, mám různé tepláky. Taky jsem našla poděděné volné jakoby džínové lacláče podšité fleecem, tak to zkusím. Džíny jsem miminu nikdy nedala, ale tohle vypadá na lezení v písku celkem použitelně. Na vršek mikiny, bunda, kdyby mrholilo tak gumobunda. Na nohy v zimě ty prewalkers, v teple capáčky...No, to jsou plány, uvidíme, až se vrátíme, jaká bude realita.