Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:56

Gatita No, tak ona rekne, jen co umi, takze tohle asi prijde pozdeji, ale uz postava pred otevrenou lednici a rika na stridacku ,,to,, a ,,ne,,. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:59

Gatita hmmm tak sem zvedava jak se to bude vyvijet. Zatim tomu davam volnej prubeh, no. I kdyz on ted hrozne pribral, ja ho skoro neunesu! 

Karja jezisi tak teda gaucik ti fakt nezavidim! Ja sdilim s Tondou bohatyrske luzko sirky 160, no:D Mne se libej i varianty, ze si lidi daj jen matrace na zem, ale na to bysme meli misro mozna tak v obyvaku po odstehovani gauce:( to neni pro panelakovy byty bohuzel

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:04

711990 Hele, no je to takova minipostel, krom rozmeru to ma vsechny atributy postwlw. Matrace na zemi mi prijdou blby, jednak zima, druhak se z toho blbe vstava.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:05

711990 uz si nepamatuju, jak dlouho to trvalo ale preslo to. Vis co, ony deti poznaj, co je ta hranice, kterou nesmej prekrocit, aby neosirely;)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:06

My spime furt pohromade vsichni. Do tri let spala Frantiska s nama, pak jsme uz naznali, ze je moc velka, tak jsme ji odstehovali. Ted ji je pet, usina ve sve posteli, ale pravidelne kolem druhe slysim tapani bosych nozicek, madam zajede ke mne pod perinu a zase usneme. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:07

711990 Hele, společný spani nevadí, já ho odstrihla i tak. Naopak v tu dobu to dost pomohlo, nechtěla jsem ho nechat vyrvat, tak jsem ho místo kojení jen proste chovala a objimala a u toho jsme oba pospavali ... až to přešlo. A to do ty doby taky pil hodně. Ale já už nezvladala.

A jinak bych to úplně společný spani ještě zvazila, mne by bylo líto fest nebejt v noci společne s mužem. Sambo je taky hodně vysokej, ale i tak se poskladame. A věř tomu, ze ten kdo by někoho mlátil loktem po hlavě, by rozhodne nebyl sambo, on by si malej brzo zjednal pořádek :D

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:08

Já si dnes při ukládání k odpolednímu odpočinku vzpomněla, že od května nastupuju na 100% do práce. Tak jsem si říkala, jak budu vzpomínat na tu 100x přečtenou pohádku a že mi ještě bude chybět...a přednes hned nabral na síle

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:13

Gatita na to spoleham!:D

bram to je hezky! Takhle muj bracha chodil k nasim az skoro do 10 let:)

MP Meri on je Tonik jeste malej a neumi uhnout, on by ho sambo fakt zalehl, spi strasne tvrde a desne se v ty posteli mele. Zkouseli jsme to, ale vysledkem bylo, ze se sambo vubec nevyspal, protoze se pul noci nervoval sam a  druhou pulku sem do nej kopala at se odvali. Ale jeste doufam, ze az povyroste(Tonda, sambo uz je velkej dost), pujde to nejak vymyslet. Nebo zacnem pracovat na navratu do postylky. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:26

Karja představ si, že starší syn vstane sám a jde si hrát. Má v pokoji chůvičku, ale ta kolikrát ani nezaznamená, že se něco děje. Máme ložnici hned vedle obýváku a často si všimneme až za nějakou dobu. Akorát je na to ještě malý, nikdy nevíš, co vyvede, teď na chalupě se klidně vydal dolů po starých příkrých schodech a do té vymrzlé místnosti. Naštěstí jsme ho odchytli nad schody, nevím, jaký měl plán. A to tu spíme v jednom pokoji. On byl teda takový asi od 7, 8 měsíců, ráno si vydržel docela dlouho povídat v postýlce. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:40

Karja ale áno, moja začne vykrikovať mama, mama a vyplazovať jazyk (to je znamenie, že chce nakojiť). A keď sa veľmi k tomu nemám, začne revať ako tur. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:57

711990 nemůžete postel dát ke zdi a Toňáka na kraj? Abys byla omlácená jenom ty :-))

Já bych u nás dát dítě doprostřed taky nemohla, to je to samý jak u vás, jako ono se píše, že by člověk musel bejt úplně mimo, aby to dítě zalehnul, ale já mám teda taky pochybnosti, některý lidi spěj fakt strašně tvrdě

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:00
Reakce na Karja:

Coze vase deti nevstanou a nezacnou rvat: Mama, mliko, caj,chleba???

