Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:02

Karja chapu te, jsou momenty v zivote matky, kdy vidina luzka na uzavrenem oddeleni je lakava, snad vcetne  C-19, hlavne kdyby nikdo nic nechtel, neprudil a nechal cloveka vyspat. 

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:07

rysamona jo, oni dokazou fakt cilene vysirat. Brachuv chlapecek si bratra naucil na to, ze kazdej vecer s nim 2 hodiny pochodoval po byte, jinak silene jecel. Pak bratr nebyl doma a svagrova ho 2 hodiny fakt nosit nedokazala a spal hned, no....ale ja osobne nevim jestli bych to vydrzela, nechat ho jecet. 

Offline Mohučanka
Avatar
6413 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:11

Karja moje dcera se taky vždycky rekordně rychle napila a usnula u toho jednou jedinkrát, z čehož jsem byla tak vyplesklá, že jsem nevěděla, co dělat

Nicméně pokud neuspáváš kojením, je prostor pro zapojení samba ve večerních rituálech mnohem větší.

Offline rysamona
Avatar
872 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:12

711990 no ono stačí když to dítě na tebe jednou koukne a ty v tom pohledu vidíš "a mám tě tam kde jsem chtěl" ???? ale bych to nijak neprosazovala ale viděla jsem to totiž u několika děti v přímém přenosu že to fakt funguje. 

Edit sakra proč místo smajlíků mám čtyři otazníky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:13

711990 ono to uplne nema byt "nechat jecet", tu metodu tu myslim praktikuje DR, na nektere deti to zabira dobre. akorat nevim jak to udelat se dvema naraz..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:14

711990 já bych dítě asi taky vyřvat nedokázala, ale třeba synovec se budil každou hodinu a vyžadoval kojení několik měsíců, v takovém případě si to vyřvání umím představit.

Ale tu situaci v rodině vycítí děti pěkně. Jak je teď manžel doma, tak přes den jsme uspávali každý jednoho. Sice třeba 15 minut, ale stejně. Teď byl dva dny v práci a oba usnuli sami.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:17

To uspavani kojením se taky podle mě zbytecne demonizuje. Uspavala jsem tak minimálně rok a něco a dítě presto nemělo problém usnout s kýmkoli jiným, včetně najate chuvy. Je to proste kus od kusu.

Karja Hele, ulev si jak můžeš, i přes den, očividně toho mas plný brejle, tak ať to neskončí špatne.

Offline rysamona
Avatar
872 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:20

viktorka_od splavu zapojením tatínka. :-)

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:28

rysamona no jasne, proste te musi tak nasrat, ze to udelas

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:40
Reakce na rysamona:

ale bych to nijak neprosazovala ale viděla jsem to totiž u několika děti v přímém přenosu že to fakt funguje. 

​Prostě otupí a vzdá to. Pro tuhle metodu bych asi měla pochopení jedině v krajní nouzi, když máma už padá na hubu a nemá nikoho, kdo by jí jakkoliv pomohl. Věřím, že u Karji doma dovedou vymyslet něco lepšího, tohle je příšernej způsob. 

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:44
Offline Karja
Avatar
36041 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:47

žluťásek Jo, hele na to ani nemam. Ja ji treba necham rvat s jdu umejt nadobi, neco udelat, kdyz nic nepomaha, ale kdyz uspavama starsi a vum, ze tam mladsi rve treba pul hodiny, tak to je fakt o nervy. 

Offline Karja
Avatar
36041 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:48

žluťásek Jo, hele na to ani nemam. Ja ji treba necham rvat s jdu umejt nadobi, neco udelat, kdyz nic nepomaha, ale kdyz uspavama starsi a vum, ze tam mladsi rve treba pul hodiny, tak to je fakt o nervy. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:51

Karja ach, potľapkávam a tvoj sambo sa teda správa aktuálneako sráč...Zaviedla bysom tvrdýrežim - ty uspávaj malú malú, on nechsi vezme veľkú malú - predsa len s ňou sa užako tak dohovoriť dá. Čítať knihu a snažiť sa ju uspať predsa môže aj on...Lebo keďpíšeš, žeplačmalej malejti budítú staršiu, tak asi jelogické, že ty uspíš bábätko a muž zatiaľ uspí staršiu a potom už budete mať obaja kľud. Tiež sa prihováram za prečítanie tej knihy každé dieťa môže dobre spať. Je tam návod ako sa dá dieťa pomerne rýchlo naučiť zaspávať samé - síce sa to u vás asi neobíde bez revu, ale párdní nepohodystoja za ten výsledok (vlastná skúsenosť, syna som tak naučila spať bez natriasania a zaspávať z bdelého ale unaveného stavu bez mojej pomoci). A rozhodne si pohovor so sambom, musí ti pomôcť,inak budeš nervózna na dcéry a to ťa bude mrzieť (a rovnako tak ten pocit krivdy sa tak ľahko neodbúra)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 09:59