​Ne, ale jen protože nemluví!

On teda vstává docela pozdě a je tak hodný, že když nejsem mocná vstávat s ním hned, stačí ho vypustit na zem a mám třeba ještě čtvrt hodiny k dobru, on se zabaví. A kupodivu na posteli je na sebe opatrný. Jak jinak přes den se různě ozývá řev, když se někde praští, spadne, zasekne (nebo přes něj přejde pes), na posteli se k okraji ani nepřihlíží, dokud ho k němu nenašteluju já. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:09

Potrefenáhusa to si právě jen myslíš, však vždyť 711990 píše, že sambo půl noci pořádně nespal.. prostě pak člověk pořádně nespí. ono to tím pádem teda ničemu nepomůže no. ale dítě si nezalehneš 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:11

viktorka_od splavu no právě, akorát nevim, jestli když pořádně nespíš třeba tejden, tak pak už nevytuhneš uplně...jako myslim, že u matky to nehrozí, ale u těch chlapů nevim....ale ten muj fakt spí jak zabitej, nevzbudí ho nic, je to až strašidelný 

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:16

viktorka_od splavu u nás byl jeden takovej případ, že tatínek zalehl cca půlroční dítě

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:17

mutzi rozhodně chybí, a to nejen v tomto vlákně ...:-)

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:21

a mně chybí moninika, v jinym vlákně teda

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 22:29

tina To je hrozné. Ale taky jsem četla, že musí být člověk pod vlivem léků nebo alkoholu. Jsem tím byla ukonejšená.

Potrefenáhusa 711990 Můj muž spí taky strašně hlubokým spánkem. Ze začátku z dítěte v posteli měl taky strach, ale zvykl si rychle a spal pak zase dobře a tvrdě. Ale je teda fakt, že spí tvrdě a klidně.

Mě spíš jednou šokovalo, když jsem byla hodně vyčerpaná a nemohla se probrat, abych si podala dítě z postýlky, tak on se vzbudil a podal mi ji. Do té doby ho pláč nikdy nevzbudil. O nočních činnostech mě a dítěte věděl jen z mého vyprávění. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 23:07

Ono je to dost i o zyku. Sambo se taky chvíli nevyspal, bál se, že ho zalehne, ale člověk si prostě zvykne. Jako něco jinýho je novorozenec, kterýmu člověk fakt může ublížit, tam bych to viděla na spaní jen s matkou, ale dítě do půl roku vejš už se podle mě umí slušně ozvat. To by musel bejt fakt chlap přes metrák/láhev vodky, aby ho zalehl. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 23:28

Potrefenáhusa jeden kamarat spi tak tvrdo, ze ho zena neni schopná zobudit ani intenzívnym trasenim a krikom. Ked mala pred porodom, bala sa, ze ked ju to chyti v noci tak sa bude musiet odviezt sama .

notna sambo tiez spi jak dudek ani kolkokrat nevedel, ze som bola hore ale presne ako pises, ked som bola tak unavena, ze som sa na plac chvilu nebudila, tak sa zobudil. Inak myslim, ze oni spia tak dobre preto, lebo mozog vie, ze nemusi byt v strehu. Ked som pri prvom synovi trpela po case nespavosťou, budilo ma kazde suchnutie a nevedela som potom zaspat, na cas sme sa so sambom vymenili. On spal pri malom a mal za ulohu mu podat cumel atd (uz v noci nejedol ale trapili ho zuby), tak za par dni som bola ja ta, co sa ani nezobudila ked k nemu v noci vstal. Proste som mohla vypnut ked som vedela, ze ho ma na starosti dakto iny. Boze to bolo super!