Pinot Noir ja tak úplne nesúhlasím s tým, že otec, ktorého deti vidia menej nebude vedieť dieťa uspať. Syn bol na mne neskutočne závislý ( podrobne som to tu opisovala :D) a muž ho uspať dokázal, ako bábätko niekedy lepšie ako ja pretože bol menej nervózny. Ako sme zaviedli spánkovú rutinu sniektorými nemennými rituálmi, tak sa nechá uspať aj jemu - ak mu nezaspí tak nezaspí ani mne (nehovorím teraz o chorobách a zuboch, tam to je rozhádzané úplne). Paradoxne väčší problém bolo presvedčiť na uspávanie muža, lebo akonáhle som ustúpila od podmienky, že niektoré večery uspáva on, tak sám to nikdy nenavrhol. Vlastne ma práve napadá, že odkedy máme núdzový stav a večer nechodím cvičiť, tak mužsnaneuspal ani raz . A kamarátkin muž, ktorý syna vída fakt maximálne 2 hodiny denne a veľmi sa mu nevenuje ho uspáva 1x týždenne - ale kamarátka to musela dať ako pravidlo, inak sa k tomu nemá.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 10:07

rysamona uf ako nechať vyplakať 6týždňové bábätko by som nedokázala...ani to 6 mesačné, podľa mňa vtedy metóda riadeného plaču nemá žiaden zmysel a tak malé dieťa len rezignuje na to,že k nemu matka v prípade potreby príde. U syna som si vedomej manipulácie všimla niekedy okolo 15 mesiaca (teda trvala asi od 13,ale mne 2 mesiace trvalo kým mi to došlo) a vtedy som použila metódu riadeného plaču - za 3 noci sa naučil zaspávať v postieľke sám a bez pomoci (už som s ním vtedy bola vo fáze, že reval aj 30x za noc a chcel mi spať na rukách a ja som už nevládala ani vstať z postele...). Navyše tenplač nikdy nebol dlhý a krušné boli asi len 3 hodiny v noci a teda prvé 3 dni asi 45 minút večer .Ale išla som podľa časového harmonogramu, nikdy ho nenechala plakať dlhšie ako mnou stanovený interval, ktorýsom postupne predlžovala a hlavne som už vedela ten plač rozoznať, že sa len umelo štartuje aby som prišla. 

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 10:07

MP Meri hele ja nad tim premyslim casto, co je presne uspavani kojenim. Ze dite usne u prsu a ty ho spiciho prendas do postylky? Nebo ze nakojis, bdely polozis a ono usne, ale kdybys ho nenakojila, tak bude v postylce delat bordel a spat nebude?

Offline Karja
Avatar
36041 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 10:08

Lumi Jo, to ja to tu zas nechci nejak demonizovat, on pomaha hodne a i uspaval hodne, jen ted uz mu s tou starsi ruply nervy, navic jak je furt doma a v ramci zachovani svyho dusevniho zdravi se chtel angazovat spis u ty mensi. Jen ted dosly baterky zas mne, ted se proste blbe nabijej. Vecer je serezu na hromadu vsechny tri a nazdar. Ona mi zkousela pomoct i babicka, kdyz je vecer doma,ale prd z toho, ty deti musej z toho vyrust a za chvili se sehrajou, takze ja se do ty doby musin nejak dobit.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 10:12

viktorka_od splavu áno, presne ako píšeš. Tá metódaje riadený plač, kedydieťa necháš plakať len určitú dobu (ja som mala napríklad spočiatku nastavené 3 minúty) a nikdy nemáš dieťa nechať plakať dlhšie ako 10 minút. Vždy keď syn plače, tak k nemu aj v noci/večer vstanem, nikdy nečakám kým odplaču odpadne. Prídem, pohladkám po hlave, podám hračku, ukľudním ho tak aby si v postieľke sám ľahol. Nie vždy to funguje, sú noci, kedy vidím že sa niečoho zľakol alebo mal nočnú moru a jednoducho ho musím vziať na ruky aj keď sa to neodporúča (syn to vždy veľmi rýchlo zneužil ;), upokojiť ho, ukázať mu izbu že tam nič nieje alebo sa s ním pozrieť z balkóna...Ja som teda vyplakanie použila až ako poslednú možnosť keď nič nezabralo a fakt som už bola strašne zúfalá.

Offline Karja
Avatar
36041 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 10:13

DrowRanger Jo, to ja bych ho nerada zase takhle pomlouvala, angazoval se dost, ted jsme si to spatne rozvrhli, tak zas musime jinak a bejak to prezit. Ono je tam hodne promennych proc to mimino usina tak debilne, mne se to nechce moc vypisovat;-)